LIVE: ΑΠΟΕΛ 1-0 ΑΡΗΣ, 25η αγωνιστική «Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα»

Τελικό αποτέλεσμα, ΑΠΟΕΛ 1-0 ΑΡΗΣ, 25η αγωνιστική.

ΝΑΙ ο σκοπός αγιάζει τα μέσα κι αυτό έκανε ο ΑΠΟΕΛ, προκειμένου να πετύχει τον στόχο του και να πάρει τη νίκη κόντρα στον κύριο αντίπαλο του για τον φετινό τίτλο. Νίκη με πάση θυσία και με μπάλες στον αγωνιστικό χώρο και με καθυστερήσεις και ότι χρειαστεί. Μας τα έκαναν αρκετές φορές, ιδιαίτερα οι Λεμεσιανές ομάδες. Ιτς πέϊ μπακ τάϊμ.. μπιτς.

Ένας κέρβερος ΜΠΕΛΕΤΣ κάτω από τα δοκάρια που κράτησε το προβάδισμα για τον ΑΠΟΕΛ σε τρεις καθοριστικές φάσεις. Τεράστιος τερματοφύλακας που μόνος του αδίκησε τον εαυτό του στα τελευταία παιγνίδια, με Άχνα, Άεκ και Αέλ.

Ένας κορυφαίος Κβιλιτάια. Από αυτόν περνούσε όλο το επιθετικό παιγνίδι του ΑΠΟΕΛ σήμερα. Έδωσε μάχες, έφαγε και έδωσε πολύ ξύλο. Απασχολούσε συνεχώς τρεις αντιπάλους παίκτες πάνω του.

Ένα τετ α τετ ο Ντονγκαλα και δύο τετ α τετ ο Άρης. Τα τέρματα... 1-0 υπέρ του Ντονγακαλά που θα μπορούσε να πετύχαινε και δεύτερο γκολ για την ομάδα του. Ατύχησε όμως στο φίνις της φάσης.

Όσο για τον Άγιο Πέτροβιτς... δικό του εικόνισμα θα πρέπει να έχει στον «Αρχάγγελο».

Δίκαιη η νίκη του ΑΠΟΕΛ, πέρα για πέρα δίκαιη. Απόλυτα δικαιολογημένο και το ξέσπασμα και οι πανηγυρισμοί από όλους, ιδιαίτερα από τον Σα Πίντο που άκουσε το όνομα του από την κερκίδα, στο τέλος της αναμέτρησης που βρίσκει τον ΑΠΟΕΛ να κόβει πρώτος το νήμα για τα πλέϊοφς ενώ απομένει άλλο ένα παιγνίδι, με την Δόξα στην Περιστερώνα.

Καμία βοήθεια από τις πέντε αλλαγές. Κάτι πήγε να κάνει στην τελευταία φάση ο Δώνης, αλλά ως εκεί. Φυσικά ήταν και όλη εξέλιξη του αγώνα τέτοια, που δεν βοήθησε να φανούν.

Στα θετικά η επιστροφή του υπουργού άμυνας, Κρέσπο, μετά από δύο μήνες. Αγωνίστηκε για μερικά Λεπτά.

LIVE: ΑΠΟΕΛ - ΑΡΗΣ Λεμεσού, 25η αγωνιστική.

LIVE: Στάδιο «ΓΣΠ» Λευκωσία.

KLICK - LIVE ON X (formally twitter)

(33ο επίσημο φετινό παιγνίδι για την ομάδα μας, το 25ο για το πρωτάθλημα).

Περίπου 10-11 χιλιάδες αναμένεται να είναι οι φίλοι του ΑΠΟΕΛ στις 3 κερκίδες, του ΓΣΠ.

19:40 Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, για το καθιερωμένο ζέσταμα.

19:55 Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο του "ΓΣΠ" για την σημερινή μεγάλη αναμέτρηση και τον πολύ καθοριστικό αγώνα για την φετινή πορεία και των δύο ομάδων.

Ακολουθήστε τον πιο κάτω σύνδεσμο του APOELGROUP στον X / TWITTER για την εξέλιξη και το σκορ του μεγάλου ντέρμπι.