LIVE: ΑΡΗΣ 1-2 ΑΠΟΕΛ (6η αγ. β' φάση) «Ο ΑΠΟΕΛ πέρασε σαν άνεμος από το Τσίρειο»

POST GAME:

«Με κορυφαίους τους Μάγκλιτσα, Σόουζα ακόμα και τον Βινίσιους (παρά το λάθος στο τέλος), οι γαλαζοκίτρινοι πήραν το τρίτο τρίποντο σε έξι αγώνες στα φετινά πλεϊ-οφ, φτάνοντας στη νίκη 2-1 και σε απόσταση αναπνοής από την πρώτη θέση, με μόλις ένα βαθμό πίσω από τον πρωτοπόρο Απόλλωνα.

Πραγματοποιώντας μια από τις καλύτερες του εμφανίσεις μέχρι τώρα, ο ΑΠΟΕΛ πέρασε σαν άνεμος από το Τσίρειο απέναντι στον ΑΡΗ. Ο Κροάτης ΦΟΡ Αντόν Μαγκλίτσα άνοιξε το σκορ στο 36' και έδωσε την ασίστ στο 86' στον Γιώργο Εφραίμ, με την οποία εκτέλεσε εύστοχα το Βαν Άλβες για το 2-0. Ο ΑΡΗΣ διαμόρφωσε το τελικό σκορ 1-2 με τον MARTIN SLOGAR μόλις στην εκπνοή του αγώνα. Ο Σλόγκαρ εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια των Βινίσιους - Μιχαήλ και με εύστοχη προβολή σφράγισε το τελικό αποτέλεσμα 1-2».

DANILO   CAMPOS

Ο Πορτογάλος διαιτητής σφυρίζει την έναρξη της αποψινής αναμέτρησης.

Στην σέντρα ο ΑΡΗΣ.

05' φάουλ για τον ΑΠΟΕΛ με τον Οκριασβίλη κοντά στο σημαιάκι του κόρνερ.

05' εκτελεί ο ΟΚΡΙ στο πρώτο δοκάρι, πιάνει τη πισινή κεφαλιά ο Μάγκλιτσα, μόλις άουτ δίπλα από το δεύτερο κάθετο δοκάρι. Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ.

06' σέντρα του Θεοδώρου από δεξιά, μόνος ο Μαγκλιτσα στο σημείο το πέναλτι, κάνει το πλασέ με τη μία, η μπάλα πάει άτσαλα άουτ. Νέα μεγάλη χαμένη ευκαιρία για το ΑΠΟΕΛ.

10' ''έκρυψαν'' την μπάλα οι γαλαζοκίτρινοι, ο Ντανίλο  βγάζει κάθετη για τον Σαρφώ, ο Κίνγκ δίνει στον ΟΚΡΙ, γυρίζει την μπάλα ο Τόρνικερ στον αμαρκάριστο Μαγκλίτσα, μέσα από τη μικρή  περιοχή ο Αντόν κάνει το πλασέ για να διώξει πάνω στη γραμμή αμυντικός. Νέα απίστευτη ευκαιρία που χάνει ο ΑΠΟΕΛ και οι τρεις με τον Μαγκλίτσα.

12' νέα μπαλιά για τον Μάγκλιτσα, μπαίνει στη περιοχή έτοιμος να σκοράρει, σώζει την υστάτη με τα πόδια ο Βαν Άλβες. Άλλη μια χαμένη ευκαιρία για τον ΑΝΤΟΝ, η 4η σε 12 λεπτά.

18' 'άστοχο σουτ ο ΑΡΗΣ.

19' κόρνερ παραχωρεί ο Βινίσσιους για τον ΑΡΗ.

22' σέντρα σουτ από τον ΑΡΗ, βγαίνει κι αποκρούει ο Νεόφυτος.

26' Φεύγει μόνος ο Παμπίκα, βγαίνει η άμυνα του ΑΠΟΕΛ και σώζει την υστάτη.

35' μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΡΗ σε τετ α τετ του Γιαμπό, μαζεύει ο Νεόφυτος.

36' κόρνερ για το ΑΠΟΕΛ. Το εκτελεί ο Πέδρο...

ΓΚΟΛλλλλλλλλλλλλλλλλλλ Ο ΑΠΟΕΛ

36' Σκόρερ ο ANTON MAGLICA με κεφαλιά πάσα από την κεφαλιά του Σόουζα.

ΑΡΗΣ 0-1 ΑΠΟΕΛ.

Παίρνει φωτιά η Ανατολική κερκίδα του Τσιρείου που είναι οι φίλοι του ΑΠΟΕΛ.

38' αλλαγή ΑΡΗΣ: μέσα ο FLORISS DJAVE / έξω ο SHAVY WARREN BABICKA

42' σέντρα σουτ ο Καζού, αποκρούει ο Νεόφυτος.

45' δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

45+2' τέλος πρώτου ημιχρόνου.

Αρχίζει το δεύτερο ημίχρονο με τον ΑΠΟΕΛ στη σέντρα.

47' μπαλιά για τον Θεοδώρου, τέτ α τετ ο Δημήτρης με τον Βαν Άλβες που "ψωνίζει" τον νεαρό και αποκρούει.

57' διπλή αλλαγή ο ΑΡΗΣ

57' μέσα ο MANUEL ALEJANDRO GARCIA SANCHEZ / έξω ο YAUHEN YABLONSKI

57' μέσα ο MARTIN SLOGAR / έξω ο DELMIRO EVORA NASCIMENTΟ

60' σουτ ο ΑΡΗΣ, ψηλά εκτός εστίας.

61' κίτρινη κάρτα στον ANTON MAGLICA / ΑΠΟΕΛ.

68' σέντρα του ΟΚΡΙ, αποκρούει ο Βαν Άλβες,

67' διπλή αλλαγή ο ΑΠΟΕΛ.

69' μέσα ο ISSAM CHEBAKE / έξω ο JOAO PEDRO GUERRA CUNHA

69' μέσα ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΑΤΣΙΑΣ / έξω ο RICHARD DANILO MACIEL SOUSA CAMPOS

72' διπλή αλλαγή ο ΑΡΗΣ.

72' μέσα ο ISTVAN BOGNAR / έξω ο STEEVE FARID YAGO

72' μέσα ο DANIEL SIKORSKI / έξω ο MATIJA SPOLJARIC

72' φάουλ για τον ΑΡΗ σε καλή θέση, στο ημικύκλιο.

Εκτελείται και αποκρούει με αυτοθυσία ο Νεόφυτος Μιχαήλ πραγματοποιώντας την απόκρουση του αγώνα. Στη συνέχεια απομακρύνει η άμυνα μας.

75' κόρνερ κερδίζει ο Σαρφό μετά από δική του σέντρα.

75' κόρνερ για το ΑΠΟΕΛ.

77' αλλαγή ΑΠΟΕΛ.

77' μέσα ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΕΦΡΑΙΜ / έξω ο KINGSLEY SARFO

82' διπλή αλλαγή ο ΑΠΟΕΛ.

82' μέσα ο KANDET DIAWARA έξω ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΥ

82' μέσα ο TOMAS DE VINCENTI / έξω ο TORNIKE OKRIASHVILI

84' λάθος του Ντε Βινσέντι που "πασάρει" εν ψυχρό σε αντίπαλο. Δοκιμάζει ο Ζλόκαρ να κρεμάσει τον Νεόφυτο από το κέντρο του γηπέδου, εκτός εστίας η μπάλα.

86' αντεπίθεση με τον Ντιαβαρά...

86' Γκολ ο ΑΠΟΕΛ.

86' σκόρερ ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΕΦΡΑΙΜ, από την σέντρα του Ντιαβαρά, στον Μαγκλίκτσα και στη συνέχεια στον Εφραίμ. Ο Γιώργος προσπέρασε και τον τερματοφύλακα Βαν ΑΛΒΕΣ και πέτυχε το 0-2.

Σείετε το Τσίρειο από τους πανηγυρισμούς.

ΑΡΗΣ 0-2 ΑΠΟΕΛ.

ΑΠΟΕΛ ΘΡΥΛΌΣ ΠΡΩΤΆΘΛΗΜΑ

87' κίτρινη στον ΓΙΩΡΓΟ ΕΦΡΑΙΜ / ΑΠΟΕΛ

90' Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων

90' κίτρινη κάρτα στον MORGAN LEA BROWN / ΑΡΗΣ

90' κίτρινη κάρτα στον ΓΙΑΝΝΗ ΣΑΤΣΙΑ / ΑΠΟΕΛ

90+2' Γκολ ο ΑΡΗΣ.

90+2 σκόρερ ο MARTIN SLOGAR. Ο Σλόγκαρ εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια των Βινίσιους - Μιχαήλ και με εύστοχη προβολή σφράγισε το τελικό σκορ του αγώνα 1-2.

ΑΡΗΣ 1-2 ΑΠΟΕΛ

90+3' ανατροπή του Ντε Βινσέντι από τον Καζού. Φάουλ στη γραμμή της μεγάλης επανορθωτικής.

90+5' Κόκκινη κάρτα στον (ΚΑΖΟΥ) DE JESUS MARTINS WANDERSON με παρέμβαση του ΒΑΡ.

90+7' ΤΕΛΟΣ του αγώνα κι όλοι ξεσπούν σε τρελούς πανηγυρισμούς.