LIVE: ΑΠΟΕΛ 0-0 ΑΕΛ, 5η Αγωνιστική «Τραγικός ο ΑΠΟΕΛ - Ευθύνες σε Αυγουστή»

Μπορεί να είναι δύσκολο και ανταγωνιστικό το φετινό πρωτάθλημα, όμως, δεν δικαιούται αυτή η ομάδα να διασύρεται έτσι. Τρία παιγνίδια στο ΓΣΠ με κέρδος μόνο 2 βαθμοί. Τι να πω;

Μια ομάδα που διασύρεται στους αγωνιστικούς χώρους και κανείς δεν μπορεί να την γιατρέψει. Οι αιτίες πολλές, κυρίως όμως αυτές βαραίνουν τον νυν προπονητή που πήρε πίστωση χρόνου από τον Πρόεδρο Πετρίδη όσο κανείς άλλος επί των ημερών.

Φτάνει Πρόεδρε, φέρε ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ.

02/10/2022 - 19:00 LIVE: ΑΠΟΕΛ - ΑΕΛ, 5η Αγωνιστική, πρωτάθλημα cyta.

ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ   ΔΩΝΗΣ

Στα εκδοτήρια υπάρχει πρόβλημα και ουρά με τους κατόχους διαρκείας Ο σερβερ δεν φορτώνει τα στοιχεία μας

Είσοδος των ομάδων στον αγωνιστικό χώρο του ΓΣΠ

Ο Ιταλός διαιτητής ALESSANDRO PRONTERA σφυρίζει την έναρξη της σημερινής αναμέτρησης.

ΑΠΟΕΛ 0-0 ΑΕΛ.

06' Πρώτο κόρνερ του αγώνα για την ΑΕΛ

07' πρώτη μεγάλη ευκαιρία για το ΑΠΟΕΛ. Μπαλιά του Φερράρι βγάζει τετ α τετ τον Δώνη με τον αντίπαλο τερματοφύλακα, πλασάρει, αποκρούεται και καταλήγει σε κόρνερ.

08' κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ

11' κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ

14' κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ

15' κεφαλιά από τον Κρέσπο, αποκρούει ο Μουριέν.

19' φάουλ κερδίζει ο ΑΠΟΕΛ κοντά στο κόρνερ.

20' εκτελεί απευθείας το φάουλ ο Βιλλιαφάνες, μόλις αόυτ δίπλα από το δεύτερο δοκάρι.

23' όφσαιτ η ΑΕΛ, αφήνει τη φάση και στην εξέλιξη κερδίζει πέναλτι που ακυρώνεται από το ΒΑΡ.

28' κίτρινη στον AARON TSHIBOLA της ΑΕΛ

33' φάουλ για το ΑΠΟΕΛ σε καλή θέση.

34' εκτελεί το φάουλ ο Σατσιάς, μόλις άουτ, δίπλα από το κάθετο δοκάρι.

38' κίτρινη στον ΑΝΤΡΕΑΣ ΜΑΚΡΗΣ της ΑΕΛ.

45' τρία λεπτά οι καθυστερήσεις

45+3' τέλος Α ημιχρόνου.

Διπλή αλλαγή ο ΑΠΟΕΛ.

49' ο MATEO SUSIC στη θέση του ISSAM CHEBAKE

49' ο DANNY BLUM στη θέση του ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΑΤΣΙΑΣ

αλλαγή η ΑΕΛ

49' SAIDO BERAHINO > ΑΝΤΡΕΑΣ ΜΑΚΡΗΣ

50' σουτ ο ΔΩΝΗΣ από τη μπαλιά του Ντογκαλά, άουτ η μπάλα.

55' κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ

60' κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ

61' κίτρινη στον ANDRE FERREIRA TEIXEIRA της ΑΕΛ.

63' νέο σουτ ο ΔΩΝΗΣ, μόλις πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Μεγάλη ευκαιρία.

Αλλαγή ΑΠΟΕΛ:

67' ο DIEUMERCI NDONGALA στη θέση του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΔΩΝΗΣ

Αλλαγή ΑΕΛ

68' NICOLAE MILINCEANU > STEFAN SCEPOVIC

70' Ο Μπλούμ βγάζει σε τετ α τετ με τον κήπερ της ΑΕΛ, τον Κβιλιτάϊα, κάνει το δυνατό σουτ ο ΚΒΙΛΗ αποκρούει για δεύτερη φορά τα τετ α τετ των παικτών του ΑΠΟΕΛ, ο Μουριέλ.

Διπλή αλλαγή ΑΠΟΕΛ:

78' ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΕΦΡΑΙΜ στη θέση του Μαρκίνιος MARCOS VINICIUS SOUSA NATIVIDADE

78' ο EUCIODALCIO GOMESμ στη θέση του LUCAS MARTIN VILLAFANEZ

81' σέντρα ο Εφράιμ, πιάνει την κεφαλιά ο ΜΠΛΟΥΜ, μόλις άουτ η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

83' κίτρινη στον DAVOR ZDRAVKOVSKI της ΑΕΛ

Αλλαγή ΑΕΛ.

87' BRUNO ARAUJO SANTOS > JARED KHASA

90' πρώτη ευκαιρία της ΑΕΛ στο παιγνίδι, παραλίγο να σκοράρει από διάφορες κόντρες.

90' πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

Αλλαγή ΑΕΛ

90+1' VITTORIO CONTINELLA > AARON TSHIBOLA

90+1' κόρνερ η ΑΕΛ

90+1' σουτ μακρινό ο Στρατόφσκι, αποκρούει με υπερένταση σε κόρνερ ο ΜΠΕΛΕΤΣ που σώζει τον ΑΠΟΕΛ στη μία και μοναδική φορά που χρειάστηκε να επέμβει.

90+3' φάουλ κερδίζει ο ΑΠΟΕΛ. Το εκτελεί ο ΜΠΛΟΥΜ, πιάνει την καρφωτή κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι ο Κωνσταντίνοφ, έξω η μπάλα. Η τελευταία ευκαιρία του αγώνα.

Τέλος της αναμέτρησης... ίσως και της χρονιάς

Αυτά θα έχουμε και στη συνέχεια με τον looser προπονητή στο πάγκο μας.

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ:

«Απογοητευμένος Από Το Αποτέλεσμα, Το Παιχνίδι Και Από Την δική του Εμφάνιση» δήλωσε στην Cablenet, μετά το τέλος του αγώνα ο KVILITAIA.

Δεν έφυγε με τη λήξη της περιόδου Δεν έφυγε με τον ευρωπαϊκό αποκλεισμό. Αφήστε τον εκεί μέχρι να μας πάρει β κατηγορία

02/10/2022 - 19:00 - Για άμεση περιγραφή και για την εξέλιξη του σκορ, ακολουθήστε την ομάδα του apoelgroup στο Twitter κάνοντας ΚΛΙΚ στον πιο κάτω σύνδεσμο.