ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΓΩΝΑ: ΑΠΟΕΛ 4-2 ΑΡΗΣ, Β' φάση Coca-Cola Cup «Με τρομερή εμφάνιση πήρε νίκη-πρόκριση στα κύπελλο ο ΑΠΟΕΛ»

Την πρόκριση του στην επόμενη φάση του κυπέλλου Κύπρου, Coca Cola Cup, πήρε ο ΑΠΟΕΛ, κάνοντας το 2Χ2 στους αγώνες κυπέλλου που έδωσε μέχρι τώρα, με νίκη στο ΓΣΠ και σκορ 4-2 επί του ΑΡΗ.

Ο ΑΠΟΕΛ παρατάχθηκε με πλήρη σύνθεση στέλνοντας το μήνυμα ότι θέλει και τους δύο εγχώριους τίτλους.

Με πολύ ενέργεια και καλούς συνδυασμούς στην επίθεση, οι γαλαζοκίτρινοι ισοφάρισαν νωρίς, το γκολ του Στεπίνσκι στο (17' 0-1), με τον Κβίλι-γκολ στο (27' 1-1).

Με Κβιλιτλαϊα, Δώνη και Ντάλσιο να ηγούνται επιθετικά, ο ΑΠΟΕΛ συνέχισε να διατηρεί τις πρωτοβουλίες. Στο 37' πήρε προβάδισμα στο σκορ και πάλι με τον Κβίλι-γκολ, αυξάνοντας όλο και περισσότερο τον ρυθμό του παιχνιδιού στα μέτρα του.

Στο 39' με γκολ του Ντάλσιο, από την ασίστ του ΚΒΙΛΙ, ο ΑΠΟΕΛ πέτυχε το 3-1 που ήταν σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΑΠΟΕΛ έδωσε χώρο στον αντίπαλο, μίκρανε τις αποστάσεις τον γραμμών και μπόρεσε να κρατήσει το σκορ κόντρα στον ΑΡΗ έπαιζε σε υψηλό τέμπο.

Στο 82' πήρε την μεγαλύτερη διαφορά στο παιχνίδι, 4-1 με γκολ του Γιώργου Εφραίμ.

Ο ΑΡΗΣ μείωσε σε 4-2 στις καθυστερήσεις του αγώνα, σκορ το οποίο ήταν και τελικό για τον αγώνα».