Ε.Τ. «Ενδιαφέρεται να αποβάλει αυτό το απόστημα ο κ. Μάζιτς ή απλά θα μείνουμε ξανά στα ερωτήματα;»

«Σήμερα γίναμε μάρτυρες πολλών και εντυπωσιακών φάσεων...» ήταν η αντίδραση, για τη διαιτησία, του εκπροσώπου Τύπου των «γαλαζοκιτρίνων» Νεκτάριου Πετεβίνου, μιλώντας στη Cablenet μετά το τέλος του αγώνα. Στο τέλος ακολουθεί νέα ανάρτηση στο τουίτερ.

Η τοποθέτηση του Νεκτάριου Πετεβίνου:

«Να δώσουμε συγχαρητήρια στην Ανόρθωση για τη νίκη της.

Ήμασταν καλύτεροι στο 1ο ημίχρονο, η Ανόρθωση κρατούσε περισσότερο τη μπάλα στην επανάληψη.

Θα πρέπει να πούμε κάποια πράγματα.

Σήμερα γίναμε μάρτυρες πολλών και εντυπωσιακών φάσεων.

Θα αποστείλουμε ένα ερώτημα στον κ. Μάζιτς.

Στο 2ο γκολ της Ανόρθωσης δεν καταλάβαμε τι έκανε για πέντε λεπτά. Έγινε στο 69:30 η φάση και διήρκησε πέντε λεπτά η εξέταση της. Θα ήταν πολύ ενδιαφέρον ο κ. Μάζιτς να ακούσει τους διαλόγους και αν καλώς μέτρησε το γκολ. Θέλουμε να μάθουμε για ποιο λόγο μέτρησε το γκολ. Το 2ο είναι η φάση στο 96΄’ με το χέρι του Αραγιούρι. Η φάση εξετάζεται αλλά εξετάζεται για το χέρι του Αραγιούρι;

Εμείς δεν θα μάθουμε ποτέ.

Ακόμη και με τους ξένους VARίστες συνεχίζουμε να μένουμε με απορίες».

Αργότερα, προχώρησε στην πιο κάτω ανάρτηση στο τουίτερ: Nektarios Petevinos

«Αυτοί οι διαιτητές έρχονται στην Κύπρο, ως επιλογές της επιτροπής διαιτησίας και της Κυπριακής Ομοσπονδίας Ποδοσφαίρου.

Διαιτητές που έρχονται για να «βοηθήσουν» τους διαιτητές μας, στην σωστή χρήση του VAR.

Διαιτητές που στην χώρα τους πρωταγωνιστούν για λάθος αποφάσεις με VAR».

Ποια είναι η συζήτηση VAR και διαιτητή για 5 ολόκληρα λεπτά στο δεύτερο γκολ της Ανόρθωσης;

Γιατί δεν εμφανίστηκε η γραμμή offside στο πρώτο γκολ της Ανόρθωσης παρά μετά από παρέμβαση τρίτων;

Πως γίνεται να μην σημειώνεται πέναλτι στο ξεκάθαρο χέρι του Αραγιούρι;

Στα πόσα “fuck off” αποβάλλεται ο Warda;

Στα 100;

Τιμούν τους ανθρώπους της Ανόρθωσης οι απολογίες για την συμπεριφορά του ποδοσφαιριστή τους, όμως αυτός ο παίκτης τελείωσε ατιμώρητος το 90λεπτο.

Και ούτε ο κ. Θεούλη άκουσε κάτι ούτε ο 4ος.