ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΓΩΝΑ: Ομόνοια 2-1 ΑΠΟΕΛ #3η «Δεν μπορεί να σηκώσει κεφάλι ο ΘΡΥΛΟΣ - Τρίτη συνεχόμενη ήττα»

Τρίτη συνεχόμενη ήττα για τον ΑΠΟΕΛ, δεύτερη στο ΓΣΠ, μετά την Γάνδη την πάτησε και από την Ομόνοια.

Μία ακόμα ήττα υπέστη η ομάδα του Σα Πίντο στο ΓΣΠ, που έφυγε με άδεια χέρια από την "έδρα" της Ομόνοιας και έπεσε στην 8η θέση.

Η ομάδα του ΘΡΥΛΟΥ στραβοπάτησε κόντρα στην Ομόνοια (2-1) και έμεινε στους τρεις βαθμούς, που τη φέρνει στην όγδοη θέση. Να σημειώσουμε ότι αυτό είναι το τρίτο συνεχόμενο αρνητικό αποτέλεσμα για την ομάδα του ΘΡΥΛΟΥ και το πρώτο στο πρωτάθλημα.

Οι πράσινοι άνοιξαν το σκορ στο 12ο λεπτό με τον Κακουλλή και στο 39'ο λεπτό με τον Σίμιτς πέτυχαν το 2-0. Στο 44'ο λεπτό ο Γιώργος Εφραίμ μείωσε στο σκορ σε 2-1 με απευθείας εκτέλεσε φάουλ. Ο Εφραίμ είχε χάσει πέναλτι στο 7'ο λεπτό της αναμέτρησης και από εκεί και πέρα όλα πήγαν στραβά για τους γαλαζοκίτρινους. Πράσινοι και γαλαζοκίτρινοι, ολοκλήρωσαν των αγώνα με 9 παίκτες αφού είχαν τιμωρηθεί με δύο κόκκινες κάρτες έκαστη ομάδα.

Αρνητικός πρωταγωνιστής ο Ιταλός ρεφερή που έδειξε 5 κόκκινες και 15 κίτρινες στο σύνολο.