LIVE: ΠΑΦΟΣ fc 4-0 ΑΠΟΕΛ #1η αγ. «Βαριά ήττα με τεσσάρα του ΑΠΟΕΛ από την Πάφο»

Βαριά ήττα με 4-0 από την Πάφος fc, στο στάδιο "Στέλιος Κυριακίδης", γνώρισαν οι γαλαζοκίτρινοι του Σάββα Πουρσαϊτίδη, στην πρώτη αγωνιστική του φετινού μαραθωνίου.

Το γρήγορο γκολ της Πάφου μόλις στο 1' λεπτό της αναμέτρησης, στοίχησε, καθώς αποδείχτηκε καθοριστικό για την συνέχεια και την εξέλιξη του αγώνα, αφού σε κανένα σημείο του παιγνιδιού το ΑΠΟΕΛ δεν απείλησε, με αποτέλεσμα το τελικό 4-0 να φαντάζει απόλυτα φυσιολογικό.

LIVE:

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: apoelgroup.com / twitter team

ΜΕΤΑΔΟΣΗ: Cablenet sports1 HD

ΠΑΦΟΣ:

Rudko A., Abdusalamov M., Aurelio J., Bajric K., Hocko D., Kovacevic F., Kvida J., Panic S., Semedo W., Valakari O., Mikhael A.

ΑΠΟΕΛ:

OYZOXO

CHEBAK - KARO - VINICIUS - WHEELER

DAUSHVILI - DE VINCENTI (c)

THEODOROU - DANILO - OKRIASVILI

KVILITAIA

00' Ο διαιτητής Χρυσοβαλάντης Θεουλή σφυρίζει την έναρξη της σημερινής αναμέτρησης.

01' πρώτη επίθεση του ΑΠΟΕΛ, σέντρα ο Ντανίλο, κεφαλιά ο Οκριασβίλη, μόλις άουτ.

02' Αντεπίθεση για την Πάφο που σκοράρει...

Η Πάφος ανοίγει το σκορ με το καλημέρα του αγώνα, μετά από τραγικά λάθη ολόκληρης της αμυντικής μας γραμμής, κυρίως του Βινίσιους κι ακολούθως του Ουζόχο.

ΠΑΦΟΣ 1-0 ΑΠΟΕΛ, 1η, το γκολ ο Σεμέδο.

3' πρώτο κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ

4' δεύτερο κόρνερ συνεχόμενο για το ΑΠΟΕΛ με τον Ντε Βινσέντι, σουτ ο Οκριασβίλι κάπου κοντράρει η μπάλα και πάει κόρνερ.

5' Πάμε για τρίτο συνεχόμενο  κόρνερ.

7' φάουλ εκτελεί ο ΝΤΕΒΙ, βγαίνει και αποκρούει με γροθιές ο Ρούπκο.

8' διπλή ευκαιρία και διπλό σουτ από τους Παφίτες που ζητούν 2ο γκολ, αποκρούει ο Ουζόχο. Πάρα πολύ κοντά στο 2-0 η Πάφος με δύο συνεχόμενες φάσεις .

ΠΑΦΟΣ 1-0 ΑΠΟΕΛ, 1η .

16' Στο 16' της συνάντησης έχουμε το τέταρτο κόρνερ για το ΑΠΟΕΛ

ΠΑΦΟΣ 1-0 ΑΠΟΕΛ

Βινίσιους... πολύ επικίνδυνος

17' Πρώτη κίτρινη στον αγώνα σε παίκτη της Πάφου

18' σέντρα σουτ του ΑΠΟΕΛ βαθιά μέσα στα αντίπαλα καρέ, αποκρούει πάνω στη γραμμή ο Ρούπκο.

30' νέα ευκαιρία η Πάφος, γίνεται το τελικό σουτ, αποκρούει σε κόρνερ με το κεφάλι ο Ντε Βινσέντι προ του "εξουδετερωμένου" Ουζόχο.

30' Ένας Σεμέδο μόνος του, κάνει ότι θέλει ολόκληρη την ομάδα του ΑΠΟΕΛ.

31' κόρνερ η Πάφος, διώχνει με γροθιές ο Ουζόχο, γίνεται νέο σουτ, αποκρούει με πισινή κεφαλιά ο Τσιέπακ.... παρολίγον αυτογκόλ.

[Συνεχίζει να πιέζει η Πάφος και να επιζητά το δεύτερο γκολ... κι εκεί που μας έσωσε ο Ντε Βινσέντι, λίγο έλειψε να τους το δώσει ο Σιέμπακ με αυτογκόλ!].

32' κόρνερ η Πάφος.

33' Όφσαϊντ ο Κβιλιτάϊα.

35' Καλή αρχή... Πρώτη κίτρινη κάρτα στον Νταουσβίλη.

41' σουτ ο Σεμέδο, αποκρούει σε κόρνερ ο Ουζόχο.

41' Ο ορισμός της κίτρινης κάρτα στο φάουλ πάνω στον Θεοδώρου... τίποτα λέει ο Θεουλής

42' Επεμβαίνει το ΒΑΡ στη προηγούμενη φάση: Πέναλτι δίνει ο Βασίλης Δημητρίου από το Βαρ στο πέσιμο του Νταουσβίλη, για χέρι.

[Άλλη μια τελική για την Πάφο, ακόμα ένα σουτ στον στόχο από τον Σεμέδο... αποκρούει σε κόρνερ ο Ουζόχο].

44' Αλλαγή για το ΑΠΟΕΛ. Μέσα ο Σάντος / Εκτός ο Τσιέμπακ.

[Ο Βαρίστας Βασίλης Δημητρίου... δίνει πέναλτι για την Πάφο].

45' Εκτελεί ο Βαλακάρι το πέναλτι και πετυχαίνει το 2-0.

ΠΑΦΟΣ 2-0 ΑΠΟΕΛ.

Α Α Α Αχινός!!!

45' Πέντε λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου .

45+3' νέα επίθεση και νέο γκολ από τον Σεμέδο που έχει περάσει όλη την άμυνα και τον Ουζόχο.

ΠΑΦΟΣ 3-0 ΑΠΟΕΛ.

Δεν έχουμε άμυνα, δεν έχουμε τερματοφύλακα...

Φέτος θα είναι αλλιώς... θα πάμε πιο νωρίς για μπάνια με τέτοιες εμφανίσεις.

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στατιστικά Α' ημιχρόνου. Τρεις τελικές, λέει ο πίνακας... αλλά κανένα σουτ στον στόχο.

Επιστρέφουν οι δύο ομάδες για το δεύτερο ημίχρονο. ΠΑΦΟΣ 3-0 ΑΠΟΕΛ.

46' Αλλαγή ΑΠΟΕΛ:

Μέσα ο Γιώργος Εφραίμ / έξω ο Δημήτρης Θεοδώρου

Εκτός για την Πάφο και ο Σεμέδο!!

46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

54' Επίθεση του ΑΠΟΕΛ. Μακρινό δυνατό σουτ ο Εφραίμ, μόλις πάνω από τα δοκάρια άουτ.

62' Ο Βαλακάρι ανενόχλητος από το ύψος της επανορθωτικής πετυχαίνει το 4-0 για την Πάφο.

Επτά ποδοσφαιριστές του ΑΠΟΕΛ συν ο τερματοφύλακας οκτώ και κανείς δεν έκανε τίποτα.

[Πανωλεθρία του ΑΠΟΕΛ στην Πάφο - Τέταρτο γκολ για την Πάφος fc - ΠΑΦΟΣ 4-0 ΑΠΟΕΛ].

64' Αλλαγή ΑΠΟΕΛ.

Μέσα ο Κούτσακος / έξω ο Καρώ

69' Σέντρα ο Κούτσακος, αποκρούει σε κόρνερ η άμυνα της Πάφου.

69' σέντρα του Ντανίλο για τον Κβιλιτάϊα, αποκρούει η άμυνα. Ούτε και τώρα το γκολ από τον Κβιλιτάϊα.

[Δικαιολογημένο του ΑΠΟΕΛ, λέει ο εκφωνητής - Δεν υπάρχει καμία δικαιολογία κ.ππούνιο].

73' όφσαϊντ ο Μπερικό.

76' ΑΛΛΑΓΕΣ ΑΠΟΕΛ:

Έξω ο Γουίλερ / Μέσα ο Λουντέμο

Έξω ο Οκριασβίλη / Μέσα ο Σαμπάλα

82' σέντρα ο Εφραίμ, αποκρούει σε κόρνερ η άμυνα της Πάφου.

90' Συνεχίζει με 10 ο ΑΠΟΕΛ, αποχωρεί τραυματίας ο Γιώργος Εφραίμ (η τρίτη αναγκαστική αλλαγή για απόψε)

90' Δύο λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων

90+2' ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.