ΦΩΤΟΣ: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 2-3 ΑΠΟΕΛ 24η «Το ΑΠΟΕΛ κινδύνεψε να απωλέσει τη νίκη από την άμυνα του»

2-3

«Το ματς ήταν συγκλονιστικό στην εξέλιξη του, αφού μπήκαν 5 γκολ, τα τρία για το ΑΠΟΕΛ - τα δύο στο Β' ημίχρονο του αγώνα, και το ΑΠΟΕΛ προσπέρασε με 2-3 το δύσκολο εμπόδιο του «Τακτακαλά».

- Το ΑΠΟΕΛ κέρδισε πέναλτι που ακυρώθηκε μετά από έλεγχο μέσω VAR, ενώ η διαιτησία του Γ.Νικολάου κρίνεται εχθρική. Αφού ακύρωσε το πέναλτι, κιτρίνησε χωρίς σοβαρό λόγο τους Ουζόχο και Γιώργο Εφραίμ ενώ στο τέλος πρόσθεσε ΕΦΤΑ!!! ολόκληρα λεπτά ως χρόνος καθυστερήσεων, χωρίς να είχε προηγηθεί σοβαρή διακοπή του αγώνα από κάποιο τραυματισμό.

Το ΑΠΟΕΛ κινδύνεψε να απωλέσει τη νίκη από την άμυνα του...

- Οι «γαλαζοκίτρινοι» που προέρχονταν από τρεις συνεχείς ήττες, στάθηκαν εξαιρετικά επιθετικά, όπως φαίνεται και από τα τρία γκολ που πέτυχαν, αλλά η τρύπα στην άμυνα έχει πάρει πια τεράστιες διαστάσεις.

- Τα τέρματα: 24' Κλωναρίδης 0-1, 56' Nsue 0-2, 62' Uzoho (αυτογκόλ) 1-2, 63' Garner 1-3, 71' Μάντζης 2-3.