ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΓΩΝΑ: ΑΠΟΕΛ 2-0 ΕΝΠ, 10η αγ. «Καρδιοχτύπησε, αλλά πήρε τη νίκη ο ΑΠΟΕΛ»

Τα εύκολα δύσκολα έκαναν οι παίκτες του Βλάταν Μιλόγεβιτς στο ΓΣΠ κόντρα στην ΕΝΩΣΗ, όμως κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 2-0 ανεβάζοντας το ρεκόρ τους στη φετινή διοργάνωση σε τέσσερις συνεχόμενες νίκες στα τέσσερα τελευταία παιγνίδια.

Ο ΑΠΟΕΛ είχε μεν ένα προβάδισμα από πολύ νωρίς στο σκορ με γκολ του ΔΩΝΗ στο 4' (ο Μάγκλιτσα την ασίστ), ωστόσο, στο δεύτερο ημίχρονο χαλάρωσε επικίνδυνα δίνοντας την ευκαιρία στη Παραλιμνίτικη ομάδα να διεκδικήσει την ανατροπή. Στα τελευταία λεπτά το ματς έγινε ντέρμπι με την ΕΝΩΣΗ να έχει δοκάρι  στο 84'. Ο ΑΠΟΕΛ διατήρησε τη ψυχραιμία και πάρα τις τρεις άχαστες ευκαιρίες του Αχνιώτη φορ, ασφάλισε τη νίκη με γκολ του Σαρφό στο 90+4' από την ασίστ του Κωνσταντίνοφ. Η ΕΝΩΣΗ αγωνιζόταν με 10 παίκτες από το 44'.