LIVE: Botev Plovdiv 0-0 ΑΠΟΕΛ UECL 2nd Q (I) «Καλύτερη τύχη στη Λευκωσία»

ΤΕΛΟΣ

Τέλος του αγώνα.

Botev Plovdiv 0-0 ΑΠΟΕΛ

(UECL Q2 - 1st Leg).

90+3' Κίτρινη στον ΜΠΕΛΕΤΣ για "καθυστέρηση"

90+3' Αλλαγή ΑΠΟΕΛ: Μέσα ο ΣΑΤΣΙΑΣ / Έξω ο Σόουζα.

90+1' κόρνερ η Botev

90' τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

80' φάουλ εκτελεί ο Μαρκίνιος βαθιά στην αντίπαλη εστία, πιάνει τη κεφαλιά ο εξαίρετος σήμερα Τσέμπακ αλλά η μπάλα πάει άουτ.

85' κίτρινη στον Minkov (Botev Plovdiv)

84' κόρνερ στην Botev Plovdiv.

82' αλλαγή Botev Plovdiv. Réda Rabei / Tochukwu Nnadi.

82' αλλαγή Botev Plovdiv. Pa Konate / Dimitar Tonev.

75' μόνος σε θέση βολής ο Σόουζα, κάνει το πλασέ παραπατώντας κι η μπάλα πάει άουτ.

74' Σε θέση όφσαϊντ ο Ηλία από την πάσα του Θεοδώρου.

70' Αλλαγή ΑΠΟΕΛ: Μέσα ο ΜΑΡΚΙΝΙΟΣ / Έξω ο Δημήτρης Θεοδώρου

70' αλλαγή Botev Plovdiv. James Eto'o / Antoine Baroan

70' αλλαγή Botev Plovdiv. Mohamed Brahimi / Martin Sekulic

60' Αλλαγές ΑΠΟΕΛ: Μέσα οι Ντονγκαλά και Μάριος Ηλία / Εκτός οι Μάγκλιτσα και Σαρφώ.

63' κόρνερ η Botev Plovdiv.

47' κόρνερ η Botev Plovdiv.

46' Άρχισε το Β' ημίχρονο στο “Vasil Levski" Botev Plovdiv 0-0 ΑΠΟΕΛ, (UECL Q2 - 1st Leg).

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45+2' Τέλος Α' ημιχρόνου στο “Vasil Levski" Botev Plovdiv 0-0 ΑΠΟΕΛ

45+1' κόρνερ η Botev Plovdiv.

Αν ήταν πιο εύστοχοι οι Βούλγαροι θα μπορούσαν να σκοράρουν 3 γκολ στα 3 τελευταία λεπτά.

45+1' νέο λάθος από την ομάδα μας και νέο τετ α τετ του Ετού, κάνει και το σουτ διώχνει με τα δάκτυλα πάνω από την εστία του σε κόρνερ ο Μπέλετς.

45' 2 λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

45' κόρνερ η Botev Plovdiv.

42' σουτ οι Βούλγαροι, αποκρούει εύκολα ο Μπέλετς.

41' τεράστιο λάθος του Σόουζα, που πάσαρε πίσω στον Μπέλετς, αλλά την πήρε ο αντίπαλος και προχώρησε για να σκοράρει, του κλείνει το πεδίο ο τεράστιος Μπέλετς, πάει πλάγια και χάνει μοναδική ευκαιρία [δώρο] η Μπότεβ.

40' κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ νε τον Σαρφώ

39' μακρινό σουτ του Αρχηγού Λούκας Σόουζα στο παραθυράκι της εστίας της Μπότεβ, απογειώνεται ο αντίπαλος τερματοφύλακας και αποκρούει σε κόρνερ.

38' κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ με τον Θεοδώρου

30' κίτρινη στον Eto'o (Botev Plovdiv)

24' σουτ ο Σαρφώ, αποκρούει με δυσκολία ο αντίπαλος κήπερ. Καλή ευκαιρία.

18' σουτ ο Θεοδώρου, μόλις άουτ η μπάλα.

06' Σέντρα του Θεοδώρου από αριστερά, μόνος ο Ντάλσιο, κάνει το πλασέ... έξω η μπάλα. Απίστευτη χαμένη ευκαιρία.

13' κόρνερ με τον Eto'o (Botev Plovdiv)

4' κόρνερ ο Eto'o (Botev Plovdiv)

01' Διαιτητής ο Ούγγρος Balázs Berke.

00' Άρχισε η αναμέτρηση ανάμεσα στις δύο ομάδες.

Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Είσοδος των 2 ομάδων στο στάδιο “Vasil Levski".

19:00 Η ενδεκάδα του ΑΠΟΕΛ κόντρα στην Botev Plovdiv

Η αρχική ενδεκάδα της ομάδας μας. Αυτούς επέλεξε ο Σωφρόνης Αυγουστή για τη σημερινή πρώτη αναμέτρηση με την Βουλγάρικη ΜΠΟΤΕΦ για τον δεύτερο γύρο του Uefa Europa Conference League.

BELEC

CHEBAKE - POLYCARPOU - CRESPO - WHEELER

DAUSHVILLI - SOUZA (c)

THEODOROU - SARFO - DALCIO

MAGLICA

Botev Plovdiv - ΑΠΟΕΛ

Uefa Europa Conference League, Δεύτερος γύρος - 1ος αγώνας, 20/07/2022 - 20:00, Εθνικό στάδιο Vasil Levski, Σόφια - Βουλγαρία, Cablenet sports1 HD.