ΦΩΤΟΣ: ΑΠΟΕΛ 0-2 ΑΝΟΡΘΩΣΗ, 16η αγ. εξ αναβολής «Οι «γαλαζοκίτρινοι» δέχθηκαν από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο»

«Την δεύτερη εντός έδρας ήττα και πέμπτη στο σύνολο, για το φετινό πρωτάθλημα, γνώρισε απόψε ο ΑΠΟΕΛ. Οι «γαλαζοκίτρινοι» έχασαν με 0-2 από τον Τιμούρ και την Ανόρθωση στο στάδιο «ΓΣΠ» και παρέμειναν στους 36 βαθμούς. Ο ΑΠΟΕΛ δέχθηκε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, από τους Χριστοδουλόπουλο στο 26' και Χρυσοστόμου στο 73'. Για δεύτερη φορά δεν κατάφερε να σκοράρει εντός έδρας, παρά την υπεροχή στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης, τις αμέτρητες χαμένες ευκαιρίες, τον μη καταλογισμό καθαρού πέναλτι υπέρ του, την ακύρωση ενός άλλου πέναλτι ως λάθος απόφαση, ενώ ολοκλήρωσε τον αγώνα με 9 ποδοσφαιριστές. Η Ανόρθωση στο τέλος πήρε δίκαια τη νίκη».