LIVE: ΑΠΟΕΛ 0-1 ΑΡΗΣ, 3η Αγ. «Κάναμε δώρο τους 3 βαθμούς»

Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ:

Ενδεκάδες:

00' Ο διαιτητής Φωτίου σφυρίζει την έναρξη του αγώνα.

10' Μπαλιά το Ντογκαλά, βγάζει μόνο τον Ντάλσιο, προλαβαίνει ο τερματοφύλακας των φιλοξενουμένων και διώχνει.

13' σέντρα του Γουίλερ από αριστερά, διώχνουν οι Αρηανοί προ του Μάγκλιτσα.

14' Τετ α τετ παίκτη του ΑΡΗ, κάνει το δυνατό σουτ, αποκρούει ο Μπέλετς, η μπάλα φτάνει στον Καζού, κάνει το δυνατό σουτ πάνω στο κάθετο δοκάρι και νέο σουτ οι Λεμεσιανοί χωρίς συνέχεια.

17' επανάληψη σχεδόν της προηγούμενης φάσης... αυτή τη φορά σκοράρει ο Καζού.

Είναι η τρίτη φορά ο Ντογκαλά "χάνει" τον Καζού και δεν μας συγχωρέσε.

18' το γκολ ο DE JESUS WANDERSON

ΑΠΟΕΛ 0-1 ΑΡΗΣ.

Γκολ ποίημα από τους Λεμεσιανούς Ήταν θέμα χρόνου

19' Σέντρα του Μαρκίνιος, η προσπάθεια του Μάγκλιτσα ήταν χωρίς συνέχεια.

23' κίτρινη κάρτα στο ALEX MOUSSOUNDA [ΑΡΗΣ]

24' ανατροπή του Μαρκίνιος εντός περιοχής. Τίποτα λέει ο βλάκας ο Αργυρού. Ούτε το ΒΑΡ παρεμβαίνει.

30' κίτρινη κάρτα ο σκόρερ DE JESUS WANDERSON [ΑΡΗΣ]

30' κίτρινη κάρτα ο ISSAM CHEBAKE

31' κίτρινη στον SHAVY BABICKA [ΑΡΗΣ]

40' φάουλ κερδίζει ο ΑΠΟΕΛ στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής. Το κτυπά ο Τσιεμπάκ, χαμηλά, και αποκρούει ο Άλβες.

43' σέντρα σουτ ο Καζού, έξω άουτ και δίπλα από το δοκάρι. Ένα άγγιγμα ήθελε από κάποιο παίκτη του ΑΡΗ και το 0-2 θα ήταν γεγονός.

45' σέντρα του Μαρκίνιος, κατεβάζει ο Μάγκλιτσα την μπάλα όμως τον προλαβαίνουν οι αντίπαλοι και διώχνουν.

45' δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

45+2' τέλος πρώτου ημιχρόνου.

Κύριε Αυγουστή κράτα Ντάλσιο - DALCIO στα αποδυτήρια και διεκδίκησε επιτέλους το παιγνίδι

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ:

46' ξεκίνησε το δεύτερο μέρος. Χωρίς αλλαγές ο Αυγουστή, τις ξέχασε στην Ερήμη.

48' (46') μέσα ο KAROL STRUSKI / έξω ο KARL LEO BENGTSSON [ΑΡΗΣ]

48' (46') μέσα ο ALEKSANDR KOKORIN / έξω ο ARTHUR GOMIS [ΑΡΗΣ]

Έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου... χωρίς αλλαγή. Με τους ίδιους "10"

Με 2 αλλαγές ο Άρης - Εμείς τίποτα... Θα κρατήσουμε σκορ να μην φάμε άλλο?

56' σουτ από τον ΑΡΗ, εκτός εστίας.

Σύστημα 2ου ημιχρόνου κ. Αυγουστή... απλά διώχνουμε την μπάλα

Χάθηκαν 10 λεπτά για να ανανεώσουμε την ομάδα

57' φάουλ εκτελεί ο Τσεμπάκ μέσα στη περιοχή, τελικός αποδέκτης ο Μαρκίνιο που κάνει ένα σουτ απελπισίας στα πεζούνια.

57΄τριπλή αλλαγή για το ΑΠΟΕΛ

57' μέσα ο GIORGI KVILITAIA / έξω ο DIEUMERCI NDONGALA

57' μέσα ο DANNY BLUM / έξω ο DALCIO GOMES

57' μέσα ο LUCAS VILLAFANEZ / έξω ο KINGSLEY SARFO

60' Άρχισαν οι καθυστερήσεις από τον Άρη από το 60 / Να δέσει τα παπούτσια του

68' Κίτρινη στον STEEVE YAGO [ΑΡΗΣ]

68΄ αλλαγή ο ΑΡΗΣ

68' μέσα ο MATIJA SPOLJARIC / έξω ο SHAVY BABICKA

69' τεράστια απόκρουση του Μπέλετς σε κόρνερ από το σουτ το Παλιαμπέλα.

70' κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ.

7 φάουλ για κίτρινη στο β μέρος ο Άρης - Τίποτα από τον Αργυρού

- Συγχαρητήρια @taras7777 για το "διαιτητή"

72' Σουτ ο Κοκόριν από πλάγια, άουτ η μπάλα.

Καθυστερήσεων συνέχεια - Δυστυχώς δεν θα παιχθεί σωστά το παιγνίδι Ο Αργυρού φοβάται τους Ρώσους "επενδυτές" και δεν σφυρίζει σωστά

79' αλλαγή ο ΑΡΗΣ

79' μέσα ο YAUHEN YABLONSKI / έξω ο MIHLALI MAYAMBELA [ΑΡΗΣ]

80' νέο σουτ ο Σπόλιαριτς, μόλις έξω.

84' διπλή αλλαγή για το ΑΠΟΕΛ.

84' μέσα ο FRANCO FERRARI / έξω ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΓΟΥΗΛΕΡ

84' μέσα ο RAFAEL MOREIRA / έξω ο ANTON MAGLICA

86' Αλλαγή ο ΑΡΗΣ

86' μέσα ο DELMIRO NASCIMENTO / έξω ο MORGAN BROWN

90' έξι λεπτά οι καθυστερήσεις.

90+4' σέντρα του Μαρκίνιος για τον Κβιλιτλάια, ανατρέπεται ο ΚΒΙΛΙ, όλοι ζητούν πέναλτι, τίποτα λέει ο γιός του Αργυρού, ούτε καν το ΒΑΡ δεν ήθελε να επέμβει.

90+5' Κίτρινη στον DELMIRO NASCIMENTO.

90+7 τέλος του αγώνα.

Όταν δεν κάνεις καμία φάση στο παιγνίδι... δεν έχεις δικαίωμα στους βαθμούς.

[FT] Ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση. ΑΠΟΕΛ 0-1 Άρης Λ/σού (Α' Φάση-3η Αγωνιστική)

⚽️ Caju 18’

ΑΠΟΕΛ 0-1 ΑΡΗΣ

10/09/2022 - 20:00 - Για άμεση περιγραφή και για την εξέλιξη του σκορ, ακολουθήστε την ομάδα του apoelgroup στο Twitter στον πιο κάτω σύνδεσμο.

LIVE: ΑΠΟΕΛ - ΑΡΗΣ, 3η Αγωνιστική, πρωτάθλημα cyta.