JOSE DOMINGUES «Είμαστε πολύ χαρούμενοι με το αποτέλεσμα - Η νίκη θα μας βοηθήσει στη δύσκολη συνέχεια»

Ζοζέ Ντομίνγκες: «Μετά το δεύτερο γκολ ηρεμήσαμε και παίξαμε καλύτερα» δήλωσε μετά την νίκη του ΑΠΟΕΛ επί της Καρμιώτισσας με 4-1 ο κύριος Ντομίνγκες.

JOSE DOMINGUES - Ζοσέ Ντομίνγκες:

«Η νίκη θα βοηθήσει στη δύσκολη συνέχεια.

Είμαι πολύ ικανοποιημένος - Είμαστε πολύ χαρούμενοι με το αποτέλεσμα..

Την Τρίτη που δεν έγινε το ματς μπέρδεψε λίγο την προετοιμασία μας αλλά η ομάδα ήταν συγκεντρωμένη.

Όταν συμβαίνει κάτι περίεργο, όπως η αναβολή του πρώτου αγώνα, αλλάζουν κάποια πράγματα.

Στο πρώτο μέρος δεν ήμασταν τόσο καλοί αλλά πετύχαμε το τέρμα.

Δεν ήταν εξαιρετική η εικόνα μας, αλλά ήμασταν καλοί.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν δύσκολο, δημιουργήσαμε τρεις καλές στιγμές, σκοράραμε ένα γκολ και σε ένα λάθος μας, δεχτήκαμε την ισοφάριση - Σε μια αδράνεια ήρθε η ισοφάριση.

Στην επανάληψη ο κόουτς Ρικάρντο έκανε κάποιες αλλαγές που ήταν πολύ εύστοχες - Στο δεύτερο ημίχρονο βοήθησαν οι αλλαγές και οι οδηγίες του Ρικάρντο Σα Πίντο.

Οι αλλαγές μας βοήθησαν πάρα πολύ.

Μας βοήθησε το γρήγορο γκολ.

Μετά το δεύτερο γκολ ήταν σημαντικό να σκοράρουμε νωρίς ακόμα περισσότερα τέρματα έτσι ώστε να προφυλάξουμε παίκτες, να δώσουμε παίκτες και να διαχειριστούμε το ρόστερ.

Μπορούσαμε να σκοράρουμε ακόμα περισσότερα γκολ.

Θα είχαμε μία μέρα περισσότερη για ξεκούραση αλλά τώρα θα έχουμε μία μέρα λιγότερη.

Οι αλλαγές μας βοήθησαν πάρα πολύ».

Για τους Σαρφό και Ζέφτε:

«Ήταν ένα εσωτερικό ζήτημα.

Από τη στιγμή που ήρθαν πίσω, είναι διαθέσιμοι.

Συμβαίνουν αυτά στις οικογένιες.

Ζέφτε και Σαρφό είναι κανονικά μέλη της ομάδας και θα είναι μέχρι το τέλος της αγωνιστικής περιόδου».

Χρίστος Χαραλάμπους:

«Είχαμε δύο πρόσωπα.

Ήμασταν ανταγωνιστικοί το πρώτο ημίχρονο αλλά στην επανάληψη δεν παρουσιαστήκαμε όπως έπρεπε.

Μετά το τρίτο γκολ τελείωσε το παιχνίδι».