ΠΕΤΕΒΙΝΟΣ: «ΑΝ δεν ήταν καλή η μέρα του διαιτητή, είναι μία κουβέντα... Αν ήταν στοχευμένη η μέρα του είναι άλλη κουβέντα»

«Οι διαιτητές είναι ακόμα στα αποδυτήρια... περίεργο γιατί βιάζονταν να φύγουν» δήλωσε ο Ε.Τ. του ΑΠΟΕΛ, Νεκτάριος Πετεβίνος, μετά το τέλος του αγώνα του ΑΠΟΕΛ με την Δόξα (1-1)».

ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΠΕΤΕΒΙΝΟΣ:

«Το μόνο περίεργο πράγμα που είδαμε σήμερα είναι η διαιτησία.

Απ΄ ότι αντιλαμβάνομαι οι διαιτητές είναι στα αποδυτήρια ακόμα κι΄ αυτό είναι πολύ περίεργο γιατί βιάζονταν να φύγουν με τα τέσσερα λεπτά των καθυστερήσεων.

Είναι κάτι που πρέπει να ρωτήσουμε τους υπεύθυνους να μας πουν πως υπολόγισαν αυτά τα τέσσερα λεπτά αλλά και πολλά άλλα».

Αυτό το παιχνίδι θα το δούμε αρκετές φορές και θα το αναλύσουμε.

Όχι για τα αγωνιστικά αλλά για τα διαιτητικά.

Θέλουμε να δούμε πολύ αναλυτικά και την φάση που σκόραρε η Δόξα.

Να διαπιστώσουμε ποια κάμερα επέλεξε να δει ο βαρίστας γιατί η κάμερα από το ζωντανό δείχνει χέρι του παίκτη της Δόξας.

Φέραμε το ΒΑΡ στην Κύπρο για να ξεκαθαρίσουμε τα πράγματα και στο τέλος ρίχνουμε περισσότερο σκοτάδι.

Η εξέλιξη του πρωταθλήματος αρχίζει και βρωμάει ειδικά από κάποιους ανθρώπους που κάνουν επαναλαμβανόμενες παραστάσεις σε παιχνίδια του ΑΠΟΕΛ αλλά και σε άλλα παιχνίδια.

Είναι κάτι που θα δούμε πολύ διεξοδικά γιατί δεν θα πάει προσπάθεια όλων για να πάρουμε αυτό το πρωτάθλημα χαμένη από κάποιους οι οποίοι έρχονται δεν ξέρω με ποια λογική, να κόψουν τις προσπάθειες των ομάδων.

Εγώ δεν θυμάμαι από πότε έχουμε ζήσει παιχνίδι με Κύπριο διαιτητή και να μην υπάρχουν παράπονα απ΄ όλες τις ομάδες.

Αυτό που έγινε με τον Μενέλαο Αντωνίου.

Ένα διαιτητή ο οποίος υποτίθεται ξεκίνησε καλά και ήταν το ανερχόμενο αστέρι της κυπριακής διαιτησίας αλλά τώρα τελευταία δεν πάει καλά και μας τον έβαλαν σήμερα, δεν θα συνεχιστεί.

Ο κύριος Μενέλαος Αντωνίου σήμερα δεν είχε καλή απόδοση.

Δεν ήταν καλή η μέρα είναι μία κουβέντα.

Αν ήταν στοχευμένη η μέρα του είναι άλλη κουβέντα.

Θα ξαναδούμε όλο το παιχνίδι και θα προσπαθήσουμε να βρούμε απαντήσεις.

Την φάση του γκολ, τις καθυστερήσεις, την υπόδειξη του φάουλ το οποίο σταμάτησε για πέναλτι και μετά τέλειωσε το παιχνίδι και άλλα».