LIVE: ΑΠΟΕΛ 0-1 Ολυμπιακός, 2η αγ. «Συνεχίζεται ο κατήφορος»

«Μια ευκαιρία όλη κι όλη βρήκε ο Ολυμπιακός σε ολόκληρο το παιγνίδι και την μετέτρεψε σε γκολ. Τα ακριβοπληρωμένα αστέρια του ΑΠΟΕΛ... ακόμα ψάχνονται. Μάς κέρδισε η ομάδα που έχασε πανηγυρικά από τον ΑΡΗ ενώ η ομάδα που μας διέσυρε στην πρεμιέρα, κατέβασε τα σώβρακα της στην ΑΕΛ».

LIVE FEED:

ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΗ ΜΕΤΑΔΟΣΗ: CABLENET

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: APOELGROUP/TWITTER TEAM

ΑΠΟΕΛ:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ:

Ο διαιτητής Μάριος Χριστοφόρου (το κουμπαράκι του Τορναρίτη) σφυρίζει την έναρξη της σημερινής αναμέτρησης.

Ο περισσότερος κόσμος είναι εκτός γηπέδου. Υπάρχει μεγάλος αριθμός στα εκδοτήρια ενώ η ουρά στα αυτοκίνητα για το γήπεδο είναι τεράστια. Δευτέρα η ώρα 6, εργάσιμη μέρα, ότι πιο χειρότερος συνδυασμός για το γήπεδο.

Στην σέντρα ο ΑΠΟΕΛ.

01' πρώτη επίσκεψη του ΑΠΟΕΛ στα αντίπαλα καρέ. Σέντρα του Οκριασβίλη από αριστερά, κεφαλιά του Κβιλιτάϊα και αποκρούει ο Μόλλ.

02' δεύτερη κάθοδος ΑΠΟΕΛ στα καρέ του Ολυμπιακού, συρτό σουτ του Νατέλ και νέα απόκρουση του Μόλλ.

5' κίτρινη στον ΣΑΛΛΙ του Ολυμπιακού.

12' κόρνερ κερδίζει το ΑΠΟΕΛ. Εκτελείται, πιάνει την κεφαλιά ο Σάντος, μόλις άουτ δίπλα από το κάθετο δοκάρι.

25' νέο συρτό σουτ του Νατέλ, νέα απόκρουση του Μόλλ.

26' κλέψιμο της μπάλας από τον Ολυμπιακό στο χώρο του κέντρου, σέντρα από τα αριστερά του Βαγγέλη Κυριάκου, πέταγετε μόνος ανενόχλητος ο δαιμόνιος κοντός, Σάλλι και με κεφαλιά καρφώνει την μπάλα στο πλεκτό του ΣΚΟΥΦΕΤ.

Που είναι η άμυνα μας? Που είναι το κεντρικό αμυντικό δίδυμό? Που είναι ο αριστερός μπάκ? Που είναι ο πολυδιαφημισμένος τερματοφύλακας?

Σωφρόνη μου, χωρίς άμυνα δεν πάμε πουθενά.

Μεγάλη καθυστέρηση στην κατακύρωση του γκολ από το ΒΑΡ, αφού ο Σίλλι σκόραρε με το κεφάλι και το χέρι.

ΑΠΟΕΛ 0-1 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

30' Επίθεση από αριστερά με ον Ζαμπάλα, μπαίνει μόνος στην αντίπαλη περιοχή, κάνει και το συρτό σουτ, μόλις άουτ δίπλα από το κάθετο δοκάρι.

31' κίτρινη κάρτα στον LUCAS SOUZA του ΑΠΟΕΛ.

36' αναγκαστική αλλαγή ΑΠΟΕΛ: Μέσα ο ANTON MAGLICA / έξω ο TORNIKE OKRIASHVILI (δεν είναι τραυματίας, ένοιωσε αδιαθεσία, κόπωση και ανέβασε πυρετό)

44' Ο Νατέλ σερβίρει τον Μάγκλιτσα, κάνει το πλασέ ο Κροάτης μέσα από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα μόλις άουτ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

45' σουτ ο Ντανίλο από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα μόλις άουτ και δίπλα από το κάθετο δοκάρι. Ο Μολλ την βρήκε με τα ακροδάχτυλα θα έπρεπε να σφυριχτεί κόρνερ.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

46' Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο στο ΓΣΠ.

49' όφσαιντ για τον Ολυμπιακό.

50' πέναλτι ζητά το ΑΠΟΕΛ σε πέσιμο του Τσιεμπάκ στην περιοχή. Ήταν καθαρό κλάδεμα σε πρώτο χρόνο, ούτε στο ΒΑΡ δεν ασχολήθηκαν.

51' Πάσα του Νατέλ στον Σόουζα, συρτό μονοκόμματο πλασέ από τον Βραζιλιάνο, η μπάλα μόλις άουτ δίπλα από το κάθετο δοκάρι.

52' μελέ εντός της περιοχής του Ολυμπιακού με Νατέλ, Μάγλιτσα και Σόουζα. Κάνει το τελικό σουτ ο Λούκας η μπάλα εκτός εστίας.

55' αλλαγή για τον Ολυμπιακό.

56' Πάσα του Ζαμπάλα στον Νατέλ, σουτ του Βραζιλιάνου στην εξωτερική πλευρά των δικτύων.

66' σέντρα του δραστήριου Νατέλ, κεφαλιά του Σόουζα μόλις άουτ, πάνω από τα δοκάρια.

66' αλλαγή ΑΠΟΕΛ: μέσα ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΥ / έξω ο ISSAM CHEBAKE

70' σουτ ο Νατέλ, αποκρούει ο Μόλλ.

71' διπλή αλλαγή ο Ολυμπιακός

73' διπλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με τον Σκουφέτ να αποκρούει.

77' αλλαγή ΑΠΟΕΛ: μέσα ο DIEUMERCI NDONGALA / έξω ο DANILO

80' Κίτρινη κάρτα στον ΣΑΝΤΟΣ του ΑΠΟΕΛ.

83' σέντρα του Θεωδόρου, κατεβάζει ο Κβιλιτάϊα, προσπαθεί για το γκολ ο Μάγλιτσα, μαζεύει ο Μολλ. Ίσως και να ήταν σε θέση όφσαϊντ.

86' διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό.

87' φάουλ εκτός περιοχής για το ΑΠΟΕΛ. Εκτελεί ο Νατέλ διώχνει η αντίπαλη άμυνα, επαναφέρει ξανά και ξανά εντός περιοχής ο Ζαμπάλα, χωρίς ανάλογη συνέχεια.

90' έξι τα λεπτά, ο χρόνος των καθυστερήσεων.

93' σουτ ο Ολυμπιακός πάνω από την εστία του Σκουφέτ.

90+6' Τέλος του αγώνα.