LIVE: ΑΠΟΕΛ 1-0 Kyzylzhar (UECL Q3 - 1st Leg) «Μεγάλη προσπάθεια - Αδικήσαμε τους εαυτούς μας»

Τελικό αποτέλεσμα: ΑΠΟΕΛ 1-0 Kyzylzhar [agg. 1-0] , με γκολ του Αρχηγού Γιώργου Εφραίμ στο 27ο λεπτό της αναμέτρησης, από την ασίστ του Ντογκαλά που αξιοποίησε την σέντρα του Σαρφό με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. 13 κόρνερ, 1 δοκάρι, 6 τελικές στο στόχο, 73% κατοχή κι όμως ο ΑΠΟΕΛ έμεινε στο "φτωχό" 1-0, ενώ καρδιοχτύπησε από το πουθενά με την άστοχη έξοδο του ΜΠΕΛΕΤΣ που δέχθηκε το γκολ, ευτυχώς όμως είχε προηγηθεί όφσαϊντ.

(Uefa Europa Conference League, Τρίτος προκριματικός γύρος - 1ος αγώνας)

Στάδιο ΓΣΠ, Λευκωσία, 4 Αυγούστου 2022 • 20:00, Cablenet sports1 HD

20:00 Έναρξη του σημερινού αγώνα.

LIVE feed from Twitter team

Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ.

00' ο Βέλγος διαιτητής σφύριξε την έναρξη της σημερινής αναμέτρησης.
04' κόρνερ για το ΑΠΟΕΛ.
05' άστοχος ο Φερράρι.
08' σουτ ο Σαρφό, αποκρούει ο Lobantsev.
10' κόρνερ για τον ΑΠΟΕΛ.
16' κοντά στο γκολ ο Ντάλσιο, αποκρούει ο Ρώσσος τερματοφύλακας Lobantsev.
21' τρίτο κόρνερ για τον ΑΠΟΕΛ που πιέζει για το πρώτο γκολ.
22' κίτρινη στον τερματοφύλακα Lobantsev για καθυστερήσεις.
23' άστοχος ο Ντάλσιο.
24' κόρνερ για τον ΑΠΟΕΛ.
27' γκολλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλ
Γκολ ο Εφραίμ - Είναι κι αυτούς, ΤΑΤΑΣ τους ο Εφραίμ.
Ήταν η μακρινή μπαλιά του Σαρφό, το κατέβασμα και στρώσιμο με το στήθους του Ντογκαλά στον Γιώργο Εφραίμ, ζυγίζει την μπαλιά ο Γιώργαρος κι από το ύψος της μεγάλης περιοχής κρεμάει στην κυριολεξία τον Lobantsev.

ΑΠΟΕΛ 1-0 Kyzylzhar.

44' άστοχη προσπάθεια με τον Ηλία.

44' κόρνερ για το ΑΠΟΕΛ.

45' δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

45+2' τέλος Α' ημιχρόνου.

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ:

46' άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

51΄ κόρνερ για τον ΑΠΟΕΛ.

51' σουτ του Μάριου Ηλία από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα βρίσκει στο δοκάρι.

51 Νέα απόκρουση του Λομπάντσεφ.

51' φάουλ παραχωρεί ο Εφραίμ και δέχεται κάρτα.

52' κίτρινη στον Εφραίμ.

56' κόρνερ για τους γαλαζοκίτρινους.

58' και νέο κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ.

59' τρίτο συνεχόμενο κόρνερ η ομάδα μας... χάσαμε το μέτρημα.

60' διπλή αλλαγή οι Καζάκοι.

Έξω ο Pavel Yakovlev / μέσα ο Oleg Murachev

Έξω ο Pablo Podio / μέσα ο Evgeni Kozlov

67' κίτρινη στον Mužek (της Kyzylzhar)

68' κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ

69' και δεύτερο συνεχόμενο κόρνερ

70' δοκιμάζει για το γκολ ο Εφραίμ, αποκρούει ο Λομπάντσεφ.

73' αλλαγή η ομάδα από το Καζακστάν: Έξω ο Mateo Mužek / μέσα ο Timur Muldinov

73' πρώτη αλλαγή για τον ΑΠΟΕΛ. Έξω ο Γιώργος Εφραίμ / μέσα ο Lucas Villafáñez.

74' ακολουθεί η επόμενη κίνηση του Αυγοσυτή από τον πάγκο. Φεύγει (τραυματίας) ο Murtaz Daushvili, στη θέση του ο Μακρίνιος - Marcos Vinicius Sousa Natividade.

75' χαμένη ευκαιρία για τον Ντάλσιο

76' νέα χαμένη ευκαιρία για τον Ντάλσιο.

78' όφσαιντ η Κυζυλζάρ. Αδικαιολόγητο το γκολ που δέχθηκε ο ΜΠΕΛΕΤΣ... τος έσωσε (μας έσωσε) το όφσαϊντ του Βέλγου διαιτητή. Άλλος ίσως να μην οτ έδινε και δεν υπάρχει ούτε ΒΑΡ.

80' κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ.

84' διπλή αλλαγή για τον ΑΠΟΕΛ.
έξω ο Dieumerci Ndongala / μέσα ο Dimitris Theodorou
έξω ο Dálcio Gomes / μέσα ο Stavros Georgiou!
88' Χαμένη προσπάθεια του Μαρκίνιος. Σούτ από την μεγάλη περιοχή, μεγάλη απόκρουση σε κόρνερ του Λομπαντσεφ.
88' κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ.
89' σουτ ο Κρέσπο.
90' τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις
90+1' νέο σουτ ο Μαρκίνιος.
90+2' αλλαγή για τους Καζάκους. έξω ο Elguja Lobzhanidze / μέσα ο Maksim Chikanchi.
90+4' ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ.

20:00 Ακολουθήστε το σύνδεσμο του apoelgroup στο twitter για την εξέλιξη και το σκορ του αγώνα.