LIVE: ΑΠΟΕΛ 2-0 ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 3η αγ. Β' όμιλος «Κέρδισαν Καρμιώτισσα και VAR»

«Δύσκολη νίκη του ΑΠΟΕΛ με 2-0 κόντρα στην Καρμιώτισσα. Οι γαλαζοκίτρινοι αντιμετώπισαν στο ΓΣΠ την Καρμιώτισσα, την οποία κέρδισαν με σκορ 2-0. Τα γκολ πέτυχαν οι Γκάρνερ (71') και Ντονγκαλά (90+4').

Το ΑΠΟΕΛ άνοιξε το σκορ στο 71ο λεπτό με τον Τζόε Γκάρνερ, ο οποίος βρήκε δίχτυα με γυριστό σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή έπειτα από την σέντρα του Κλωναρίδη. Το τελικό 2-0 έγινε στις καθυστερήσεις (90+4') από τον Ντογκάλα.

Μεγάλος πρωταγωνιστής και πάλι το βαρ που ακύρωσε γκολ του Γκάρνερ ως επιθετικό φάουλ, ενώ στο πρώτο ημίχρονο, το βαρ και πάλι, ακύρωσε πέναλτι του ΑΠΟΕΛ.

ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ (Ποντικός):

ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ, ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ, ROMO, SASSI, ΧΡΙΣΤΟΦΗ, PEREZ, ISMAIL SASSI, ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΗ, ΧΡΙΣΤΟΥ, ΚΙΤΤΟΣ, REYNOLDS.

Αρχίζει σε λίγο στο ΓΣΠ, ο αγώνας του ΑΠΟΕΛ με την Καρμιώτισσα Πολεμιδιών.

ΑΠΟΕΛ - ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 3η αγ. Β' ομίλου

Ο διαιτητής της σημερινής αναμέτρησης, Γιάννης Αναστασίου, σφυρίζει την έναρξη του αγώνα.

Στην σέντρα ήταν το ΑΠΟΕΛ.

2' πρώτη επίθεση του ΑΠΟΕΛ. Ο Ντονγκαλά με κάθετη μπαλιά βγάζει μόνο του τον Κατσαντώνη σε θέση τετ α τετ, απέναντι από τον αντίπαλο τερματοφύλακα, κάνει το πλασέ... αποκρούει ενστικτωδώς με το πόδι ο Κίττος και η ευκαιρία κάνει φτερά.

[ΚΑΚΟΣ οιωνός]

6' φάουλ κερδίζει το ΑΠΟΕΛ έξω από τη μεγάλη περιοχή. Εκτελείται από τον Ζαχίντ, κάνει την κεφαλιά ο Βινίσιους, διώχνει η αντίπαλη άμυνα.

9' ανατροπή του Ενσούε εντός περιοχής. Πέναλτι δίνει ο διαιτητής. Στη συνέχεια τον καλούν από το ΒΑΡ για να δει ξανά την φάση. Πάει στο ΒΑΡ ο Αναστασίου και... γίνεται απλά το αναμενόμενο. ΑΚΥΡΟ το πέναλτι... επειδή είναι υπέρ του ΑΠΟΕΛ???

[Δεν ήταν πέναλτι... αλλά αυτά που ήταν, σε άλλους αγώνες, μας τα έδιναν???]

21' συρτή σέντρα του Κλωναρίδη από δεξιά, προσπαθεί να βάλει το πόδι του ο Ενσούε χωρίς επιτυχία, την αποκρούει ο Κίττος στη συνέχεια.

23' μόνος ο Γκάρνερ απέναντι από τον Κίττο, αλλά πλάγια, κάνει το δυνατό σουτ, αποκρούει ο τερματοφύλακας σε κόρνερ. Φέρθηκε εγωιστικά εδώ ο Γκάρνερ, μπορούσε να δώσει δίπλα στον συμπαίκτη του για να σιγουράρει το γκολ αλλά δεν τον έκανε. Ωρύεται από τον πάγκο ο Πούρσα για την επιπολαιότητα του Τζόε.

24' κόρνερ για το ΑΠΟΕΛ.

26' μόνος ο Ντογκαλά από δεξιά, δεν κάνει του σουτ, βγάζει την συρτή σέντρα για τον Γκάρνερ, παρεμβαίνει πρώτος ο αμυντικός και διώχνει σε κόρνερ.

29' επέλαση του Ζαχίντ μέσα στην περιοχή, τους προσπερνά όλους, δίνει στον Ενσούε, κάνει το πλασέ ο Εμίλιο με την μπάλα να κτυπά στο οριζόντιο δοκάρι και έξω.

30' Τρίτη διακοπή στο παιγνίδι από τον διαιτητή, μέσα σε μισή ώρα για τραυματίες της Καρμιώτισσας, με αποτέλεσμα να χάνεται η ροή του παιχνιδιού

31' σουτ για την Καρμιώτισα από τον ΡΟΜΟ, εκτός εστίας η μπάλα.

37' νέα απειλή από την Καρμιώτισσα.

38' σέντρα ο Ντογκαλά μέσα στα καρέ, πιάνει την κεφαλιά ο Γκάρνερ, αποκρούει ο Κίττος.

41' συρτό δυνατό σουτ από τον Κλωναρίδη, μόλις δίπλα από το κάθετο δοκάρι και εκτός εστίας.

45' τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

45' κάθετη μπαλιά του Ζαχίντ για τον Ντογκαλά, μπαίνει στα αντίπαλα καρέ ο Βέλγος, κάνει το σουτ, στην εξωτερική πλευρά των δικτύων.

45+1' ευκαιρία για το ΑΠΟΕΛ με τον Ντογκαλά.

45+2' νέα ευκαιρία με τον Ζαχίντ, αποκρούει το σουτ του Γκάγιας ο αμυντικός της Καρμιώτισσας.

45+3' φάουλ κερδίζει ο ΑΠΟΕΛ έξω από τα καρέ. Εκτελεί ο Ζαχίντ, πιάνει πρώτη κεφαλιά ο Κατσαντώνης αποκρούει η άμυνα, νέο σουτ από τον Γκάρνερ, στην εξωτερική πλευρά των δικτυών.

Μάλλον το κίνητρο του σημερινού αγώνα, είναι... στοιχηματικό!

ΤΕΛΟΣ Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ - [με Χ δαγκωτό] - ΑΠΟΕΛ 0-0 ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 3η αγ. Β' ομίλου

Αρχίζει το δεύτερο ημίχρονο.

Στην σέντρα η Καρμιώτισσα.

46' Αλλαγή για Καρμιώτισσα: μέσα ο BARANOV / έξω ο ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ

46' επίθεση της Καρμιώτισσας, προσπαθεί να διώξει την μπάλα ο Σάντος, αλλά την δίνει σε αντίπαλο. Σε θέση βολής ο παίκτης της Καρμιώτισσας, ο ΡΟΜΟ κάνει το σουτ... μεγάλη απόκρουση με εκτίναξη από τον Ουζόχο που σώζει την ομάδα μας από σίγουρο γκολ.

47' σουτ ο Κλωναρίδης, μόλις άουτ.

52' σέντρα του Ντογκάλα, πιάνει την κεφαλιά ο Γκάρνερ, η μπάλα όμως πάει εκτός εστίας. Ούτε κι εδώ το γκολ από τον Τζόε.

53' Αλλαγή ΑΠΟΕΛ: μέσα ο MARIUS LUNDEMO / έξω ο ΑΝΔΡΕΑΣ ΚΑΤΣΑΝΤΩΝΗΣ

53' γλιστρά ο Βινίσιους, επωφελείται της φάσης ο ΡΟΜΟ που φεύγει μόνος στην αντεπίθεση, φτάνει απέναντι στον Ουζόχο, κάνει το αδύναμο σουτ... εύκολη απόκρουση από τον Ουζόχο.

54' σουτ πλασέ από τον Ενσούε, μόλις πάνω από την εστία.

55' σουτ πλασέ από τον ΣΑΣΣΙ, από πλάγια θέση και νέα μεγάλη απόκρουση του Ουζόχο που διώχνει σε κόρνερ.

55' κόρνερ η Καρμιώτισσα.

58' σέντρα στη περιοχή. Δοκιμάζει το ανάποδο ψαλίδι ο Σατσιάς, δεν βρίσκει την μπάλα και προσγειώνεται άτσαλα πάνω στον ώμο του και τραυματίζεται.

Τραυματίζεται ο Γιάννης Σατσιάς και αποχωρεί με το φορείο. Αν κρίνουμε από το τι βλέπουμε, δεν το γλυτώνει το χειρουργείο και μάλλον προσθέτεται κι αυτός στη λίστα με τους Εφραίμ και Μπερν.

59' Αναγκαστική αλλαγή ΑΠΟΕΛ: μέσα ο BEN SAHAR / έξω ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΑΤΣΙΑΣ

63' ανταλλαγή της μπάλας μέσα στα αντίπαλα καρέ, κάνει το τελικό σουτ ο Κλωναρίδης για να πάει εκτός εστίας η μπάλα, σε κόρνερ.

64' κόρνερ για το ΑΠΟΕΛ.

65' σέντρα από την Καρμιώτισσα, κάνει το μονοκόμματο σουτ ο παίκτης των φιλοξενουμένων, νέα μεγάλη απόκρουση του Ουζόχο που σώζει ξανά την εστία μας.

68' Σουτ ο Σάσσι, εκτός εστίας.

[Man of the match MVP Ήρωας και ότι άλλο θέλετε, για την ώρα είναι ο @Uzohof]

69' αλλαγή η Καρμιώτισσα: μέσα ο ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΑΧΙΠΗΣ / έξω ο MOHAMED OMAR SASSI

[Super Hero για ακόμη μια φορά ο Ουζόχο]

ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

71' σέντρα του Κλωναρίδη, και μονοκόμματο σουτ από τον Γκάρνερ για το 1-0.

[το γκολ ελέγχεται από το ΒΑΡ και ευτυχώς κατακυρώνεται - Μετά από αίτηση στον Αριο Πάγο... το γκολ είναι έγκυρο].

75' φάουλ κερδίζει το ΑΠΟΕΛ έξω από τα αντίπαλα καρέ και πλάγια.

76' Εκτελεί ο Ζαχίντ, η μπάλα καταλήγει στην καρδιά της αντίπαλης ομάδας, κάνει την κεφαλιά ο Γκάρνερ και πετυχαίνει το 2-0, ίσως να την βρήκε ο Βινίσιους, δεν φαίνεται καθαρά στο φακό.

[Το γκολ ελέγχεται από το βαρ και ακυρώνεται ως επιθετικό φάουλ. Έκπληξη θα ήταν για το αντίθετο - Κάθε τέρμα του ΑΠΟΕΛ πρέπει να ελέγχεται από το var ρε ΚΟΠρόσκυλλα???.]

77' αλλαγή η Καρμιώτισσα: μέσα ο BOUBAKARI SOUMBOUNOU / έξω ο ISMAIL SASSI

86΄ νέα σέντρα ο Ντογκαλά, αποκρούει ο Κίττος προ του Γκάρνερ.

88' τριπλή αλλαγή το ΑΠΟΕΛ:

- μέσα ο ΣΤΑΥΡΟΣ ΓΑΒΡΙΗΛ / έξω ο Κλωναρίδης

- μέσα ο ATDHE NUHIU / έξω ο GARNER

- μέσα ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΣΙΕΛΗΣ / έξω ο GHAYAS ZAHID

Το περιβραχιόνιο του Αρχηγού πάει στον Σιέλη από τον Ζαχίντ.

88' αλλαγή η Καρμιώτισσα: μέσα ο EDEN HERSHKOVICH / έξω ο REYNOLDS

90' τέσσερα λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

[Διαιτησία και VAR μας ακύρωσαν πέναλτι και γκολ. Επίσης ελέγχθηκε και η εγκυρότητα του τέρματος που πετύχαμε. Μόνο σε μας συμβαίνουν αυτά.  @apoelfcofficial]

92' φάουλ κερδίζει η Καρμιώτισσα.

93' και νέο φάουλ υπέρ των φιλοξενουμένων, ανέβηκε κι ο Κίττος για να βοηθήσει, αφήνοντας την εστία του απροστάτευτη.

94' κλέβει την μπάλα ο Ντογκαλά στο κέντρο του γηπέδου και φεύγει μόνος προς στην αντίπαλη εστίας, φτάνει απέναντι από το κενό τέρμα και απλά σπρώχνει την μπάλα στον πλεκτό για το τελικό 2-0.