LIVE: ΑΠΟΕΛ 1-0 ΔΟΞΑ, 4η αγ. Β' φάση «Τέταρτη εντός έδρας σερί νίκη και συνεχίζει!»

«Τέταρτη εντός έδρας σερί νίκη και συνεχίζει!

Μία ακόμη νίκη πανηγύρισε η ομάδα του ΑΠΟΕΛ, με την Δόξα να είναι αυτή τη φορά το "θύμα" της και παραμένει στην πρώτη θέση του Β' ομίλου έξι πόντους πάνω από την Δόξα.

Το ΑΠΟΕΛ πήρε το τρίποντο με γκολ του Γκάρνερ στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 57’ ο Βρετανός παίκτης των γαλαζοκιτρίνων άνοιξε το σκορ με κοντινό πλασέ έπειτα από σέντρα του Ντονγκαλά και «κλείδωσε» το σημαντικό τρίποντο. Στις καθυστερήσεις του αγώνα το ΒΑΡ ακύρωσε έγκυρο τέρμα του Γαβριήλ».

Στην κορυφή της επίθεσης ο Τζό Γκάρνερ

- Εκτός για τον ΑΠΟΕΛ οι Αποστολάκης, Ντε Βινσέντι και Ανουάρ.

ΔΟΞΑ (Μαρίνος Σατσιάς):

Σισκόφσκι, Εγγλέζου, Μπόλιεβιτς, Μουκτάρης, Σαντίκ, Οικονομίδης, Κάρλος, Ασαμόα, Γκολομπάρτ, Άδωνη, Κίκας

- Στον πάγκο: Παρασκευά, Γκίλσον, Χριστοφή, Μπουλότ, Καλό, Φασουλιώτης, Τραϊτσέφσκι, Γκλίσικ, Μιντίκκης.

>Σε λιγότερο από 30 λεπτά, αρχίζει η αναμέτρηση του ΑΠΟΕΛ με την Δόξα Κατωκοπιάς, στο στάδιο ΓΣΠ.

ΑΠΟΕΛ 0-0 Δόξα Κατωκοπιάς (Β’ Φάση / Β' όμιλος-4η Αγωνιστική)

00' Ο διαιτητής της σημερινής συνάντησης, Βασίλης Δημητρίου, σφυρίζει την έναρξη του αγώνα.

Στην σέντρα ήταν η Δόξα.

01' Πρώτη επίθεση από την Δόξα και πρώτο σουτ από τον ΚΙΚΑΣ πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό. Η μπάλα πάει εκτός εστίας.

05' Νέα επίθεση για τη Δόξα. Η κεφαλιά του Σαντίκ πάει εκτός εστίας.

07' πρώτη επίθεση για ΑΠΟΕΛ με τον Ντογκαλά, μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, περνά τον αντίπαλο αμυντικό, κάνει το πλασέ, κόβει ο τερματοφύλακας, γίνεται ξανά κάτοχος της μπάλας ο Ντογκάλα, νέο στριφογύρισμα του Γκογκολέζου παίκτη και βγάζει την μπαλιά στον επερχόμενο ΝΤΙΑΖ στη γραμμή της μεγάλης περιοχής... δοκιμάζει το μονοκόμματο βολέ ο νεαρός, απελπιστικά άουτ.

26' νέα επίθεση του ΑΠΟΕΛ από αριστερά και πάλι με τον Ντογκαλά... σφυρίζει όφσαϊντ ο "μάντης" διαιτητής Δημητρίου, κάπως αργοπορημένα όμως.

28' Αναγκαστική αλλαγή για την ομάδα του Μαρίνου Σατσ-ι-ά. Ο Λούης Κάρλος αποχωρεί τραυματίας.

30'

45' φάουλ κερδίζει το ΑΠΟΕΛ. Το εκτελεί ο Ζαχίντ, διώχνει με γροθιές ο αντίπαλος κήπερ, μέχρι τον Ντίαζ που κάνει νέα σέντρα και νέα απόκρουση του Σισκόφσκι.

45' δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

45' Στις καθυστερήσεις είναι το παιγνίδι.

45+1' επιθετικό φάουλ υπέρ του τερματοφύλακα.

45+2' Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ενός κακού ημιχρόνου για την ομάδα μας.

ΑΠΟΕΛ 0-0 Δόξα Κατωκοπιάς (Β’ Φάση / Β' όμιλος-4η Αγωνιστική).

Στις καθυστερήσεις είναι το παιγνίδι

46' Άρχισε το δεύτερο μέρος.

Στην σέντρα ήταν το ΑΠΟΕΛ.

[Αυτός ο ΑΔΩΝΗ της Δόξας, ήρθε στον ΑΠΟΕΛ, από την Αυστραλία το 2017].

46' Με αλλαγή για την ομάδα μας ξεκίνησε το πρώτο μέρος. Ο "κακός" και πάλι Σιέλης που αστόχησε στα καθήκοντα του δεξιού αμυντικού (και όχι μόνον) παραχωρεί τη θέση του στον Εμίλιο Ενσούε.

48' Πρώτο κόρνερ στο β μέρος . Δεύτερο συνολικά στο παιγνίδι.

52' σέντρα για τη Δόξα, κεφαλιά ο ΚΙΚΑΣ, έξω η μπάλα.

57' ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

[Ο Γκάρνερ για τρίτο σερί ματς βρίσκει δίχτυα και με το 7ο φετινό του γκολ κάνει το 1-0]

Ο Ζαχίντ σερβίρει στη δεξιά μεριά τον Κλωναρίδη, βγάζει τη συρτή σέντρα ο Βίκτωρας για τον Ντογκαλά στο δεύτερο δοκάρι, κάνει το γυριστό μέσα στο περιοχή και ο Γκάρνερ στέλνει την μπάλα με κοντινό πλασέ στα δίκτυα της Δόξας.

ΑΠΟΕΛ 1-0 Δόξα Κατωκοπιάς (Β’ Φάση / Β' όμιλος-4η Αγωνιστική).

[Βλέπε να μαθαίνεις ρε Nuhiu έτσι εν οι στράικερς. Σκόρερ του τέρματος ο #Garner].

67' φάουλ κερδίζει το ΑΠΟΕΛ λίγο έξω από τα καρέ. Εκτελεί απευθείας ο Λουντέμο  και αποκρούει ο τερματοφύλακας.

70' σουτ ο Καρλίτος για τη Δόξα.

[Ο Garner σήμερα: Έβαλε το γκολ και στη συνέχεια έβγαλε την καλύτερη άμυνα ...]

71' κόρνερ κερδίζει η Δόξα.

72' Σκληρό φάουλ του Μουχτάρη, αφού πρώτα ανάτρεψε τον Γκάρνερ, στην συνέχεια τον κτύπησε με τις τάπες ενώ ήταν στο γρασίδι. Πάμε για γενική σύρραξη.

Η φάση είναι καθαρή για κόκκινη. Ο "Μάντης" διαιτητής μοίρασε το καρπούζι στη μέση και έδωσε από 1 κίτρινη και στους δύο.

72' Αλλαγή ΑΠΟΕΛ: μέσα ο Κατσαντώνης / έξω ο Κλωναρίδης'

73' Κίτρινη κάρτα στον Μουχτάρη της Δόξας.

73' Κάρτα και για τον Garner.

Τριπλή αλλαγή η Δόξα:

75' μέσα DARKO GLISHIKJ / έξω JOAO DIOGO ALVES RODRIGUES

75' μέσα DUSHKO TRAJCHEVSKI / έξω VLADIMIR BOLJEVIC

75' μέσα ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΜΙΝΤΙΚΚΗΣ / έξω ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΑΔΩΝΗ

79' Αλλαγή ΑΠΟΕΛ: Είσοδος του Ben Sahar στο παιχνίδι στη θέση του Joe Garner.

82' Κίτρινη κάρτα στον Sadik.

83' επέλαση του Εντογκαλά μέσα στα αντίπαλα καρέ, ανακόπτεται με κτύπημα φάουλ στα πόδια και αγκωνιά στο στομάχι από τον Κολομπάρτ..... τίποτα λέει ο "μάντης" διαιτητής. Καθαρή παράβαση - πέναλτι και κόκκινη κάρτα. ΤΙΠΟΤΑ δεν μας δίνεται. Ούτε το ΒΑΡ παρεμβαίνει με ότι και να σημαίνει αυτό.

[Που είναι η παρέμβαση του var στη φάση του τραυματισμού του Ντονγκαλά?]

Αναγκαστική αλλαγή για το ΑΠΟΕΛ. Αποχωρεί με το φορείο τραυματίας ο Ντονγκαλά.

85' αλλαγή Δόξα: μέσα ο ΜΑΡΙΟΣ ΦΑΣΟΥΛΙΩΤΗΣ / έξω ο BENJAMIN AKOTO ASAMOAH

86' Ο Γαβριήλ πήρε τη θέση του τραυματία Ντονγκαλά.

87' επίθεση για το ΑΠΟΕΛ με τους Σαχάρ - Ζαχίντ και τον Ντίαζ να κάνει το τελικό σουτ, άουτ η μπάλα.

89' σουτ πλασέ ο Εγγλέζου, αποκρούει ο Ουζόχο.

90' πέντε τα λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

94' επίθεση με τον Γαβριήλ, δίνει στον Ζαχίντ, επιστρέφει την μπάλα ο Γκάγιας μέσα στη περιοχή, την αφήνει να περάσει κάτω από το πόδια του ο Σαχάρ, η μπάλα κτυπά στον Γαβριήλ μετά από προσπάθεια του αντίπαλου ποδοσφαιριστή για να την διώξει, και καταλήγει στα δίκτυα.

Όλοι πανηγυρίζουν και αφιερώνουν το γκολ στον τραυματία Σατσιά, τρέχουν προς τον πάγκο και υψώνουν την φανέλα του Γιάννη.

Δυστυχώς έχουμε επέμβαση του ΒΑΡ και το γκολ ακυρώνεται ως όφσαϊντ. Δεν υπήρχε καμία παράβαση, ο παίκτης μας (ο Ζαχίντ) ήταν καλυμμένος. Κάτι συμβαίνει με τη διαιτησία φέτος σε βάρος της ομάδας μας.

90+7' Τέλος της αναμέτρησης.