Ήττα της Κύπρου από την Ελλάδα με 3-0

Την ήττα με 3-0 από την Ελλάδα στο Πανθεσσαλικό Στάδιο γνώρισε η Εθνική μας ομάδα των Ανδρών σε αγώνα για την 3η αγωνιστική των ομίλων του Nations League.

Ήττα της Εθνικής μας στην Ελλάδα με 3-0 [Παρασκευή, 10 Ιουνίου 2022]

Αυτή ήταν η δεύτερη ήττα της ομάδας μας τρεις αγώνες ενώ η Ελλάδα παραμένει πρώτη χωρίς απώλειες.

Η Εθνική μας πλήρωσε τα αμυντικά λάθη στο ξεκίνημα του αγώνα με αποτέλεσμα, μέχρι το 20ο λεπτό το σκορ να είναι 2-0 από τέρματα των Μπακασέτα (8') και Παυλίδη (20').

Προσπαθήσαμε να αντιδράσουμε στη συνέχεια με τον Πίττα να χάνει κλασσική ευκαιρία για να μειώσει λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου. Με την έναρξη του δευτερου ημιχρόνου, ο Λιμνιός πέτυχε το 3-0 (48') και κάπου εκεί τελείωσε ο αγώνας.

Επόμενος αγώνας για την Εθνική μας την Κυριακή στις 16:00 στο Μπέλφαστ με τη Βόρεια Ιρλανδία.

Κύπρος: Μιχαήλ, Πίττας, Κορρέα, Γκόγκιτς, Κατελάρης (46' Λαίφης), Ν. Ιωάννου (64' Ν. Παναγιώτου), Χ. Κυριάκου, Παπουλής (74' Σπόλιαριτς), Αρτυματάς, Λοϊζου (64' Τζιωνής) , Σωτηρίου (46' Χριστοφή).