GEORGI KOSTADINOV
ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ   ΔΩΝΗΣ

Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο.

Με ένα εκπληκτικό σε εκτέλεση ΚΟΡΕΟ υποδέχθηκαν οι γαλαζοκίτρινοι τον ΑΠΟΕΛ.

Ο κόσμος τίμησε την ομάδα με την μεγάλη παρουσία του στο σημερινό παιγνίδι. Πέραν των 2,400 ο κόσμος στις κερκίδες, ακόμα και στην απέναντι της γηπεδούχου ομάδας.  Όλα κόσμια.

Ο διαιτητής Αντωνίου σφυρίζει την έναρξη του αγώνα.

Στην σέντρα ήταν η ΔΟΞΑ.

08' κόρνερ για την ομάδα μας

09' νέο κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ

15' 0-0 στο δεκαπεντάλεπτο. Δόξα 0-0 ΑΠΟΕΛ, 11η Αγ.

17' Ανύπαρκτο φάουλ επινόησε ο διαιτητής για να ανακόψει επιθετική ενέργεια του ΑΠΟΕΛ, μόλις μια ανάσα από το γκολ.

21' Κεφαλιά ο Σαντίκ

22' σουτ του Ίλιτς, μόλις άουτ δίπλα από το κάθετο δοκάρι του Χριστοδούλου.

26' πάσα του Μαρκίνιος στον Βιγιαφάνεζ, μπαίνει στην περιοχή, κάνει το πλασέ, αποκρούει ο αντίπαλος τερματοφύλακας σε κόρνερ.

27' Κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ

28' νέο κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ

32' κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ

31' Μπαίνει με την μπάλα στην αντίπαλη περιοχή ο Μαρκίνιος, ανατρέπεται και κερδίζει πέναλτι ο ΑΠΟΕΛ.

Καθαρή η παράβαση.

33' γκολλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλ

33' εκτέλεσε το πέναλτι ο ίδιος ο Μαρκίνιος και πέτυχε το 0-1 για τον ΑΠΟΕΛ.

ΔΟΞΑ 0-1 ΑΠΟΕΛ.

38' Νέα κάθοδος του Μαρκίνιος στην αντίπαλη περιοχή, κάνει το πλάσε, μόλις άουτ η μπάλα στο δεύτερο δοκάρι.

40' κίτρινη στην ΔΟΞΑ

40' BOJAN KOVACEVIC - ΔΟΞΑ

41' κίτρινη στον ΑΠΟΕΛ.

41' LUCAS VILLAFANEZ - ΑΠΟΕΛ, χάνει ένα από τα δύο επόμενα παιγνίδια.

43' κάθετη μπαλιά του ΣΑΡΦΟ για το ΔΩΝΗ, κάνει με τη μία το πλασέ ο ΤΑΣΟΣ, αποκρούει με αρκετή δόση τύχης, αντίπαλος αμυντικός.

43' προκλητικός ο διαιτητής

45' δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

45+2' Πολύ σκληρό παιχνίδι από τους παίκτες του Καραβίδα... Μόνο 1 κίτρινη?

45+2' τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

46' Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

46' κίτρινη στην ΔΟΞΑ.

46' ALEX SOBCZYK - ΔΟΞΑ

47' επίθεση από τα δεξιά με τον ΔΩΝΗ, μπαίνει στη περιοχή, σερβίρει τον Κβιλιτάϊα, κάνει το σουτ με τη μία ο ΚΒΙΛΗ, η μπάλα πάει ψηλά εκτός εστίας.

46' διπλή αλλαγή ο ΑΠΟΕΛ

46' ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΑΤΣΙΑΣ / έξω ο ISSAM CHEBAKE

46' ANANE TIDJANI / έξω ο ΘΟΔΩΡΟΣ ΙΩΣΗΦΙΔΗΣ

54' Χασάπηδες οι παίκτες του Καραβίδα... Όχι ποδοσφαιριστές

55' αλλαγή η ΔΟΞΑ

55' FAWAZ ABDULLAHI / έξω ο ALEX SOBCZYK

58' Νέο σκληρό φάουλ - Ούτε και τώρα η κάρτα για τη Δόξα

Νέο φάουλ για το ΑΠΟΕΛ - Ούτε και τώρα κάρτα

59' κίτρινη ο ΑΠΟΕΛ.

59' ΧΡΙΣΤΟΣ ΓΟΥΗΛΕΡ - ΑΠΟΕΛ, χάνει ένα από τα δύο επόμενα παιγνίδια.

60' μεγάλη ευκαιρία με τη Δόξα, τετ α τετ ο επιθετικός, δεν μπορεί να σκοράρει.

Άγαλμα ο ΑΝΔΡΕΑΣ.

61' Αντιαθλητική ενέργεια από τον Σαντίκ.

65' κίτρινη ο ΑΠΟΕΛ.

65' GIORGI KVILITAIA - ΑΠΟΕΛ

Για διαμαρτυρία του Αρχηγού παρακαλώ.

Κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ.

70' νέα σέντρα του ΔΩΝΗ, νέα προβολή από τον ΚΒΛΙΤΑΙΑ, τον προλαβαίνει αντίπαλος αμυντικός και η μπάλα πάει παράλληλα εκτός στόχου.

73' διπλή αλλαγή ο ΑΠΟΕΛ

73' ΓΙΩΡΓΟΣ ΕΦΡΑΙΜ / έξω ο MARCOS VINICIUS SOUSA NATIVIDADE

73' EUCIODALCIO GOMES / έξω ο LUCAS MARTIN VILLAFANEZ

75' τετ α τετ του Εφραίμ από την πάσα του Τσεμπάκ, κάνει με την μία το γυριστό σουτ ο Αρχηγός, μεγάλη απόκρουση το αντίπαλου τερματοφύλακα σε κόρνερ.

76' κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ.

Κρεοπωλείο  Περιστερώνας η ομάδα σου ρεεε Καραβίδα.

Αυτή δεν είναι διαιτησία Ντροπή σας  @CyprusFA   @apoelfcofficial

76' αλλαγή η ΔΟΞΑ

76' JOHAN ARLES RODALLEGA GOMEZ / έξω ο CHRISTIAN ILIC

79' Ο Εφραίμ βγάζει μόνο του τον ΔΩΝΗ, πάει πολύ πλάγια ο ΤΑΣΟΣ, κάνει τη σέντρα, νέα άστοχη προβολή από τον Κβιλιτάϊα.

88' επικίνδυνη σέντρα η ΔΟΞΑ, αποκρούει ο Τβάλι.

83' αλλαγή ΑΠΟΕΛ

83' DANNY BLUM / έξω ο ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΔΩΝΗΣ

90' πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

90+3' σουτ η ΔΟΞΑ, αποκρούει εύκολα ο Χριστοδούλου.

90+3' Μπαίνει στην αντίπαλη περιοχή ο ΚΒΙΛΗ, απέναντι από το τέρμα αλλά πολύ πλάγια, κάνει το σουτ, διώχνει σε κόρνερ ο κήπερ της ΔΟΞΑΣ.

90+4' αλλαγή ΑΠΟΕΛ

90+4' ΜΑΡΙΟΣ ΗΛΙΑ / έξω ο KINGSLEY KOFI SARFO

90+4' αλλαγή η ΔΟΞΑ

90+4' IBRAHIM KARGBO / έξω ο ΜΑΡΙΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ

90+4' κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ.

19:00 LIVE:  ΔΟΞΑ - ΑΠΟΕΛ, 11η αγωνιστική

19:00 Ακολουθήστε τον πιο κάτω σύνδεσμο του APOELGROUP στο TWITTER για την εξέλιξη και το σκορ του αγώνα.