ΒΙΝΤΕΟ ΑΓΩΝΑ: ΑΠΟΕΛ 4-2 ΑΡΗΣ, Β' Φάση Coca Cola Cup «Εκδικήθηκε τον ΑΡΗ και καθάρισε με τεσσάρα την πρόκριση»

"Καθάρισε" την πρόκριση ο ΑΠΟΕΛ, 4-2 τον ΑΡΗ...

- Ο ΑΠΟΕΛ επικράτησε 4-2 υποδεχόμενος τον ΑΡΗ Λεμεσού στο γήπεδο του και πλέον συγκεντρώνεται στον Κυριακάτικο αγώνα πρωταθλήματος με αντίπαλο τον ΑΚΡΙΤΑ.

Φόρτσαραν στο πρώτο μέρος οι γαλαζοκίτρινοι, με τον Κβιλιτάϊα να ισοφαρίζει το γκολ του Στεμπίνσκι (17') σε 1-1 στο 27' λεπτό και τον ΚΒΙΛΙ να δίνει προβάδισμα στον ΑΠΟΕΛ με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο παιγνίδι, στο 37' για το 2-1. Μάλιστα, ο Γεωργιανός άσος είχε συμμετοχή και στο 3ο γκολ του ΑΠΟΕΛ με την ασίστ του στον Ντάλσιο που δεν αστόχησε στο τετ α τετ με τον Βαν Άλβες και πέτυχε το 3-1 που ήταν σκορ ημιχρόνου.

Ωστόσο, στο δεύτερο μέρος, Μιλόγεβιτς, επέλεξε να δώσει την μπάλα στον αντίπαλο και να κλείσει όλους τους διαδρόμους στα μετόπισθεν, κάτι που δεν βόλεψε τον ΑΡΗ με αποτέλεσμα να περνά η ώρα χωρίς ουσιαστική απειλή για τον ΜΠΕΛΕΤΣ πέραν από ένα σουτ στο δοκάρι.

Ο Γιώργος Εφραίμ στο 82' με άψογο πλασέ, ανέβασε το δίκτυ του σκορ σε 4-1, από την ασίστ του Σούσιτς.

Ο ΑΡΗΣ απλά μείωσε το σκορ σε 4-2 στην εκπνοή του αγώνα με τον Μποακϊέ.