LIVE: ΑΠΟΕΛ 0-0 ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ, 6η αγ. «Καμπανάκι για το αγωνιστικό χάος»

«Κόλλησε στην ισοπαλία...

- Με τον βαθμό της ισοπαλίας επέστρεψε η Καρμιώτισσα από τη Λευκωσία όπου για την 6η αγωνιστική έμεινε στο 0-0 με αντίπαλο τον ΑΠΟΕΛ στο στάδιο ΓΣΠ για το παγκύπριο πρωτάθλημα της cyta.

- Αυτή ήταν η τρίτη ισοπαλία (2η συνεχόμενη) για τους γαλαζοκίτρινους που αγνοούν την χαρά της εντός έδρας νίκης στο στάδιο ΓΣΠ για το πρωτάθλημα, από τις 10 του περασμένου Απρίλη και το παιχνίδι με την Πάφο (2-1).

Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ
ΑΠΟΕΛ 0-0 ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ,
α
β
00' Ο διαιτητής Κ. Φωτίου, ανεπιθύμητος κατά τα άλλα, σφυρίζει την έναρξη του αγώνα.
06' σέντρα του Σούσιτς από αριστερά, το σουτ του Κωνσταντίνοφ κοντράρει σε πόδια αμυνομένου και δεν γίνεται γκολ.
10' φάουλ σε καλό σημείο για την Καρμιώτισσα.
11' εκτελείται και καταλήγει στη συμβολή των δοκαριών και έξω. Τεράστια ευκαιρία για τα Πολεμίδια.
15' πάσα του Μαρκίνιος στον Δώνη, κάνει το σουτ πλασέ ο Τάσος, μόλις άουτ η μπάλα.
19' κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ.
19' κίτρινη στην Καρμιώτισσα.
20' φάουλ κερδίζει ο ΑΠΟΕΛ
20' Κόρνερ για το ΑΠΟΕΛ - Το δεύτερο στον αγώνα
21' εκτελείται από τον Σατσιά, στο δεύτερο δοκάρι ο Κωνσταντίνοφ την σπρώχνει προς τα δίκτυα, ως εκ θαύματος αμυντικός την "βγάζει" από τα δίκτυα της υστάτη.
Ούτε και τώρα το γκολ.
26' ανατραπεί του Σατσιά εντός περιοχής. Πέναλτι ζητά ο ΑΠΟΕΛ. Τίποτα λέει ο Φωτίου, τίποτα και από το ΒΑΡ.
28' Ανάποδα σφυρίζει σε βάρος του Δώνη - Θα δούμε θαύματα από τον Φωτίου σήμερα.
30'
33' σέντρα ο Φερράρι, κεφαλιά ο Σατσιάς, εύκολα μαζεύει ο τερματοφύλακας.
35' κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ
36' σουτ ο ΔΩΝΗΣ, απελπιστικά άουτ πάνω από τα δοκάρια.
38' κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ
44' Συνεχίζει τα προκλητικά  σφυρίγματα ο Φωτίου
44' φάουλ εκτελείτε από αριστερά, κάνει το σουτ ο Σούσιτς, έξω η μπάλα.
45' τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.
45+3' τέλος του πρώτου μέρους.

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ
46' Χωρίς αλλαγές αρχίζει το β μέρος. Τι εν τούτος ρε. Ότι έκαμνεν ο Αυουστής κάμνει τα τζιε τούτος.
48' κούρσα του ΔΩΝΗ, μπαίνει στην αντίπαλη περιοχή, δίνει στον ξεμαρκάριστο Κβιλιτάϊα που κάνει το πλασέ για γκολ... αλλά σε πόδια αντιπάλου.
52' Ο Κβίλι δίνει στον Δώνη, κάνε το πλασέ ο Τάσος, σε κόρνερ η μπάλα.
53' κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ
Στο 60' οι 2 αλλαγές του ΑΠΟΕΛ
63' ΓΙΩΡΓΟΣ ΕΦΡΑΙΜ / MARCOS VINICIUS SOUSA NATIVIDADE
63' DIEUMERCI NDONGALA / ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΑΤΣΙΑΣ
Διπλή αλλαγή του ΑΠΟΕΛ στο 70'
73' ANTON MAGLICA / GIORGI KVILITAIA
73' RAFAEL MASCARENHAS MOREIRA / ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΔΩΝΗΣ
80' κίτρινη κάρτα στον DIEUMERCI NDONGALA
81' φάουλ κερδίζει ο ΑΠΟΕΛ με τον Εφραίμ.
82' εκτελείται στο δεύτερο δοκάρι, κεφαλιά ο Κωνσταντίνοφ, στην αγκαλιά του αντίπαλου κήπερ.
85' αλλαγή ΑΠΟΕΛ.
87' ΜΑΡΙΟΣ ΗΛΙΑ / MATEO SUSIC
89' κίτρινη κάρτα στον ΓΙΩΡΓΟ ΕΦΡΑΙΜ
90' κεφαλιά του Καλτσά, εύκολα μαζεύει ο Μπέλετς.
90+3' σουτ του Εφραίμ, βρίσκει σε αντίπαλο εντός περιοχής και δεν γίνεται το γκολ.
Φωνάζουν για πέναλτι. Καμία σχέση, η μπάλα βρήκε στο πρόσωπο αντιπάλου.
90+4' Τέλος του αγώνα.

ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ

LIVE: ΑΠΟΕΛ - ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ, 6η αγωνιστική

@ ΓΣΠ 07/10/2022 - 19:00

- Για άμεση περιγραφή και για την εξέλιξη του σκορ, ακολουθήστε την ομάδα του apoelgroup στο Twitter κάνοντας ΚΛΙΚ στον πιο κάτω σύνδεσμο.