LIVE: ΑΝΟΡΘΩΣΗ 1-0 ΑΠΟΕΛ [2-2 συν.] Coca Cola Cup «Απίστευτο!!!! κι όμως Κυπριακό!»

POST GAME:

«Απίστευτο!!!! κι όμως αληθινά Κυπριακό - ο ΑΠΟΕΛ έμεινε με επτά παίκτες στην αναμέτρηση κόντρα στην Ανόρθωση - ο ΑΠΟΕΛ δέχθηκε 4 κόκκινες στον επαναληπτικό αγώνα του κυπέλλου με την Ανόρθωση και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του θεσμού.

Στο τέλος και με... τέσσερις παίκτες λιγότερους στον αγωνιστικό χώρο δεν κατάφερε να βρει το γκολ που θα τον έστελνε στα ημιτελικά και η Ανόρθωση προκρίθηκε χάρη στο εκτός έδρας γκολ της ήττας με 1-2 στο πρώτο παιχνίδι στο ΓΣΠ».

LIVE FEED:

ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Λάρνακα - ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας [1-2 agg.] Τετάρτη, 06.04.2022 / 19:00, Στάδιο «ΑΝΤΩΝΗΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ», Προημιτελική Φάση Κυπέλλου Coca - Cola, επαναληπτικός.

RICHARD DANILO   MACIEL SOUSA CAMPOS

00' Ο Λεμεσιανός φιλοαπολλωνίστας διαιτητής (και έμμισθος του Κίρζη), Νικόλας Νεοκλέους, σφυρίζει την έναρξη του αγώνα. Χωρίς θετικό αποτέλεσμα ο ΑΠΟΕΛ με τον Νεοκλέους διαιτητή.

04' Φάουλ για την Ανόρθωση, αποκρούει ο Σατσιάς.

Γεμάτο το στάδιο ΠΑΠ από τους φίλους των 2 ομάδων.

05' Φάουλ του Νατέλ πάνω στον ηθοποιό Αρτυματά "σφαδάζει", λέει, από τους πόνους ο Παραλιμνίτης παίκτης.

06' κίτρινη κάρτα στον Νατέλ για το φάουλ. Επέμβαση του ΒΑΡ. Η επανάληψη δείχνει κτύπημα με τις τάπες, άθελα του βέβαια. Αλλάζει απόφαση ο Νεοκλέους. Ακυρώνει την κίτρινη και δείχνει κόκκινη κάρτα στον Νατέλ.

Συνεχίζει με 10 ποδοσφαιριστές ο ΑΠΟΕΛ.

07' φάουλ εκτελεί ο Χριστοδουλόπουλος, εκτός εστίας.

14' φάουλ εκτελεί ο Ντανίλο, αποκρούει με γροθιές ο Τζουρ, έτοιμος για το γκολ ο Βινίσιους, την υστάτη διώχνει σε κόρνερ αντίπαλος αμυντικός.

15' κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ.

15' κόρνερ εκτελεί ο Θεοδώρου, δοκιμάζει το πλασέ ο Σάβιτς, δεν βρίσκει καλά την μπάλα και διώχνουν οι Ανορθωσιάτες. Δεύτερη ευκαιρία για γκολ μέσα σε 1 λεπτό.

15' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ ΣΤΟΝ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΡΙΣΒΑΝΗΣ

16' κεφαλιά ψαράκι του Αιγύπτιου, από τη σέντρα του Αμπαρτζουνιάν, εκτός εστίας η μπάλα.

19' σκληρό φάουλ του ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΡΙΣΒΑΝΗΣ. 2η Κίτρινη και κόκκινη κάρτα που δεν δίνεται. Ο Ορισμός της 2ης κίτρινης.

Χάδια και φιλιά από τον διαιτητή στην Ανόρθωση.

25' κίτρινη στον PAULO VINICIUS.

28' μακρινό σουτ του Αρτυματά, ψηλά και εκτός εστίας η μπάλα.

33' σουτ ο Χριστοδουλόπουλος, ψηλά και εκτός εστίας.

37' κίτρινη κάρτα στον DANILO

38' δεύτερη κίτρινη στον Ντανίλο σε ακίνδυνο φάουλ, σε διάστημα ενός λεπτού και κόκκινη.

Συνεχίζει με 9 παίκτες ο ΑΠΟΕΛ.

Απίστευτα προκλητικός ο Νεοκλέους. Το γράψαμε από την αρχή. Στοχευμένη η διαιτησία του, για να χάσει παίκτες με κόκκινες και να αποδυναμωθεί ο ΑΠΟΕΛ στους επόμενους αγώνες πρωταθλήματος.

Για κύπελλο ούτε λόγος αφού είναι ξεκάθαρο πως με 9 παίκτες θα είναι αδύνατο.

41' νάτα μας, κίτρινη κάρτα και στον LUCAS SOUZA

43' σέντρα του Χριστοφή και κεφαλιά μέσα από το κέντρο της άμυνας μας, του Αιγύπτιου Ουάρτα και γκολ για την Ανόρθωση, ανύπαρκτοι οι δύο κεντρικοί αμυντικοί μας.

ΑΝΟΡΘΩΣΗ 1-0 ΑΠΟΕΛ [2-2 συν.]

Πανηγυρίζει προκλητικά μπροστά στην κερκίδα μας ο Μουσουλμάνος παίκτης. Τι είναι αυτά τα καραθκιοζιλλίκκια?

45' κίτρινη στον Μουσουλμάνο παίκτη AMR MEDHAT MOHSEN WARDA

45+3 παράλληλη σέντρα με την εστία μας του Αμπρτζουνιάν, δεν γίνεται το γκολ. Σταθήκαμε τυχεροί σε αυτή τη φάση. Υπήρξε και μικρή επαφή του Νεόφυτου  με την μπάλα, ίσως γι αυτό δεν έγινε το γκολ.

45+3 Τέλος του Α' ημιχρόνου.

46' άρχισε το δεύτερο ημίχρονο κόντρα στους ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΠΡΟΣΦΥΓΕΣ.

49' κίτρινη κάρτα στον αληταρά ΚΩΣΤΑΚΗ ΑΡΤΥΜΑΤΑ

50' σουτ ο Χούσμπαουερ, πέφτει κι αποκρούει στη κλειστή του γωνία ο Νεόφυτος.

51' μέσα ο JOAO RODRIGO PEREIRA ESCOVAL / έξω ο ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΡΙΣΒΑΝΗΣ

51' μέσα ο ΟΝΗΣΙΦΟΡΟΣ ΡΟΥΣΙΑΣ / έξω ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΗ

54' Κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ. Εκτελεί ο Θεοδώρου, μόνος ο Σόουζα, μεγάλη ευκαιρία, κάνει την αδύναμε κεφαλιά, αναπηδά και πάει εύκολα στην αγκαλιά του Τζουρ.

58' σουτ του Αιγύπτιου, αποκρούει η άμυνα μας.

60' κόρνερ η Ανόρθωση

61' σουτ ο Χουσμπάουερ, αποκρούει ξανά στη κλειστή του γωνία ο Νεόφυτος.

62' σέντρα ο Θεοδώρου, σκάει η μπάλα στα πόδια του Σόουζα, δεν μπορεί να την σπρώξει στα δίκτια, νέα μεγάλη χαμένη ευκαιρία για το ΑΠΟΕΛ.

62' σουτ του Ρουσιά αποκρούει η άμυνα μας.

64' σουτ ο Ντέλετιτς, νέα απόκρουση του Νεόφυτου στη κλειστή του γωνία.

65' μέσα ο FACUNDO GABRIEL ZABALA DIAZ / έξω ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΓΟΥΗΛΕΡ / ΑΠΟΕΛ

65' χαμένη ευκαιρία του Ντέλετιτς σχεδόν εξ επαφής. Όφσαϊντ τελικά η φάση.

66' αστείο γκολ του Ρουσιά αφού η φάση είχε σφυρικτή ως όφσαϊντ. Χωρίς τιμωρία. Έπρεπε να δει κίτρινη κάρτα.,

66' μέσα ο MILOS DELETIC / έξω ο SOMA ZSOMBOR NOVOTHNY

67' φάουλ ο Βινίσιους. Νέα κίτρινη στον ΒΙΝΗ, η δεύτερη και κόκκινη κάρτα.

Μένει με 8 ποδοσφαιριστές ο ΑΠΟΕΛ.

Απίστευτο αυτό που συμβαίνει σήμερα.

68' μέσα ο BLAZ VRHOVEC / έξω ο ΛΑΖΑΡΟΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ

71' μέσα ο KINGSLEY KOFI SARFO / έξω ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΑΤΣΙΑΣ

71' μέσα ο DIEUMERCI NDONGALA έξω ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΥ / ΑΠΟΕΛ

72' σουτ ο Πόποβιτς, έξω η μπάλα.

72' κίτρινη στον Σόουζα για ένα απλό φάουλ στον χώρο του κέντρου. 2η κίτρινη και κόκκινη κάρτα.

Μένει με 7 ποδοσφαιριστές οι ομάδα μας. Άλλη μία κόκκινη και ο αγώνας ακυρώνεται και απλά κατακυρώνεται με σκορ 3-0 υπέρ της ομάδας των Επαγγελματίων προσφύγων.

74' μέσα ο TORNIKE OKRIASHVILI / έξω ο ANTON MAGLICA / ΑΠΟΕΛ.

75' μέσα ο DENIS POPOVIC / έξω ο JOSEF HUSBAUER

78' σουτ ο Κορέϊα, έξω η μπάλα.

80' νέο σουτ ο Κορέϊα, αποκρούει σε κόρνερ ο Νεόφυτος.

80' κόρνερ για την Ανόρθωση.

82' σουτ ο Ντέλετιτς, έξω η μπάλα.

88' σουτ ο Ρουσιάς, έξω η μπάλα.

Άναρχο και το παιγνίδι της Ανόρθωσης, ο καθένας σουτάρει κατά το δοκούν.

90' πέντε 5 λεπτά οι καθυστερήσεις.

90+1 σουτ ο Ντέλετιτς, αποκρούει ο Νεόφυτος αλλά του ξεφεύγει η μπάλα...

90+2 σουτ ο Ρουσιάς, αποκρούει σε κόρνερ ο Νεόφυτος.

90+2' κίτρινη κάρτα στον DIEUMERCI NDONGALA

90+3' κόρνερ η Ανόρθωση

90+5' Τέλος του αγώνα.

Υπάρχουν επεισόδια εντός του αγωνιστικού χώρου. Παίκτες και παράγοντες έγιναν ένα.

4 κόκκινες κάρτες σε ποδοσφαιριστές μας και οι 4 Βραζιλιάνοι!!!!!!!!!!!!!