LIVE: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-4 ΑΠΟΕΛ [1-6 συν.] Coca-Cola CUP «Έκανε την ρεβάνς να είναι μία τυπική διαδικασία»

POST GAME:

«Κύπελλο Coca-Cola: Νίκη-πρόκριση με τεσσάρα (0-4) του ΑΠΟΕΛ επί του συμπολίτη Ολυμπιακού Λευκωσίας.»

- Ο ΑΠΟΕΛ ήταν καταιγιστικός στο δεύτερο 45λεπτο στο επαναληπτικό ματς για τη Β' φάση του κυπέλλου Κύπρου με αντίπαλο την ομάδα του Τακτακαλά.

- Οι «γαλαζοκίτρινοι» επικράτησαν με 0-4 στο στάδιο ΓΣΠ, πετυχαίνοντας ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο και τρία στο δεύτερο, κάνοντας την ρεβάνς να είναι μία τυπική διαδικασία.

- Το σκορ (0-1) άνοιξε ο Νατέλ με αριστερό πλασέ. Το 0-2 πέτυχε ο Κβιλιτάϊα με γυριστό πλασέ. Το 0-3 πέτυχε ο Εφραίμ από την εκτέλεση φάουλ. Το τελικό 0-4 πέτυχε ο Μάγκλιτσα με καρφωτή κεφαλιά».

LIVE feed:

ΦΑΣΗ των 16 Κυπέλλου Coca Cola, 2ος αγώνας, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΠΟΕΛ [1-2agg],  18:00 - 02/02/2022, Τετάρτη.

ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΗ ΜΕΤΑΔΟΣΗ: Cytavision Sports1 HD

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: APOELGROUP TWITTER TEAM, από την Ανατολική κερκίδα του ΓΣΠ.

ΧΟΡΗΓΟΣ: APOEL ORANGE SHOP

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ?:

ΑΠΟΕΛ - Σωφρόνης Αυγουστή:

Από την ανατολική κερκίδα του σταδίου ΓΣΠ, καλησπέρα σας.

Τυπικά φιλοξενούμενη η ομάδα μας απόψε, αφού γηπεδούχος είναι η ομάδα του Ολυμπιακού Λευκωσίας.

00' Ο διαιτητής της αναμέτρησης, Χρυσοβαλάντης Θεουλής, σφυρίζει την έναρξη του αγώνα.

Στην σέντρα ο Ολυμπιακός.

03' πρώτο κόρνερ για το ΑΠΟΕΛ.

04' Εκτελεί το κόρνερ ο ντε Βινσέντι, απέκρουσε σταθερά ο ΜΟΛ.

10' Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

12' επίθεση ο ΑΠΟΕΛ από τα δεξιά με τον Ζοάο Πέδρο. Κάνει και τη σέντρα, χλιαρό το σουτ του Κβίλι μέσα από την περιοχή, μαζεύει εύκολα ο ΜΟΛ.

24' σέντρα του Σαμπάλα από τα αριστερά, κεφαλιά του Κβιλιτάϊα, αποκρούει ο ΜΟΛ.

25' Σουτ ο Ολυμπιακός έξω από την περιοχή, η μπάλα πάει πάνω από τα δοκάρια του Μιχαήλ.

26' Λάθος κοντρόλ του Ν.Μιχαήλ, ο ΚΑ παίρνει την μπάλα αλλά ο Μιχαήλ πέφτει στα πόδια του και μπλοκάρει την μπάλα.

31' Κίτρινη κάρτα στον Daushvili.

32' Εκτέλεσε το φάουλ του Ολυμπιακού ο Γκουστάβο, απέκρουσε ο Ν.Μιχαήλ

33' κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ

34' και νέο κόρνερ για το ΑΠΟΕΛ

39' σέντρα του Σόουζα από δεξιά, κάτοχοσ της μπάλας στο πίσω δοκάρι ο Σαμπάλα, κόβει και σερβίρει τον Νατέλ κοντά στο ύψος του πέναλτι, κατεβάζει με το δεξί κα στρώνει μεμιάς στο αριστερό, κάνει το συρτό - τεχνικό πλασέ και γκολ, 0-1 από τον ΝΑΤΕΛ.

40' ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Νατέλ.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-1 ΑΠΟΕΛ [1-3 συν.]

45' ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

45+1' ΤΕΛΟΣ Α ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

46' Αρχίζει το β' μέρος με τον ΑΠΟΕΛ στην σέντρα.

46' Τριπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό με το καλημέρα του Β ημιχρόνου: Μέσα οι Σάλι, Τιάγκο και Γουακάσο αντί των Μακρή, Πεχλιβάνη και Νάνι.

47' Σέντρα του Ζοάο Πέδρο από τα δεξιά, μονοκόμματο πλασέ στην κίνηση του Κβίλι μέσα από την περιοχή και γκολ, 0-2 ο Γεώργη.

48' ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Κβιλιτάϊα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-2 ΑΠΟΕΛ [1-4 συν.]

50' λάθος της άμυνας μας, δίνει τον ευκαιρία στον Ολυμπιακό να βρεθεί τετ α τετ με τον Μιχαήλ, κάνει και το πλασέ νο.11, μεγάλη απόκρουση του Νεόφυτου, ξανά νέα προσπάθεια του νο.11, επεμβαίνει ο Βινίσιους και διώχνει σε κόρνερ.

50' Κίτρινη στον Μουκτάρη για φάουλ πάνω στον Βινίσιους.

51' κόρνερ ο Ολυμπιακός.

58' διπλή αλλαγή ο ΑΠΟΕΛ.

58‘ μέσα οι Γαβριήλ & Θεοδώρου / έξω οι Natel & Zabala

59' φάουλ κερδίζει ο ΑΠΟΕΛ σχεδόν πάνω στην γραμμή της μεγάλης επανορθωτικής.

60' Πίσω από την μπάλα ο Εφραίμ που την κυλά ελάχιστα, μόλις δίπλα στον ΝΤΕΒΙ, ο Αργεντίνος σταματά την μπάλα κι ο Εφραίμ με χαμηλό συρτό πλασέ, στέλνει την μπάλα στα δίκτυα του ΜΟΛ αφού βρήκε και λίγο το πόδι του ΜΟΛ. Φάση βγαλμένη από την προπόνηση.

60' ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Αρχηγός Γιώργος Εφραίμ.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-3 ΑΠΟΕΛ [1-5 συν.]

60' Σουτ ο ΚΑ, ο Νταουσβίλι πέφτει με αυτοθυσία στα πόδια του και ανακόπτει την μπάλα.

[Και να μην ξεχνάμε, πως πέρσι αυτή η ομάδα μας άφησε εκτός εξάδας]

62' Κίτρινη στον Σάλι για φάουλ πάνω στον Σταύρο Γαβριήλ.

65' διπλή αλαλγή ο ΑΠΟΕΛ.

65' Μέσα οι Πολυκάρπου & Maglica / έξω οι Daushvili & Kvilitaia.

66' Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Μανιάς και Γουίλσον αντί Γκουστάβο και Κα αντιστοίχως.

68' Κάθετη πάσα του Σόουζα μέσα στα καρέ, βγάζει τετ α τετ με τον ΜΟΛ τον Γαβριήλ, κάνει το πλασέ ο Σταύρος, διώχνει με τα πόδια ο ΜΟΛ και στη συνέχεια απομακρύνει η άμυνα.

72' Αλλαγή ΑΠΟΕΛ: Μέσα ο Esselink / έξω ο Καρώ

[Ντεμπούτο για τον νεαρό Ολλανδό με τα γαλαζοκίτρινα].

77' σέντρα του Σταύρου Γαβριήλ από αριστερά μέσα στα αντίπαλα καρέ, πηδάει ο Μάγκλιτσα και με καρφωτή κεφαλιά πετυχαίνει το 0-4 για το ΑΠΟΕΛ.

77' ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Μάγκλιτσα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-4 ΑΠΟΕΛ [1-6 συν.]

82' Διακοπή στο παιχνίδι. Ο βοηθός διαιτητής, Πέτρου, κουτσαίνει και δεν μπορεί να συνεχίσει.

Θα αντικατασταθεί από με τον τέταρτο Κουμή και θα πάει ο Πέτρου ως 4ος.

84' Κίτρινη στον Σαμπίνια για φάουλ πάνω στον Τόμας Ντε Βινσέντι.

84' Έχει αποχωρήσει με πρόβλημα ο Μάγκλιτσα, συνεχίζει με δέκα ο ΑΠΟΕΛ.

90' δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

90+2' τέλος της αναμέτρησης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-4 ΑΠΟΕΛ [1-6 συν.], Β' ΦΑΣΗ κυπέλλου κόκα-κόλα.