LIVE: ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 1-1 ΑΠΟΕΛ, 8η αγ. Β' φάση «Με την ψυχή στο στόμα την ισοπαλία ο ΘΡΥΛΟΣ»

«Με γκολ στην έναρξη του αγώνα από τον Μπεν Σαχάρ, το ΑΠΟΕΛ έβαλε τις βάσεις για μια μεγάλη νίκη. Δυστυχώς όμως η συνέχεια ήταν δυσανάλογη καθώς οι γηπεδούχοι έλεγχαν το παιχνίδι σχεδόν καθ’ όλη την διάρκεια του με τον Ζάγκπα να βρίσκει δίχτυα και να ισοφαρίζει πριν το ημίχρονο.

Στο 2ο ημίχρονο ισορροπήσαμε κάπως και χωρίς να πιάσουμε υψηλή απόδοση, καταφέραμε να πάρουμε έναν σημαντικό βαθμό. Τελικό αποτέλεσμα ΕΘΝΙΚΟΣ 1-1 ΑΠΟΕΛ».

LIVE FEED:

ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΗ ΜΕΤΑΔΟΣΗ: CYTAVISION

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: APOELGROUP FB TEAM

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ Ηλίας Χαραλάμπους:

Bogatinov M.

Goba, Gorupec T. Ilia M. Khudobyak I. Kyprianou D. Miguelito, Ouali I. Papageorgiou G. Peratikos M. Tarasovs I.

ΑΠΟΕΛ Σάββας Πουρσαϊτίδης:

UZOHO
NSUE - VINICIUS - SANTOS - SABALA
KATSANTONIS - ANUAR - LUNDEMO - ZAHID (c)
SAHAR - GARNER

Το ΑΠΟΕΛ ξεκινά την ενδεκάδα με πρόστιμο από την ΚΟΠ λόγω συμμετοχής μόνο ενός Κύπριου παίκτη.

Τι δουλειά έχει ο φευγάτος Ανουάρ στην σημερινή ενδεκάδα??? [ήρεμα ρωτάω]. Θα μπορούσε ο Σάββας να παίξει με 2-3 μικρούς σήμερα.

Έναρξη της σημερινής αναμέτρησης.

Διαιτητής ο Βασίλης Δημητρίου.

03' κόρνερ κερδίζει το ΑΠΟΕΛ.

04' Γκολλλλλλλλλλλλλ για το ΑΠΟΕΛ με σκόρερ τον Μπεν Σαχάρ από την πάσα του Γκάρνερ.

14' Σέντρα του Ζάκπα, δεν μπορεί να ολοκληρώσει ο Μάριος Ηλίας.

18' [πολύ κακός ο ΑΠΟΕΛ - Ούτε δυο πάσες δεν μπορούν να ανταλλάξουν].

22' συνεργασία Γκάρνερ και Μπεν Σαχάρ, γίνεται το σουτ από τον Ισραηλινό με κόντρα και διώχνει η άμυνα της ΑΧΝΑΣ.

24' φάουλ για τον Εθνικό έξω από τα καρέ μας. Εκτελείται και αποκρούει ο Ουζόχο.

25' κίτρινη κάρτα στον Rafael Santos του ΑΠΟΕΛ

[άδικη η κάρτα του Σάντος, δεν υπήρχε φάουλ].

27' σουτ ο Ζάκπα εκτός εστίας.

30' εδώ και 15 λεπτά ο Εθνικός μας έχει κλείσει στα καρέ μας.

34' κίτρινη κάρτα στον Zabala του ΑΠΟΕΛ

36' ισοφαρίζει ο Εθνικός με τον Ζάκπα, ίσως και από θέση όφσαϊντ. (κανείς δεν ασχολήθηκε).

[κακό το μαρκάρισμα από τον Ενσούε].

ΕΘΝΙΚΟΣ 1-1 ΑΠΟΕΛ

39' κίτρινη κάρτα στον Lundemo του ΑΠΟΕΛ

41' Σουτ ο Παπαγεωργίου, πέφτει και αποκρούει ο Ουζόχο.

43' σέντρα σουτ του Μπεν Σαχάρ, αποκρούει ο Μποκατίνοφ.

45' τέλος πρώτου ημιχρόνου.

Ξεκίνησε το β’ ημίχρονο.

Εθνικός Άχνας 1-1 ΑΠΟΕΛ [Zakpa 36’ - Sahar 4’].

Δύο αλλαγές για το ΑΠΟΕΛ:

46' μέσα ο Wheeler / έξω ο Zabala

46' μέσα ο De Vincenti / έξω ο Lundemo

47' Κόρνερ για το ΑΠΟΕΛ.

48' Σούτ του Ζαχίντ, λίγο έξω από την μεγάλη επανορθωτική, αποκρούει ο Μπογκατίνοφ.

63' σέντρα του Γουίλερ από αριστερά, πιάνει την κεφαλιά ο Γκάρνερ αποκρούει ο Μπογκατίνοφ, η μπάλα επιστρέφει πίσω στον Βρετανό που κάνει εκ νέου το σουτ [αδύναμο] και αποκρούει ξανά ο κήπερ του Εθνικού.

64' σουτ του Ουαλί του Εθνικού, μαζεύει εύκολα ο Ουζόχο.

67' κίτρινη κάρτα στον De Vincenti του ΑΠΟΕΛ

Διπλή αλλαγή για τον Εθνικό:

67' μέσα ο Dolezal / έξω ο Παπαγεωργίου

67' μέσα ο Κ.Ηλία / έξω ο Miguelito

72' κίτρινη κάρτα στον Zahid του ΑΠΟΕΛ

72' αλλαγή ΑΠΟΕΛ: μέσα ο Κούτσακος / έξω ο Sahar

75' κτύπημα φάουλ από τον Εθνικό μέσα στην περιοχή, φεύγει χωρίς ζημιά για το ΑΠΟΕΛ.

77' αλλαγή το ΑΠΟΕΛ: μέσα ο Dias / έξω ο Zahid

78' κίτρινη κάρτα για τον Vinicius του ΑΠΟΕΛ.

85' αλλαγή ο Εθνικός: μέσα ο Χριστοφή / έξω ο Ouali

85' κίτρινη κάρτα για τον Dias του ΑΠΟΕΛ.

85' αλλαγή του ΑΠΟΕΛ: μέσα ο Nuhiu / έξω ο Garner

[Γκάρνερ και Μπέν Σαχάρ αποχώρισαν τραυματίες - μείναμε μόνο με Νουχίου].

88' νέο λάθος ο Ανουάρ, κερδίζει την μπάλα ο Μάριος Ηλία, μόνος απέναντι στον Ουζόχο, κάνει και το πλασέ, κόντρα του Βινίσιους και κόρνερ.

90' κόρνερ για τον Εθνικό, κεφαλιά και στην εξωτερική μεριά των διχτύων του Ουζόχο.

90' πέντε λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

90+3' κίτρινη κάρτα στον Μάριο Ηλία του Εθνικού.

90+5' τέλος του αγώνα.

Το ΑΠΟΕΛ έχει να κερδίσει στο Δασάκι από το 2017.

Προσπάθησαν οι παίκτες μας να "δώσουν" το παιγνίδι στο τέλος... αλλά δεν τους βγήκε. ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ αν συμβαίνει κάτι τέτοιο. [τουλάχιστον αυτό ψιθυρίζεται στα καφενεία της ομάδας].

Εθνικός Άχνας 1-1 ΑΠΟΕΛ (Β’ Φάση-8η Αγωνιστική) [Zakpa 36’ - Sahar 4].