ONNI JOHANNES SIMONPOIKA   VALAKARI
VLAD MIHAI   DRAGOMIR
DANIEL   ANTOSCH
KENAN   BAJRIC

00' Ο διαιτητής Φωτίου σφυρίζει την έναρξη του αποψινού αγώνα.

ΑΠΟΕΛ 0-0 ΠΑΦΟΣ.

07' το πρώτο κόρνερ για τον ΑΠΟΕΛ πάει ανεκμετάλλευτο.

10' πρώτο σουτ και πρώτη ευκαιρία για την Πάφο.

13' νέο σουτ η Πάφος, αποκρούει σε κόρνερ ο Μπέλετς.

15 λεπτά ολοκληρωτικά της Πάφου, με επιθετικό μονόλογο.

Συνεχίζουμε να αμυνόμαστε σθεναρά - είναι όλοι σαστισμένοι στον ΑΠΟΕΛ, ιδίως ο Αυγουστή.

16' κίτρινη στον LUCAS VILLAFANEZ του ΑΠΟΕΛ.

20' νέο σουτ πλασέ η Πάφος, μόλις άουτ.

22' κίτρινη στον MAMADOU KANE της Πάφου

Βάλε ρεεεεεεεεεεεε κύριε κόφτη μέσα στο παιχνίδι.

28' τετ α τετ του Μάγκλιτσα από την κάθετη του Μαρκίνιος, τον ψωνίζει κανονικά ο αντίπαλος κήπερ και αποκρούει.

31' φάουλ κερδίζει ο ΑΠΟΕΛ.

32' το εκτελεί ο ΜΠΛΟΥΜ, πάνω από την εστία.

33' γκολ ο ΑΠΟΕΛ με κεφαλιά του Μάγκλιτσα από την μπαλιά του Σούσιτς.

Άκυρο το γκολ ως όφσαϊντ.

35' ανοίγει το σκορ η Πάφος με τον JAIRO DE MACEDO DA SILVA

ΑΠΟΕΛ 0-1 ΠΑΦΟΣ.

38' όφσαϊντ η Πάφος. Η παίκτης της συνεχίζει, σουτάρη και σκοράρει αφού πρώτα κτύπησε τον Μπέλετς. Καμία τιμωρία από τον διαιτητή.

Αλλαγή ΑΠΟΕΛ:

42' ΑΝΤΡΕΑΣ ΚΑΡΩ LASHA DVALI

Ο ανεκδιήγητος περσινός Φωτίου του Δόξα 2-2. Γιατί τον δέχτηκες στο παιγνίδι μας???????????

@taras7777. Είμαστε για τα πανηγύρια.

44' κίτρινη στον VLAD MIHAI DRAGOMIR της Πάφου

45' ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

45+1' τέλος α ημιχρόνου.

[Συγχαρητήρια @taras7777 Συνέχισε να δίνεις χαρά στους απανταχού αντιΑΠΟΕΛλίστες του νησιού

@apoelfcofficial]

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Άρχισε το δεύτερο μέρος.

47' Αλλαγές ο ΑΠΟΕΛ

47' μέσα ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΑΤΣΙΑΣ / έξω ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΥ

47' μέσα ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΓΟΥΗΛΕΡ / έξω ο FRANCO ARIEL FERRARI

48' σουτ πλασέ μέσα από την περιοχή από τον Μαρκίνιος, μόλις άουτ.

54' Μια μπαλιά του Μπλουμ, χωρίς συνέχεια.

62' κοντά στο 2ο γκολ η Πάφος, αποκρούει η άμυνα μας.

66' αλλαγές η Πάφος.

66' μέσα ο HAMADI AL GHADDIOUI / έξω ο ONNI VALAKARI

66' μέσα ο LEVANI KHARABADZE / έξω ο MUAMER TANKOVIC

66' αλλαγή ΑΠΟΕΛ

66' μέσα ο RAFAEL MOREIRA / έξω ο DANNY BLUM

Ντεμπούτο ο Πορτογάλος Μορέϊρα που παίρνει σήμερα το βάπτισμα του πυρός στην ενδεκάδα του ΑΠΟΕΛ.

69' πέναλτι ζητά ο ΑΠΟΕΛ από χέρι αντιπάλου εντός περιοχής.

71' αλλαγή ΑΠΟΕΛ

71' μέσα ο GIORGI KVILITAIA / έξω ο LUCAS MARTIN VILLAFANEZ

74' αλλαγή η Πάφος.

74' μέσα ο JEISSON ANDRES PALACIOS MURILLO / έξω ο EIRIK HESTAD

74' κίτρινη στον HAMADI AL GHADDIOUI της Πάφου.

77' ανατροπή του Μορέϊρα, Πέναλτι ολοκάθαρο που δεν δίνεται.

79' κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ

ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

81' ισοφαρίζει ο ΑΠΟΕΛ με τον MATEO SUSIC, από την κεφαλιά ασίστ του Μάγκλιτσα και την εκτέλεση κόρνερ του Μαρκίνιος.

ΑΠΟΕΛ 1-1 ΠΑΦΟΣ

[Πρώτη εμφάνιση στην αρχική ενδεκάδα και πρώτο γκολ με τα χρώματα του ΑΠΟΕΛ, για τον Mateo Sušić].

80' επικίνδυνη φάση για την ΠΑΦΟ, αποκρούει το τετ α τετ ο Μπέλετς, καθοριστικό ήταν το άγγιγμα από τον Καρώ που άλλαξε την πορεία της μπάλας, τόσο όσο που έδωσε την ευκαιρία στον Μπέλετς να βγει πρώτος στην μπάλα.

Νέα ανατροπή και νέο πέναλτι ζητά ο ΑΠΟΕΛ.

ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΈΝΑΛΤΙ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΑΠΟΕΛ.

85' αλλαγή η Πάφος

85' μέσα ο DENI HOCKO / έξω ο JORDAN IKOKO.

88' συρτό σουτ από την Πάφο, πέφτη και αποκρούει ο Μπέλετς.

87' σουτ από την Πάφο, η μπάλα πήρε περίεργη πορεία προς στα δίκτυα, ευτυχώς έσωσε ο Μπέλετς.

89' κίτρινη στον ΧΡΙΣΤΟ ΓΟΥΗΛΕΡ του ΑΠΟΕΛ

90' έξι λεπτά οι καθυστερήσεις

90+' γενική σύρραξη και αντεγκλήσεις μεταξύ των παικτών

90+1' κίτρινη στον KENAN BAJRIC της Πάφου

90+1' κίτρινη στον JEISSON ANDRES PALACIOS MURILLO της Πάφου

90+1' κίτρινη στον JOSE ANGEL CRESPO του ΑΠΟΕΛ

90+6' φάουλ για το ΑΠΟΕΛ, το δυνατό ευθύβολο σουτ από τον Σατσιά, μεγάλη απόκρουση του τερματοφύλακα, νέο σουτ ο Μορέϊρα, διώχνουν σε κόρνερ οι της Πάφου.

90+6' κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ

90+7' δεύτερο συνεχόμενο κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ

90+7' τέλος του αγώνα.

ΑΠΟΕΛ 1-1 Πάφος F.C. (Α' Φάση-1η Αγωνιστική)

⚽️ Sušić 79’ - Jairo 35’

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.

Ο "διαιτητής" Κωνσταντίνος Φωτίου, σφυρίζει την λήξη της αποψινής αναμέτρησης, που βρήκε τον ΑΠΟΕΛ ισόπαλο 1-1 με την Παφιακή ομάδα.

- σημείωση: εύχομαι να είναι η τελευταία φορά που συναντούμε αυτόν τον ανεκδιήγητο διαιτητή.

28/08/2022 - 20:00 - Για άμεση περιγραφή και για την εξέλιξη του σκορ, ακολουθήστε την ομάδα του apoelgroup στο Twitter στον πιο κάτω σύνδεσμο.

LIVE: ΑΠΟΕΛ 0–0 Πάφος FC, 1η Αγωνιστική, πρωτάθλημα cyta.