LIVE: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-2 ΑΠΟΕΛ, 4η Αγ. «Μεγάλο τρίποντο για τον ΘΡΥΛΟ»

ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ

Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

00' ο διαιτητής Θεουλή σφυρίζει την έναρξη της σημερινής αναμέτρησης. Στο ΒΑΡ ο Σολωμού. Και οι δυο βέροι αντιΑΠΕΟΛίστες με εκδικητικές τάσεις κατά του ΑΠΟΕΛΙΣΜΟΥ. Και οι δυο ρεζίλεψαν την Κυπριακή "διαιτησία" την περασμένη βδομάδα με τα γνωστά γεγονότα στη Κροατία. Μακάρι να περάσουν απαρατήρητοι.

01' ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-0 ΑΠΟΕΛ 4Η ΑΓ.

07' μεγάλη ευκαιρία με τον Κβιλιτάϊα, από την πάσα του Σατσιά, που πλασάρει τον ΜΟΛ από το ύψος του πέναλτι... για να την αγγίξει ελάχιστα ο ΜΟΛΛ και να πάει κόρνερ.

08' κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ

09' σέντρα του Μαρκίνιος, κεφαλιά του Κβιλιτάϊα, αποκρούει ο ΜΟΛΛ.

09' φεύγει στην αντεπίθεση ο ΑΠΟΕΛ με τον Μορέϊρα

09' ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

10' από την αντεπίθεση του Μορέϊρα, βγήκε η σέντρα στον Σατσιά, ο Γιάννης έκανε το μονοκόμματο σουτ - πλασέ... δοκάρι και μέσα

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-1 ΑΠΟΕΛ 4Η ΑΓ.

16' Μεγάλη φάση με τον Ντεσιρέ που δεν μπορεί να σκοράρει. Μεγάλη ευκαιρία του Ολυμπιακού.

20' κίτρινη στον WILDE DONALD GUERRIER / Ολυμπιακός

22' σουτ από τον Ολυμπιακό, αποκρούει ο Μπέλετς.

22' όφσαϊντ ο Ολυμπιακός.

27' φάουλ κερδίζει ο ΑΠΟΕΛ.

28' γκολλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλ

28' από το φάουλ του Βίλιαφάνες η μπάλα έφτασε στον Κοσταντίνοφ που με καρφωτή κεφάλια και αφού αναπήδησε πρώτα στο χορτάρι, καρφώθηκε στα δίκτυα του εμβρόντητου ΜΟΛΛ για το 2-0.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-2 ΑΠΟΕΛ 4Η ΑΓ.

31' ανατροπή του Μαρκίνιος εκτός περιοχής. Φάουλ και κίτρινη στον Ολυμπιακό.

31' κίτρινη στον PIERRE LUC BARDY / Ολυμπιακός

32' εκτελεί το φάουλ ο Μαρκίνιος με δύναμη, αποκρούει σε κόρνερ ο ΜΟΛΛ.

32' κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ

38' αντεπίθεση με τον Μορέϊρα, κάνει και το σουτ, μόλις άουτ η μπάλα. Ίσως να την βρήκε κι ο ΜΟΛΛ. Πάντως ο Θεουλή δεν έδωσε κόρνερ.

39' κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ.

40' σέντρα του Μαρκίνιος, κεφαλιά του Βίλιαφάνες, μόλις άουτ η μπάλα πάνω από το δοκάρι. Χτυπιέται ο Λούκας που δεν σκόραρε.

41' φεύγει μόνος ο Ντεσιρέ από την βαθιά μπαλιά, πλασάρει τον Μπέλετς, άουτ η μπάλα. Όφσαϊντ δίνει ο βοηθός διαιτητής μετά το πλεονέκτημα.

42' δυνατό σουτ από τον ΜΑρκίνιος, αποκρούει σε κόρνερ ο ΜΟΛΛ.

43' κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ.

43' κίτρινη στον ΠΕΤΡΟΣ ΨΥΧΑΣ / Ολυμπιακός

45' δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

45' τραυματίζεται ο Μορέϊρα και αποχωρεί.

45+1' Συνεχίζει με 10 ο ΑΠΟΕΛ μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

45+2' Τέλος α' ημιχρόνου.

Τρεις κίτρινες στο πρώτο μέρος και οι τρεις σε παίκτες του Ολυμπιακού

Χάρμα οφθαλμών ο ΑΠΟΕΛ του πρώτου μέρους. Τουλάχιστον δημιουργεί σήμερα ο ΑΠΟΕΛ, κάποια χάνονται κάποια πάνε μέσα, όπως τα 2 στράϊκς του α' ημιχρόνου.

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Επιστρέφει πρώτος ο ΑΠΟΕΛ που περιμένει ίσα με 2 λεπτά μόνος στον αγωνιστικό χώρο.

46' Άρχισε το δεύτερο μέρος.

46' αλλαγή ΑΠΟΕΛ: ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΥ παίρνει τη θέση του RAFAEL MOREIRA που έμεινε στα αποδυτήρια λόγω τραυματισμού.

48' επίθεση του Ολυμπιακού, όφσαϊντ που δεν σφυρίζεται.

48' αλλαγή Ολυμπιακός: μέσα ο ΘΩΜΑΣ ΙΩΑΝΝΟΥ / έξω ο ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΥ

49' φάουλ για τον Ολυμπιακό και κίτρινη κάρτα στον Γουίλερ.

49' Το διώξιμο της μπάλας με τάκλιν ήταν καθαρό από τον Γουίλερ. Αφού δίνει το φάουλ ο Θεουλή, το ΒΑΡ τον καλεί να δει τη φάση για πιθανή κόκκινη κάρτα και αυτό κάνει. Επινοούν κόκκινη κάρτα οι εγκληματίες Σολωμού / Θεουλή και αποβάλλεται ο Χρίστος Γουίλερ με απευθείας κόκκινη κάρτα. Ούτε που άγγιξε τον Ντεσιρέ.

54' συνεχίζει με 10 ο ΑΠΟΕΛ για το υπόλοιπο.

3η κυπριακή προβληματική σφυρίχτρα Τρίτο παιχνίδι με Κύπριο διαιτητή @taras7777

52' εκτελείται το φάουλ από τον Ψύχα, έξω η μπάλα.

58' μόνος ο Ντεσιρέ, από θέση όφσαϊντ, αφήνει ο διαιτητής, κάνει το πλασέ, μεγάλη απόκρουση από τον Μπέλετς που του έκλεισε το οπτικό πεδίο. Τώρα σφυρίζεται και το όφσαϊντ.

58' αλλαγή ΑΠΟΕΛ. μέσα ο FRANCO FERRARI / έξω ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΑΤΣΙΑΣ

59' μάχη του Μαρκίνιος στο αριστερό άκρο της περιοχής, βγάζει τη σέντρα στον ΚΒΙΛΙ, δοκιμάζει το άστοχο σουτ, δεύτερο σουτ από τον Θεοδώρου, αποκρούει ο ΜΟΛΛ σε πλάγιο άουτ.

63' βαθιά μπαλιά του Ψύχα, μόνος ο Ντεσιρέ, κάνει το συρτό πλασέ, νικά τον Μπέλετς, σύριζα από το δοκάρι και κόρνερ από την παρέμβαση του Φερράρι κυριολεκτικά την υστάτη.

62' διπλή αλλαγή ο Ολυμπιακός.

62' μέσα ο SAM HENDRIKS / έξω ο NICAISE SALLI EDGAR

62' μέσα ο ΜΑΡΙΟΣ ΠΕΧΛΙΒΑΝΗΣ / έξω ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΕΥΤΥΧΙΔΗΣ

64' κόρνερ ο Ολυμπιακός

68' φάουλ ο Ολυμπιακός, κεφαλιά και έξω η μπάλα.

71' διπλή αλλαγή ο Ολυμπιακός.

71' μέσα ο ΝΙΚΟΛΑΣ ΧΑΤΖΗΜΙΤΣΗΣ / έξω ο PIERRE LUC BARDY

71' μέσα ο ΜΙΧΑΛΗΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ / έξω ο JONEL DESIRE

Ο ΝΤΕΣΙΡΕ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΧΟΣ ΤΗΣ ΟΜΟΝΟΙΑΣ. ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΕΜΑΣ? ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΜΑΓΚΛΙΤΣΑ?

72' διπλή αλλαγή ο ΑΠΟΕΛ.

72' μέσα ο MURTAZ DAUSHVILI / έξω ο LUCAS VILLAFANEZ

72' μέσα ο DANNY BLUM / έξω ο GIORGI KVILITAIA που τα πήγε πάρα πολύ καλά σήμερα, απλά του έλειψε το γκολ.

73' μια κεφαλιά του Μπλούμ πάει έξω.

78' κεφαλιά του Γκεριέ, αποκρούει ο Μπέλετς.

80' αλλαγή ΑΠΟΕΛ - Ντεμπούτο Τάσου ΔΩΝΗ με τα χρώματα του ΑΠΟΕΛ.

80' μέσα ο ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΔΩΝΗΣ / έξω ο Μαρκίνιος (MARCOS VINICIUS SOUSA NATIVIDADE)

85' ντρίπλα και σουτ ο Τάσος Δώνης, αποκρούει ασταθώς ο ΜΟΛΛ, ευκαιρία για τον Θεοδώρου να σκοράρει, χωρίς επιτυχία όμως.

90' πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

90+5' Έληξε.

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

19:00 - LIVE @TWITTER:

Σάββατο: 17/09/2022 - 19:00 - Για άμεση περιγραφή και για την εξέλιξη του σκορ, ακολουθήστε την ομάδα του apoelgroup στο Twitter στον πιο κάτω σύνδεσμο.

LIVE: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΠΟΕΛ