ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΠΕΤΕΒΙΝΟΣ: «Τα πάντα θα κριθούν σε μια λεπτομέρεια - Είναι πάρα πολύ σημαντικό το επόμενο παιχνίδι»

«Δυστυχώς δεν ευχαριστήσαμε τον κόσμο - Πάρα πολύ σημαντικό το επόμενο παιχνίδι» δήλωσε στην κάμερα της Cablenet μετά το τέλος του ισόπαλου αγώνα (1-1) κόντρα στην Πάφος Fc, o εκπρόσωπος Τύπου του ΑΠΟΕΛ, Νεκτάριος Πετεβίνος.

ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΠΕΤΕΒΙΝΟΣ:

«Ζούμε μια αγωνιστική που ουσιαστικά απλά επαληθεύουμε ποια είναι η πραγματικότητα.

Το κυπριακό πρωτάθλημα έχει αλλάξει και δεν έχει καμία σύγκριση ούτε καν με το προηγούμενο πρωτάθλημα διότι υπάρχουν πάρα πολλές ομάδες οι οποίες είναι ισοδύναμες.

Τα πάντα θα κριθούν σε μια λεπτομέρεια.

Επειδή πολλές φορές αυτή η λεπτομέρεια δεν υπάρχει για να κλείνει η ζυγαριά υπέρ της μιας ή της άλλης ομάδας, βλέπουμε όλες αυτές τις ισοπαλίες σε αυτή την φάση του πρωταθλήματος.

Δέστε και την περίπτωση της ομάδας μας όπου έχουμε έξι ισοπαλίες και μια ήττα και διεκδικούμε το πρωτάθλημα.

Από 'κει και πέρα εμείς δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο πέρα από το να κοιτάξουμε τον επόμενο αντίπαλο και θα έρθει η νίκη.

Το λέμε σε κάθε αγωνιστική ότι αυτή η νίκη όταν θα έρθει θα είναι πολύ σημαντική.

Ελπίζω να έρθει όσο το δυνατό πιο σύντομα γιατί θα μας βοηθήσει πάρα πολύ».

ΕΡΩΤΗΣΗ - Για την συνέχεια?

«Δυστυχώς δεν ευχαριστήσαμε τον κόσμο όπως έπρεπε να τον ευχαριστήσουμε.

Θέλω να πιστεύω ότι θα τον ευχαριστήσουμε στο επόμενο.

Είναι πάρα πολύ σημαντικό το επόμενο παιχνίδι κυρίως για να κλειδώσουμε και τον πρώτο μας στόχο που είναι η Ευρώπη.

Και βεβαίως με νίκη θα αποκτήσουμε ένα πλεονέκτημα σε σχέση με το που βρισκόμαστε αυτή την στιγμή».