ΣΩΦΡΟΝΗΣ ΑΥΓΟΥΣΤΗ: «Δεν κερδίσαμε γιατί δεν βάλαμε τις ευκαιρίες που δημιουργήσαμε για το 2ο γκολ»

«Ο παίκτης του ΑΡΗ που έβαλε γκολ στα τελευταία λεπτά (Stepinski) δεν έπρεπε να είναι στο γήπεδο μετά το χτύπημα στον Λούκας Σόουζα που χρειάστηκε έξι ραφές..» δήλωσε προπονητής του ΑΠΟΕΛ Σωφρόνης Αυγουστή, μιλώντας στη διάσκεψη τύπου. μετά την ισοπαλία 1-1 με τον Άρη στο ΓΣΠ για την 1η αγωνιστική των πλέϊ οφ.

ΣΩΦΡΟΝΗΣ ΑΥΓΟΥΣΤΗ - Αρχικά:

«Θα απαντήσω στον συνάδελφο, διότι έχει παρατραβήξει αυτή η καραμέλα.

Θα απαντήσω στο συνάδελφο... ΝΑΙ, να κερδίζονται τα παιχνίδια δίκαια...

Ο παίκτης του που έβαλε γκολ στα τελευταία λεπτά δεν έπρεπε να είναι στο γήπεδο μετά το χτύπημα στον Λούκας Σόουζα που χρειάστηκε έξι ραφές.

Είπα να μην ξαναμιλήσω, αλλά κάποιοι συνάδελφοι ξεπέρασαν τα όρια τους.

Ξέρουμε ότι δεν κερδίσαμε γιατί δεν βάλαμε τις ευκαιρίες που δημιουργήσαμε για το 2ο γκολ.

Βλέπουμε την συνέχεια, σίγουρα είναι κρίμα που δεν κερδίσαμε.

Ευχαριστούμε τον κόσμο που μας στήριξε.

Βλέπουμε τη δύσκολη συνέχεια στο κύπελλο από αύριο.

Σίγουρα θα έχουμε επιστροφές και θα μας δώσουν δυναμική».

ΕΡΩ. - Είχατε κάποιες ευκαιρίες, τι πήγε λάθος και δεν ήρθε το 2ο γκολ;

«Σε κάποιες τελικές προσπάθειες μπορούσαμε να ήμασταν πιο ήρεμοι και με πιο καθαρό μυαλό.

Όταν δεν βάζεις τη μπάλα στα δίκτυα, σε κάποια αδράνεια μπορεί να δεχθείς την ισοφάριση.

Όπως κάναμε εμείς στο τελευταίο λεπτό με τον Άρη, μας τιμώρησε με τον ίδιο τρόπο.

Αυτά έχει το ποδόσφαιρο, δεν μπορούμε να γυρίσουμε πίσω».

ΕΡΩ. - Ποιο το σκεπτικό σας για την αλλαγή του Σαρφό; είχε κουραστεί;

«Τον πήραμε όσο μπορούσε για να μην τραυματιστεί.

Έδωσε αρκετά στον αγωνιστικό χώρο.

Δεν νομίζω να είναι λόγω του Σαρφό γιατί μόλις μπήκε ο Ντιαβαρά είχαμε ξεκάθαρη ευκαιρία να το κάνουμε 2-0».

ΕΡΩ. - Δεν είναι παράξενο το ΑΠΟΕΛ να έχει τόσες πολλές απουσίες κάθε βδομάδα; σήμερα ήταν οχτώ...