LIVE: ΑΠΟΕΛ 0-0 ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ (12η αγ. Β' φάση) «Λευκή ισοπαλία στο ΓΣΠ»

«Σε παιγνίδι που έγινε στο "ΓΣΠ" ο ΑΠΟΕΛ έμεινε στην ισοπαλία 0-0 κόντρα στην Νέα Σαλαμίνα για την 12η αγωνιστική της β' φάσης του ομίλου της διαβάθμισης.

Βεσελόφσκι

Σεργίου, Νικολάου, Τσουκαλάς, Χριστοφόρου, Καμισοκό, Βάγκνερ, Κονφέ, Κρέιν, Ντανίλο, Οσέι.

Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Ο Πορτογάλος διαιτητής Melo Fabio σφυρίζει την έναρξη της σημερινής αναμέτρησης.

Αρχηγός του ΑΠΟΕΛ στην αποψινή συνάντηση ο Γιώργος ΜΕΡΚΗΣ!

00' στην σέντρα η ομάδα της Νέας Σαλαμίνας

03' Πρώτο κόρνερ στον αγώνα, υπέρ του ΑΠΟΕΛ

04' Δεύτερο συνεχόμενο κόρνερ για την ομάδα μας

06' Τρίτο κόρνερ για το ΑΠΟΕΛ.

24' φάουλ κερδίζει το ΑΠΟΕΛ στο αριστερό άκρο, κοντά στο σημείο του κόρνερ με εκτελεστή τον ΝΤΕΒΙ.

25' εκτελείται το φάουλ από τον ΝΤΕΒΙ κι ο Βεσσελόφσκι διώχνει με τις γροθιές.

26' νέα επίθεση με τον Κατσαντώνη, γίνεται το 1-2 με τον Ανουάρ, κάνει το τελικό σουτ ο Κατσαντώνης, πάνω από την εστία.

30' Μετά το πρώτο ημίωρο το σκορ παραμένει στο 0-0 ανάμεσα στις δύο ομάδες.

ΑΠΟΕΛ 0-0 ΣΑΛΑΜΙΝΑ (12η β' φάση).

32' δυνατό μακρινό σουτ από τον Κούτσακο, πάνω από την εστία του Βεσελόφσκι.

36' σουτ ο Ντανίλο, αποκρούει ο Ουζόχο.

37' τέταρτο κόρνερ για το ΑΠΟΕΛ

38' πέμπτο κόρνερ για το ΑΠΟΕΛ και 2ο συνεχόμενο

Εκτελεί και πάλι ο Ντέβι, πιάνει τη γυριστεί κεφαλιά ο Σιέλης στο πρώτο δοκάρι, μεγάλη απόκρουση του τερματοφύλακα της Σαλαμίνας, Βεσσελόφσκι, σε κόρνερ.

39' έκτο κόρνερ του ΑΠΟΕΛ και 3ο συνεχόμενο.

45' ένα λεπτό οι καθυστερήσεις

45+1' ΤΕΛΟΣ Α ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

46΄ Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

46' πρώτη αλλαγή για το ΑΠΟΕΛ: μέσα ο ΣΤΑΥΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ / έξω ο ΑΝΔΡΕΑΣ ΚΑΤΣΑΝΤΩΝΗΣ

53' επίθεση της Σαλαμίνας, βγαίνει εκτός εστίας ο Ουζόχο και διώχνει με τα πόδια.

50' κίτρινη κάρτα στον ΝΙΚΟΛΑΣ ΚΟΥΤΣΑΚΟΣ

62' κίτρινη κάρτα στον FACUNDO ZABALA

63' κόρνερ για τη Σαλαμίνα, το πρώτο της στο παιγνίδι.

63' κίτρινη κάρτα στον MARIUS LUNDEMO.

64' αλλαγή για τη Σαλαμίνα. Μέσα ο DUVENTRU / έξω ο VINCENT CREHIN.

64' διπλή αλλαγή ο ΑΠΟΕΛ:

μέσα ο DIEUMERCI NDONGALA / έξω ο ΝΙΚΟΛΑΣ ΚΟΥΤΣΑΚΟΣ.

μέσα ο DIAS / έξω ο MARIUS LUNDEMO

64' αλλαγή και για τους ερυθρόλευκους:

μέσα ο VARELA BATISTA / έξω ο OSEI

68' σέντρα του Κλωναρίδη, μόνος στο δεύτερο δοκάρι ο Ντονγκαλά και προ κενής εστίας δεν μπορεί να σκοράρει, "διώχνει" την μπάλα άουτ.

70' κεφαλιά ο Ντενίλο, εκτός εστίας.

74' σέντρα του Ντενίλο, μόνος ο Βάγκνερ στο 2ο δοκάρι έκανε ότι κι Ντογνκαλά πιο πριν.... την έστειλε εκτός εστίας.

77' κίτρινη κάρτα στον EMILIO NSUE

[4η κίτρινη σε παίκτη του ΑΠΟΕΛ / καμία σε παίκτη της Σαλαμίνας].

78' αλλαγή Σαλαμίνας: μέσα ο ΤΙΜΟΘΕΟΣ ΠΑΥΛΟΥ / έξω ο ΘΩΜΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΥ.

79' νέο κόρνερ [7ο] για το ΑΠΟΕΛ.

81' σέντρα από τη Σαλαμίνα, κεφαλιά και αποκρούει ο Ουζόχο.

84' νέο σουτ ο Ντανίλο, μόλις δίπλα από το κάθετο δοκάρι του Ουζόχο και άουτ.

84' αλλαγή του ΑΠΟΕΛ:

Μέσα ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΓΟΥΗΛΕΡ / έξω ο FACUNDO ZABALA

89' κόρνερ για τη Σαλαμίνα.

90' - 6‘ λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

90' τελευταία αλλαγή για το ΑΠΟΕΛ:

Μέσα ο ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΣΟΥΤΣΟΥΚΗ / έξω ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΣΙΕΛΗΣ

92' βαθιά σέντρα της Νέας Σαλαμίνας, βγαίνει και αποκρούει ο Ουζόχο.

95' μέλε μέσα στα καρέ του ΑΠΟΕΛ, γίνονται 1-2 προσπάθειες από τους Σαλαμινέους για το γκολ, χωρίς επιτυχία.