ΦΩΤΟΣ: ΠΑΦΟΣ 3-1 ΑΠΟΕΛ (10η αγ. β' φάση) «Κατώτερος των περιστάσεων ο ΑΠΟΕΛ στην Πάφο»

Πολύ κατώτερος των περιστάσεων και των προσδοκιών του κόσμου του ο ΑΠΟΕΛ, έχασε με 3-1 από την ΠΑΦΟ στην πόλη της Αφροδίτης.

Ο ΑΠΟΕΛ δεν τα κατάφερε στη ΠΑΦΟ, και η νίκη της ΑΕΚ στο άλλο ματς τον εκτροχίασε από τη δεύτερη θέση και από το Τσάμπιονς Λιγκ. Και τώρα ψάχνει 3 προκρίσεις για να μπει στους ομίλους για το "Ττενεκκούι του Τσέφεριν".

Η πρώτη καλή στιγμή του ΑΠΟΕΛ ήρθε μόλις στο 1ο λεπτό. Ο ΕΦΡΑΙΜ δεν σέντραρε από δεξιά, η μπάλα στη συνέχεια χάθηκε στο χώρο του κέντρου, με αποτέλεσμα η Πάφος να κερδίσει κόρνερ και να σκοράρει στο 3ο λεπτό. Από εκείνο το σημείο και μετά ο ΑΠΟΕΛ κατέρρευσε ομαδικός. Ούτε η μείωση του σκορ με τον Σόουζα σε 2-1 έφερε το προσδοκούμενο! Προδόθηκε και πάλι από τους κεντρικούς αμυντικούς και τον τερματοφύλακα. Το τελικό 3-1 φαντάζει λίγο. Η Πάφος θα μπορούσε για ευρύτερο σκορ».