LIVE: ΑΠΟΕΛ 1-1 ΑΡΗΣ Λεμεσού, 1η αγ. πλέϊ οφ «Ιδανικός αυτόχειρας» ο ΑΠΟΕΛ, ισοφαρίστηκε στο τέλος από τον ΑΡΗ»

POST GAME:

«ΑΠΟΕΛ και Άρης Λεμεσού εξήλθαν ισόπαλοι 1-1 στο στάδιο ΓΣΠ, σε ένα κακό παιγνίδι, για την 1η αγωνιστική της Β' φάσης του Πρωταθλήματος Cyta.

Στο 24ο λεπτό ο Εντογκαλά άνοιξε το σκορ για τον ΑΠΟΕΛ με κεφαλιά μέσα από την περιοχή, μετά από την σέντρα του Λούκας Σόουζα και ο Άρης ισοφάρισε με τον Στεπίνσκι στο 87' με την ασίστ του Σπόλιαριτς.

Χαμένο πέναλτι είχε ο ΑΠΟΕΛ στο 17', το εκτέλεσε ο Γιώργη Κβιλιτάια και το απέκρουσε ο κήπερ του ΑΡΗ, Βανά. Ο ΑΡΗΣ είχε και ένα δοκάρι.

Δυστυχώς, για ακόμα μια φορά φέτος, ο ΑΠΟΕΛ δέχεται γκολ στο τέλος. Το ίδιο έγινε στους αγώνες με τον Ολυμπιακό (1-1) και την Πάφο (1-1).

Η φετινή άμυνα του ΑΠΟΕΛ παραπαίει στα πλείστα παιγνίδια. Τα 26 τέρματα κατά είναι αδικαιολόγητα».

LIVE FEED:

ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας - ΑΡΗΣ Λεμεσού, Σάββατο, 5 Μαρτίου, 17:00, Στάδιο Γ.Σ.Π., 1η αγωνιστική, Β' φάση του Πρωταθλήματος Cyta, #23.

ΑΡΗΣ:

Έναρξη του αγώνα από τον άχρηστο διαιτητή Λουκά Σωτηρίου.

Στην σέντρα ο ΑΡΗΣ.

00. [Kick-off] Έναρξη του αγώνα.

01' ΑΠΟΕΛ 0-0 Άρης Λ/σού (Β' Φάση-1η Αγωνιστική)

06' Αναγκαστική αλλαγή ο ΑΠΟΕΛ. Αποχωρεί τραυματίας ο Βινίσιους. Στην θέση του μπαίνει ο Ολλανδός Esselink.

Το περιβραχιόνιο του Αρχηγού στον Κβιλιτάϊα.

09' φάουλ για τον ΑΡΗ, εκτελείται στο δεύτερο δοκάρι, γίνεται η κεφαλιά κι αποκρούει ο Σκουφφέτ.

12' κόρνερ κερδίζει ο ΑΠΟΕΛ. Εκτελείται, διώχνει με γροθιές ο ΒΑΝΑ, προσπαθεί ο Σόουζα να κερδίσει την μπάλα και δέχεται ύπουλο και βάρβαρο κτύπημα από τον Στεπίνσκι.

Αποχωρεί τραυματίας καταματωμένος ο Λούκας Σόουζα κι ο ΑΠΟΕΛ συνεχίζει με 10 για λίγο.

14'  🟨 κίτρινη στον Stępiński του ΑΡΗ.

16' πέναλτι κερδίζει ο ΑΠΟΕΛ με την επιβεβαίωση του ΒΑΡ.

17' Χαμένο το πέναλτι από την άψυχη εκτέλεση του Κβιλιτάϊα. Τον ψώνισε σωστά ο αντίπαλος  τερματοφύλακας.

18' κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ

Επιστρέφει ο Λούκας με 6 ραφές στο κεφάλι.

23' ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

24' ⚽️ Ανοίγει στο σκορ ο ΑΠΟΕΛ με την κεφαλιά του Ndongala, μέσα από την περιοχή, από την σέντρα του Λούκας Σόουζα.

25' ΑΠΟΕΛ 1-0 Άρης Λ/σού (Β' Φάση-1η Αγωνιστική).

30' σε θέση όφσαϊντ ο ΑΠΟΕΛ.

33' σε θέση όφσαϊντ ο ΑΡΗΣ.

35' σουτ ο ΑΡΗΣ, αποκρούει εύκολα ο Σκουφφέτ.

35' σέντρα ο Στεπίνσκι, κεφαλιά από συμπαίκτη, ψηλά άουτ.

41' σέντρα ο Πέδρο, μόνο ο Κβιλιτάϊα απέναντι στον Βανά, δοκιμάζει με την μία το πλασέ, άουτ η μπάλα. Τεράστια χαμένη ευκαιρία.

42' τελικά σφυρίχτηκε επιθετικό φάουλ η προηγούμενη φάση.

45' τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

45' σε θέση όφσαϊντ ο ΑΡΗΣ. Αν δεν δινόταν το όφσαϊντ ήταν πέναλτι υπέρ του ΑΡΗ από το φάουλ του Έσσελινκ.

45+3' Ολοκληρώθηκε το Α ημίχρονο.

ΑΠΟΕΛ 1-0 Άρης Λ/σού (Β' Φάση-1η Αγωνιστική)

Άρχισε το 2ο ημίχρονο.

46' Αλλαγή για το ΑΠΟΕΛ. Μέσα ο Γιάννης Σατσιάς / εκτός ο Σταύρος Γαβριήλ.

50' Σέντρα και κεφαλιά από τον ΑΡΗ, αποκρούει ο Σκουφφέτ.

51΄ 🟨 - Κίτρινη κάρτα στον Ανδρέα Καρώ.

52' κακή συνεννόηση των του ΑΡΗ, επωφελούνται οι του ΑΠΟΕΛ, Κβίλι και Ντονγκαλά μπερδεύονται και δεν μπορούν να σκοράρουν.

54' Δοκάρι για τον ΑΡΗ με τον Mariusz Stępiński.

55' σουτ ο Μπράουν του ΑΡΗ, ψηλά εκτός εστίας.

Πάλι νικήθηκε ο Ιταλός Σκουφφέτ, που σώθηκε από το δοκάρι.

57' διπλή αλλαγή ο ΑΡΗΣ.

Μέσα οι Yablonski και Špoljarić.

Έξω οι Monnet-Paquet και Manu Garcia.

57' φάουλ εκτελεί ο Πέδρο. Κάνει το σουτ ο Κβιλιτάϊα, κτυπά σε  αντίπαλα σώματα, δοκιμάζει εκ νέου με ανάποδο ψαλιδάκι ο Ντονγκαλά, χωρίς επιτυχία.

66' επίθεση ο ΑΡΗΣ.

67' νέα επίθεση του ΑΡΗ.

67' Κόρνερ παραχωρεί ο Έσελινγκ αφού δεν βγαίνει να μαζέψει τη  μπάλα ο Σκούφος.

68' σέντρα ο Θεοδώρου, κοντρολάρει ο ΚΒΙΛΙ, κάνει και το σουτ, κοντράρει και πάλι σε αντίπαλα πόδια.

71' σε θέση όφσαϊντ ο ΑΡΗΣ.

74' μπαίνει στην περιοχή ο Ντονγκαλά, κάνει και το πλασέ.... πάνω από την εστία του Βανά Άλβεζ.

77'  🟨 κίτρινη στον Brorsson του ΑΡΗ.

78'  🟨 - Κίτρινη κάρτα στον Lucas Souza.

78' Αλλαγή ο ΑΡΗΣ.

Μέσα ο Djave, έξω ο Delmiro.

Απίστευτα λάθη από αρκετούς στο σημερινό παιγνίδι και πολύ εύκολο πούλημα της μπάλας.

79' Αλλαγή ο ΑΠΟΕΛ. Μέσα ο Diawara / έξω ο Σαρφό.

Όλοι έμειναν έκπληκτοι από την κίνηση του Αυγουστή να βγάλει τον Σαρφό. Δεν είναι εξασφαλισμένο το παιγνίδι. Αν δεν έχει κάτι ο Σαρφό, τότε είναι μέγα λάθος που τον απέσυρε.

82' κάθετη μπαλιά του Ντιαβαρά, βγάζει μόνο τον Ντογκαλά σε τετ α τετ με τον Βανά, κάνει το πλασέ.... για το δεύτερο γκολ... αποκρούει από τύχη ο Βανά. .

87' γκολ ο ΑΡΗΣ με τον Mariusz Stępiński από την ασίστ του Spoljaric, με επιθετικό φάουλ.

Κάνουν τα στραβά μάτια, διαιτητής και ΒΑΡ και το γκολ δυστυχώς μετρά.

Ο Σκουφφέτ? Που ήταν ο Σκουφφέτ να βγεί πάνω στον Στεπίνσκι?

Τα λέγαμε, δεν τα λέγαμε? Ορίστε... περαστικά μας. Πάει  κι η όποια ελπίδα είχαμε για τον τίτλο. Μας μένει μόνο η Ευρώπη.

Μπορεί να έχουμε ακόμα 3-5 λεπτά, αλλά δεν ελπίζω σε τίποτα από τον σημερινό ΑΠΟΕΛ, που έχασε κραυγαλέες ευκαιρίες, είχε χαμένο πέναλτι, ενώ είναι ολοφάνερο πως οι ποδοσφαιριστές είναι επηρεασμένοι από τα γεγονότα της βδομάδας με την "απεργία" για απλήρωτους μισθούς.

89' Αλλαγή ο ΑΠΟΕΛ. Μέσα ο Maglica / έξω ο Χρίστος Γουίλερ.

89' 🟨 κίτρινη κάρτα στον Brown του ΑΡΗ.

Τι να την κάνω τώρα την αλλαγή του Αντόν? Με την λήξει? Ο Μάγκλιτσα ήταν αλλαγή ημιχρόνου, όχι της λήξης.

Με όλα το σέβας και την αγάπη στον Αυγουστή... δυστυχώς σήμερα είδα τον Αυγουστή του Απόλλωνα... κι όλοι ξέρουμε το αποτέλεσμα.

90'  🟨 - Κίτρινη κάρτα στον Ndongala.

90 ⏱ 5' χρόνος καθυστερήσεων.

90+3' ανατροπή του Ντιαβαρά εντός περιοχής. Πέναλτι που αρνούνται να δώσουν, διαιτητής και ΒΑΡ, ούτε καν εξετάστηκε.