ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΓΩΝΑ: Ομόνοια 0-2 ΑΠΟΕΛ, 25η αγ. «Τρομερός ο ΑΠΟΕΛ κέρδισε "εκτός έδρας" την Ομόνοια.»

Η ομάδα του Βλάταν Μιλόγεβιτς, "πέρασε" με το τελικό 0-2 από το ΓΣΠ, παρόλο που αγχώθηκε, καθώς στο πρώτο ημίχρονο δεν απείλησε κι ιδιαίτερα τον ΦΑΜΠΙΑΝΟ.

Οι «γαλαζοκίτρινοι» μπήκαν με εξαιρετικό τρόπο στο δεύτερο ημίχρονο, και άνοιξαν το σκορ στο 46'ο λεπτό, με τρομερό εν κινήσει πλασέ του ΜΠΕΝ που κακώς ακυρώθηκε από τον διαιτητή και το ΒΑΡ.

Οι "φιλοξενούμενοι" συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό, κάνοντας το 0:1 στο 61′ με ωραίο ατομικό πλασέ του Ντάλσιο.

Προς στο τέλος του αγώνα οι «γαλαζοκίτρινοι» αξιοποίησαν ένα εκρηκτικό τους δίλεπτο και έφεραν το παιχνίδι για τα καλά στα μέτρα τους όταν ο Τατάς Εφραίμ με τρομερό σουτ από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής πέτυχε το τελικό 0-2 στο 84'ο λεπτό.

Συγχαρητήρια στους παίκτες της ομάδας μας και στην τεχνική ηγεσία».