LIVE: ΑΠΟΕΛ 1-1 ΠΑΦΟΣ fc, 12η αγ. «Οι γαλαζοκίτρινοι στο Β' γκρουπ μετά την ισοπαλία στο ΓΣΠ»

POST GAME:

ΑΠΟΕΛ 1–1 Πάφος F.C., Στάδιο Γ.Σ.Π, 12η αγωνιστική Πρωτάθλημα Cyta.

Ο ΑΠΟΕΛ ΣΕ ΜΙΝΙ ΚΡΙΣΗ - ΤΡΙΤΟ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΟ ΠΑΙΓΝΙΔΙ ΧΩΡΙΣ ΝΙΚΗ

«Χωρίς τέρματα στο πρώτο μέρος και δύο στο δεύτερο ημίχρονο, ολοκληρώθηκε το παιχνίδι ανάμεσα στον ΑΠΟΕΛ και την Πάφος fc (1-1). Οι γαλαζοκίτρινοι δεν κατάφεραν να βρουν τρόπους να διασπάσουν την άμυνα της Πάφου σε ένα παιχνίδι χωρίς πολλές συγκινήσεις. Τα γκολ στο ΓΣΠ: Ο Νατέλ το 1-0 με πέναλτι και ο Αουρέλιο στο 88' το 1-1 με σουτ.

Το τέλος του παιγνιδιού της Δευτέρας για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος cyta, βρίσκει τις δυο ομάδες να ισοβαθμούν μαζί με τον Ολυμπιακό στη 5η θέση έχοντας συγκεντρώσει από 15 βαθμούς. Ο ΑΠΟΕΛ δεν ωφελείται από την ισοβαθμία και παίρνει την 7η θέση, πέφτοντας συνάμα στο Β γκρουπ».

LIVE feed 17:00

17:00 ΑΠΟΕΛ – Πάφος F.C., Στάδιο Γ.Σ.Π, 12η αγωνιστική Πρωτάθλημα Cyta, Κυριακή 6 Δεκεμβρίου 2021.

ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΗ ΜΕΤΑΔΟΣΗ: Cablenet (primetel / cytavision).

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: apoelgroup.com twitter team

ΧΟΡΗΓΟΣ: Polyca ebay eShop

ΑΠΟΕΛ (Σωφρόνης Αυγουστή):

ΣΚΟΥΦΕΤ, ΣΑΒΙΤΣ, ΚΑΡΩ, ΒΙΝΙΣΙΟΥΣ, ΣΑΜΠΑΛΑ, ΝΤΟΝΓΚΑΛΑ, ΛΟΥΝΤΕΜΟ, ΣΑΤΣΙΑΣ, ΕΦΡΑΙΜ (c), ΝΑΤΕΛ, ΝΤΙΑΒΑΡΑ.

ΠΑΦΟΣ (Darko Milanic):

Antosch D. (Τ), Bajric K., Jairo, Kovacevic F., Kvida J., Pajic M., Panic S., Puncheon J., Semedo W., Valakari O., Μίκαελ Α.

O Διαιτητής της αναμέτρησης Θεουλής Χρυσοβαλάντης σφυρίζει την έναρξη του αγώνα.

10' Πρώτη μεγάλη φάση στον αγώνα με τον Ζάιρο της Πάφου να φεύγει μόνος στην επίθεση, μπαίνει στην περιοχή απέναντι από τον Σκουφέτ, ετοιμάζεται για το πλασέ, σαν από μηχανής θεός επεμβαίνει ο Βινίσιους και με τάκλιν διώχνει την μπάλα.

17' κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ

18' νέο κόρνερ για το ΑΠΟΕΛ. Εκτελεί ο Νατέλ, συρτά προς στον Σαμπάλα, γίνεται η σέντρα, κεφαλιά ο Καρώ, εκτός εστίας η μπάλα.

23' κίτρινη κάρτα στον VUJADIN SAVIC που τις κάνει τρις και χάνει ένα από τα επόμενα δύο παιγνίδια.

25' κίτρινη στον STEFAN PANIC της Πάφου.

27' φάουλ λίγο έξω από τα καρέ της Πάφου κερδίζει ο ΑΠΟΕΛ. Εκτελεί ο Νατέλ με δυνατό σουτ, η μπάλα πέρασε μόλις δίπλα από το κάθετο δοκάρι και καταλήγει κόρνερ αφού πρώτα βρήκε σε πόδι αντιπάλου.

28' κόρνερ για το ΑΠΟΕΛ. Εκτελεί ο Νατέλ, δοκιμάζει σουτ ο Ντογκαλά χωρίς επιτυχία, στη συνέχεια νέο σουτ από Σαμπάλα, ψηλά άουτ και εκτός εστίας.

31' πάσα του Νατέλ αριστερά στον αμαρκάριστο Ντιαβαρά, μπαίνει στη περιοχή ο νεαρός, κάνει και το σουτ, πολύ αδύναμο όμως και αποκρούει πανεύκολα ο Αντόσς.

36' κόρνερ για ΑΠΟΕΛ. Εκτελεί ο Νατέλ, σκάει η μπάλα στην περιοχή και απομακρύνει ο Βαλακάρι ελαφρός με το χέρι. Φωνές για πέναλτι, τίποτα λέει ο διαιτητής, καμία επέμβαση από το ΒΑΡ.

39' θέατρο της Πάφου για δήθεν παράβαση και πέναλτι, τίποτα λέει ο διαιτητής που έπρεπε να τιμωρήσει το θέατρο του παίκτη με κάρτα.

42' σέντρα του Σαμπάλα από αριστερά, πιάνει τη γυριστεί κεφαλιά ο Καρώ, μόλις άουτ δίπλα από το κάθετο δοκάρι. Πολύ καλή ευκαιρία για την ομάδα μας.

45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

ΑΠΟΕΛ 0-0 ΠΑΦΟΣ, 12 αγωνιστική.

46' αλλαγή για τη Πάφο. Μέσα ο NAVARONE CHESNEY KAI FOOR / έξω ο FRANKO KOVACEVIC.

47' κίτρινη κάρτα στον MARIUS LUNDEMO που τις κάνει δύο.

50' ένα σουτ του Φουρ της Πάφου, εκτός εστίας.

60' κίτρινη στον KENAN BAJRIC της Πάφου.

60' διπλή αλλαγή ο ΑΠΟΕΛ (επιτέλους διορθώνει τα λάθη του ο Σωφρόνης).

60' μέσα ο TOMAS SEBASTIAN DE VINCENTI / έξω ο KANDET DIAWARA

60 μέσα ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΥ / έξω ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΕΦΡΑΙΜ

Το περιβραχιόνιο του Αρχηγού πάει στον νεοεισερχόμενο Ντε Βινσέντι.

66' σέντρα του Νατέλ από τα αριστερά κοντά στο σημαιάκι του κόρνερ, στα αντίπαλα καρέ, αδύναμη κεφαλιά του Ντογκαλά στην αγκαλιά του Αντόσς. Υπόνοια για παράβαση, σε χέρι και πέναλτι, κάτι που αγνόησε ο διαιτητής αλλά και το ίδιο το ΒΑΡ στη συνέχεια.

70' ο Σατσιάς δίνει στον Καρώ, βγάζει τη σέντρα σουτ από τα δεξιά ο Ανδρέας, διώχνει με πισινό τακουνάκι σε κόρνερ αμυντικός της Πάφου. Η μπάλα πέρασε δίπλα από το κάθετο δοκάρι, μπορούσε να μπει και αυτογκόλ.

70' κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ.

70' κίτρινη στον ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ ΜΙΧΑΗΛ της Πάφου.

72' αλλαγή η Πάφος: μέσα ο VLAD MIHAI DRAGOMIR / έξω ο STEFAN PANIC

75' σέντρα του Ντογκαλά από δεξιά, αποκρούει με το χέρι αμυντικός της Πάφο, πεντακάθαρο πέναλτι που ευτυχώς αυτή τη φορά δίνεται αμέσως. Έρχεται και η επιβεβαίωση από το ΒΑΡ κι ο ΝΑΤΕΛ στερεώνει την μπάλα στα 11 βήματα.

[τρία λεπτά κράτησαν οι διαβουλεύσεις για το πέναλτι!!!]

78' εκτελεί ο Νατέλ με τεχνική και στέλνει τον Αντόσς στην αντίθετη πλευρά...

ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

ΑΠΟΕΛ 1-0 ΠΑΦΟΣ, 12Η ΑΓ.

83' αλλαγή η Πάφος: μέσα ο MAGOMEDKHABIB ABDUSALAMOV / έξω ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΙΧΑΗΛ

83' αλλαγή ο ΑΠΟΕΛ: μέσα ο MURTAZ DAUSHVILI / έξω ο DIEUMERCI NDONGALA

83' αλλαγή η Πάφος: μέσα ο DOUGLAS AURELIO / έξω ο JASON DAVID IAN PUNCHEON

83 αλλαγή ο ΑΠΟΕΛ: μέσα ο RICHARD DANILO MACIEL SOUSA CAMPOS / έξω ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΑΤΣΙΑΣ.

85' Ο Ντε Βινσέντι πασάρει στον Νατέλ, κάνει το πλασέ με φάλτσο και η μπάλα δίπλα από το δοκάρι και άουτ. Αν πετύχαινε καλύτερα το φαλτσαριστό γυριστό, θα ήταν τέρμα.

88' επίθεση της Πάφου, σέντρα από δεξιά και μελέ εντός περιοχής, η μπάλα κοντράρει και πάλι έρχετε στην κατοχή της Πάφου για τρίτη φορά. Κάνει ένα συρτό σουτ ο Αουρέλιο από τα 25 μέτρα στην κλειστή γωνία του Σκουφέτ που πιάστηκε απροετοίμαστος κι η Πάφος ισοφαρίζει από το πουθενά.

Ένα σουτ σε ολόκληρο τον αγώνα, ένα γκολ. Αυτή είναι η Πάφος σήμερα.

Τρεις φορές δεν κατάφεραν οι παίκτες μας να διώξουν την μπάλα.

ΑΠΟΕΛ 1-1 ΠΑΦΟΣ, 12Η ΑΓ.

88' τελευταία αλλαγή για τον ΑΠΟΕΛ: μέσα ο ANTON MAGLICA / έξω ο MARIUS LUNDEMO.

90' κίτρινη στον JAIRO DE MACEDO DA SILVA της Πάφου

91 θέατρο παίκτη της Πάφου μέσα στην περιοχή μας που πέφτει για πέναλτι. Έπρεπε να τιμωρηθεί με κίτρινη κάρτα.

93' νέο δυνατό, μακρινό, σουτ από παίκτη της Πάφου, αποκρούει με υπερένταση σε κόρνερ ο Σκουφέτ.

Κοίτα να δεις που 2 φορές κινδυνέψαμε με ήττα.

ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ.

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΚΑΙ ΜΗΝΥΜΑ ΣΤΟΝ ΚΟΟΥΤΣ:

ΚΥΡΙΕ ΣΩΦΡΟΝΗ ΑΥΓΟΥΣΤΗ: Σε στηρίζουμε με 1000 από τη πρώτη στιγμή..... αλλά:

Λάθος κ. Αυγουστή, να βγάζεις τον Σατσιά λίγα λεπτά πριν τη λήξη, ΕΤΑ ΟΥΛΛΑ ΤΖΙΑΜΕ ΤΩΡΑ.

Όπως λάθος ήταν και η συμμετοχή του Ντιαβαρά στην αρχική 11άδα, λάθος επίσης η τοποθέτηση του Εφραίμ στην κορυφή σε ρόλο ελεύθερου παίκτη.

Έγκλημα είναι η παραμονή του Σκουφέτ και η μη έλευση σοβαρού τερματοφύλακα το Γεννάρη. Ο αδυναμία του Σκουφέτ ήταν φανερή σε πολλά παιγνίδια με αποκορύφωμα τον αγώνα με την Δόξα.

Οι επόμενοι αγώνες ανήκουν στον Νεόφυτου Μιχαήλ... πόσο χειρότερα μπορεί να πάει δηλαδή.