DANNY   BLUM

EUCIODALCIO   GOMES

ΑΝΤΡΕΑΣ   ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ

KINGSLEY KOFI   SARFO

00' Ο διαιτητής ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Π. ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ σφυρίζει την έναρξη της σημερινής αναμέτρησης.

Πέραν των χίλιων φίλων του ΑΠΟΕΛ βρίσκονται στην ανατολική κερκίδα του "Στέλιος Κυριακίδης".

01' Αρχίζει το ματς. Στην σέντρα ο Ακρίτας Χλώρακας.

05' Ανατροπή του Κβιλιτάια στο ύψος της μεγάλης περιοχής.

Φάουλ υπέρ του ΑΠΟΕΛ και κόκκινη κάρτα στον * του Ακρίτα, ως ο τελευταίος παίκτης και ο ΚΒΙΛΗ ήταν σε θέση επίτευξης γκολ.

06' ο διαιτητής πάει στο ΒΑΡ και ανατρέπει την αρχική του απόφαση για τη κάρτα.

Αναιρεί την κόκκινη και τιμωρεί τον παίκτη με κίτρινη.

6' κίτρινη στον IVAN SARAVANJA

Θα ζήσουμε θαύματα σήμερα με τούτον τον άσχετο διαιτητή.

07' εκτελεί το φάουλ ο Εφραίμ, δοκάρι και έξω. Άτυχη στιγμή για τον Αρχηγό και το ΑΠΟΕΛ.

17' κίτρινη στον ΑΝΤΡΕΑ ΚΑΡΩ.

20' σέντρα του Εφραίμ, κεφαλιά από παίκτη της ομάδας μας, στην αγκαλιά του αντίπαλου κήπερ.

26' κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ.

27' ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

Από την εκτέλεση του κόρνερ, στο δεύτερο δοκάρι ο ΚΡΕΣΠΟ την σπρώχνει στα δίκτυα. Το πρώτο γκολ του Κρέσπο με τα γαλαζοκίτρινα.

ΑΚΡΙΤΑΣ 0-1 ΑΠΟΕΛ, 7η ΑΓ.

33' αλλαγή ο Ακρίτας.

33' SEID KORAC / BALTHAZAR YAGO BERNARDI GUTIERREZ.

41' κίτρινη στον DANNY BLUM / ΑΠΟΕΛ

45' Φάουλ εκτελεί ο Σαρφό. Κατεβάζει την μπάλα στα καρέ ο ΚΒΙΛΗ και στρώνει στον ΜΠΛΟΥΜ. Κάνει το σουτ πλασέ ο ΝΤΑΝΝΙ, μεγάλη απόκρουση του Πετρέου σε κόρνερ.

45' κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ.

45' πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

45+2' κίτρινη στον ΑΠΟΕΛ.

45+2' αποχωρεί τραυματίας ο ΚΑΡΩ

45+2 κίτρινη ο ΣΤΑΥΡΟΣ ΓΑΒΡΙΗΛ

45+5' Λήξη ημιχρόνου.

ΤΕΛΟΣ Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ.

Επιστρέφουν οι 2 ομάδες για το β' μέρος.

46' στην σέντρα ο ΑΠΟΕΛ.

46' διπλή αλλαγή ο ΑΠΟΕΛ

Μέσα ο LASHA DVALI στη θέση του ΑΝΤΡΕΑΣ ΚΑΡΩ

51' ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΔΩΝΗΣ στη θέση του DANNY BLUM

51' LASHA DVALI στη θέση του ΑΝΤΡΕΑΣ ΚΑΡΩ

53' σέντρα Η Χλώρακα στο 2ο δοκάρι, κεφαλιά και παραλίγο το γκολ. Έξω η μπάλα.

53' αλλαγή ΑΠΟΕΛ

53' ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΑΤΣΙΑΣ στη θέση του EUCIO DALCIO GOMES που αποχώρησε τραυματίας.

60' κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ

60' εκτελεί ο Εφραίμ, κεφαλιά του Κρέσπο, στην αγκαλιά του τερματοφύλακα.

65' κούρσα του Δώνη από τα δεξιά, κερδίζει τον προσωπικό του αντίπαλο και βγαίνει φάτσα με τον Πετρέου, κάνει το δυνατό σουτ κι αποκρούει σε κόρνερ ο τερματοφύλακας.

66' κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ.

66' αλλαγή η Χλώρακα.

66' REGINALDO RAMIRES DE OLIVEIRA ALBERTINO στη θέση του ΒΑΣΟΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΟΥΣ.

68' κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ

68' ελαφρύ σπρώξιμο του Νταουσβίλη σε αντίπαλο  παίκτη (Σταύρο ΓΑβριήλ) εντός περιοχής. Πέναλτι σφυρίζει ο διαιτητής προς μεγάλη έκπληξη όλων. Ούτε καν πήγε στο ΒΑΡ δεν πήγε.

70' εκτελεί ο Άμπραχααμ και ισοφαρίζει.

ΑΚΡΙΤΑΣ 1-1 ΑΠΟΕΛ 7η αγ.

73' αλλαγή ΑΠΟΕΛ

73' ANTON MAGLICA στη θέση του MURTAZ DAUSHVILI

77' κίνηση του ΣΑΡΦΟ στην επίθεση, κάθετη μπαλιά στον Εφραίμ, απέναντι στον Πετρέου ο Γιώργος, κάνει το πλασέ και βάζει ξανά τον ΑΠΟΕΛ μπροστά στο σκορ.

ΑΚΡΙΤΑΣ 1-2 ΑΠΟΕΛ 7η αγ.

80' μόνος στην αντεπίθεση ο Ραμίρες, κάνει και το συρτό πλασέ, μόλις άουτ η μπάλα.
Γλυτώσαμε από του χάρου τα δόντια.

83' αλλαγή ΑΠΟΕΛ

83' ΜARCOS VINICIUS SOUSA NATIVIDADE (Μαρκίνιος) στη θέση του ΓΙΩΡΓΟΣ ΕΦΡΑΙΜ

83' αλλαγή Ακρίτα:
83' LOIS SYLVAIN FAURIEL στη θέση του ΣΤΑΥΡΟΣ ΓΑΒΡΙΗΛ

85' κίτρινη στον SEID KORAC / Χλώρακα

88' φάουλ εκτελεί ο Σαρφό απευθείας στην αγκαλιά του Πετρέου.

90' τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

90+3' κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ με τον ΚΒΙΛΗ. Μελέ διαρκείας, κάτοχος ο Σαρφό, τρυπώνει μέσα στη μικρή περιοχή και ανατρέπετε. Δύο φόρες πάτημα χαμηλά στο πόδι.
Πέναλτι σφυρίζει ο διαιτητής.

90+4' εκτελεί ο ΚΒΙΛΙ και αποκρούει ο Πετρέου, νέο σουτ ο Δώνης στην επαναφορά, νέα απόκρουση, νέο σουτ από τον ΑΠΟΕΛ... δεν θέλει να μπει στα δίκτυα η άτιμη.

90+5' τέλος της αναμέτρησης.

Μετρά η νίκη και οι τρεις βαθμοί.

ΑΚΡΙΤΑΣ ΧΛΩΡΑΚΑΣ 1-2 ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΊΑΣ, 7η αγωνιστική.

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.

19:00 LIVE:

19:00 LIVE: ΑΧΥΡΩΝΑΣ ΟΝΗΣΙΛΛΟΣ - ΑΠΟΕΛ, Α΄ φάση Coca Cola Cup

19:00 Ακολουθήστε τον πιο κάτω σύνδεσμο του APOELGROUP στο TWITTER για την εξέλιξη και το σκορ του αγώνα.