LIVE: ΑΠΟΛΛΩΝ 2-1 ΑΠΟΕΛ, 3η αγ. «Σκόνη και θρύψαλα τα όποια όνειρα τίτλου»

«Σκόνη και θρύψαλα έγιναν τα όποια όνειρα είχε ο ΑΠΟΕΛ για τον φετινό τίτλο μετά και την νέα ήττα στο πρωτάθλημα, αυτή τη φορά από τον Απόλλωνα, που μετρά το τρία στα τρία. Με τρεις ήττες στους τρεις πρώτους αγώνες, δεν πας πουθενά.»

LIVE FEED

Τηλεοπτική μετάδοση: Cytavision

Περιγραφή αγώνα: apoelgroup twitter team

ΑΠΟΛΛΩΝ:

ΑΠΟΕΛ:

19:00 Ο διαιτητής Λούκας Σωτηρίου σφυρίζει την έναρξη του αγώνα.

Στην σέντρα ο Απόλλωνας.

2' φάουλ κερδίζει ο ΑΠΟΕΛ, λίγο έξω από το ημικίκλιο της μεγάλης περιοχής των Λεμεσιανών.

Εκτελεί με δυνατό μονοκόμματο βολέ ο Νατέλ.

Πέφτει ο Δημητρίου και αποκρούει με αστάθεια την μπάλα.

Παίρνει το "ρίμπαουντ ο Ανδρέας Καρώ και με κεφαλιά βάζει το ΑΠΟΕΛ μπροστά στο σκορ.

ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

Απόλλων 0-1 ΑΠΟΕΛ.

Με τους καλύτερους οιωνούς ξεκίνησε η αναμέτρηση για την ομάδα μας που επιτέλους σκοράρει στο φετινό πρωτάθλημα.

8' Ισοφαρίζει ο Απόλλωνας.

Σέντρα από το λάθος διώξιμο του Σάντος, που αντί να απομακρύνει την μπάλα πλάγια, την έστειλε στον αμαρκάριστο Ζάντι που με δυνατό βολέ ισοφάρισε για την ομάδα του.

Δεν μας έχει πείσει ακόμη ο Ιταλός τερματοφύλακας Σκούφετ για την αξία του.

ΑΠΟΛΛΩΝ 1-1 ΑΠΟΕΛ

12' κόρνερ για τον Απόλλωνα

16' Κακή άμυνα από τον Τσέπακ, με αποτέλεσμα να παραχωρήσει κόρνερ για τον Απόλλωνα.

17' κόρνερ ο Απόλλων.

17' Κάνει σήμα για ΒΑΡ ο Λούκας Σωτηρίου, καθώς η μπάλα κτύπησε στο χέρι του Τσέμπακ πριν βγει κόρνερ,

18' πέναλτι λένε, ΒΑΡ και Σωτηρίου.

19' Εκτελεί το πέναλτι ο Πίττας, γλιστρά και στέλνει την μπάλα στους προβολείς.

24' νέα κακή άμυνα από τον Τσέμπακ, γίνεται το σουτ από τον Απόλλωνα, αποκρούει ο Σκούφετ.

28' σουτ του Νατέλ, αποκρούει ο Δημητρίου.

35' κίτρινη στον TORNIKE OKRIASHVILI.

42' κίτρινη στον BASSEL JRADI του Απόλλωνα.

44' σέντρα του ΑΠΟΕΛ μέσα στα αντίπαλα καρέ για τον Κβιλιτάϊα, κάνει τη νέα σέντρα ο ΚΒΙΛΙ, κάνει νέο σουτ ο ο Γουίλερ, κάπου κοντράρει η μπάλα και χάνεται η ευκαιρία.

45' δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων .

45' αλλαγή ΑΠΟΕΛ. Μέσα VUJADIN SAVIC / έξω ο RAFAEL SANTOS

46' αλλαγή ΑΠΟΕΛ. Μέσα ANTON MAGLICA / έξω ο DANILO CAMPOS

46' φάουλ πάνω στον Σάντος που δεν δίνεται, σφαδάζει στο έδαφος από τον πόνο ο Σάντος.

Συνεχίζει τη φάση ο Απόλλωνας, βγαίνει η σέντρα, τρέχει ο Σόουζα για να διώξει και την στέλνει στα δίκτυα. Αυτογκόλ υπέρ του Απόλλωνα.

47' ΑΠΟΛΛΩΝ 2-1 ΑΠΟΕΛ

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

46' Άρχισε το δεύτερο μέρος.

Στην σέντρα ήταν ο ΑΠΟΕΛ.

56' αλλαγή Απόλλων. Μέσα ο ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΜΑΥΡΙΑΣ / έξω ο ΑΝΤΡΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ.

59' κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ. Κεφαλιά ο Σάβιτς στο πρώτο δοκάρι, εκτός εστίας.

63' σουτ ο Κβιλιτάϊα μέσα από την περιοχή, μετά από πολλά μελέ, αποκρούει η άμυνα.

65' αλλαγή Απόλλων. Μέσα ο DANILO SPOLJARIC / έξω ο BAGALIY DABO.

Διπλή αλλαγή ο ΑΠΟΕΛ.

69' μέσα MARIUS LUNDEMO / έξω ο MURTAZ DAUSHVILI.

69' μέσα FACUNDO ZABALA / έξω ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΓΟΥΗΛΕΡ.

79' πέμπτη και τελευταία αλλαγή του ΑΠΟΕΛ. Μέσα ΣΤΑΥΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ / έξω ο GIORGI KVILITAIA

83' Σε θέση βολής ο Ζαμπάλα, κάνει το δυνατό σουτ, εκτός εστίας.

83' κίτρινη στον HAITAM ALEESAMI  του Απόλλωνα.

84' διπλή αλλαγή ο Απόλλων.

84' Μέσα ο HAITAM ALEESAMI / έξω ο ILIAN ILIEV.

84' Μέσα ο WELLINGTON NASCIMENTO / έξω ο AMINE KHAMMAS.

85' κίτρινη στον FACUNDO ZABALA.

86' φάουλ κερδίζει ο Απόλλωνας, εκτός περιοχής και πλάγια. Μεγάλη απόκρουση του Σκούφετ που με τη βοήθεια του δοκαριού σώζει την  εστία μας από βέβαιη παραβίαση.

90' μεγάλη ευκαιρία με τον Οκριασβίλη, κάνει το σουτ, εκτός εστίας η μπάλα. στην εξωτερική μεριά των δικτύων.

90' κίτρινη στον ISSAM CHEBAKE.

94' ευκαιρία με τον Πίττα, η κεφαλιά του πάει εκτός εστίας.