ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΓΩΝΑ: ΟΘΕΛΛΟΣ 0-1 ΑΠΟΕΛ, #7η, «Μεγάλη προσπάθεια και στενή νίκη»

Μεγάλη προσπάθεια. Στενή νίκη με 1-0 για την αγαπημένη μας ομάδα και άνοδος του ΑΠΟΕΛ στη πρώτη θέση στον βαθμολογικό πίνακα ισοβαθμώντας με την Πάφο και την Ανόρθωση που αγωνίζεται  σήμερα με τον ΑΡΗ.

Η ομάδα μας με πολύ καλή μεσοαμυντική οργάνωση κυνήγησε το γκολ από το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης μέχρι την ανάπαυλα του ημιχρόνου, χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Στη συνέχεια ο ΑΠΟΕΛ συνέχισε να διατηρεί την πρωτοβουλία των κινήσεων και στο δεύτερο ημίχρονο χωρίς να είναι όμως ιδιαίτερα απειλητικός.

Στο 52ο λεπτό κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Ντογκαλά ενώ στο 73 είχε σουτ στο δοκάρι.

Μετά το 70' ο Οθέλλος απόκτησε τον έλεγχο του αγώνα, μετά την αδικαιολόγητη οπισθοχώρηση του ΑΠΟΕΛ, με αποτέλεσμα οι γαλαζοκίτρινοι να κινδυνέψουν σε δύο με τρεις περιπτώσεις να ισοφαρισθούν.