ΒΙΝΤΕΟ ΑΓΩΝΑ: ΑΠΟΕΛ 4-2 Ε.Ν.Π ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ U19 «Κατάκτηση κυπέλλου με τεσσάρα»

Παρακολουθήστε όλα τα γκολ του ΑΠΟΕΛ και την απονομή σε περιγραφή του Γιώργου Λεωνίδου.

Έξαλλοι πανηγυρισμοί για την κατάκτηση του κυπέλλου νέων Κ19.

Ο ΑΠΟΕΛ κατέκτησε για τέταρτη φορά στην ιστορία του το Κυπέλλου Νέων Κ-19 Cablenet. Στον τελικό που πραγματοποιήθηκε χθες στο Στάδιο Εθνικού Άχνας, οι «γαλαζοκίτρινοι» επικράτησαν στην παράταση με 4-2 της ΕΝΠ.

Τα νεαρά βλαστάρια των γαλαζοκιτρίνων κατέκτησαν το κύπελλο νέων Κ19 απέναντι στην Ένωση Νέων Παραλιμνίου στην ημίωρη παράταση, με τελικό σκορ 4-2.

Ο  Παναγιώτης Καττιρτζής του ΑΠΟΕΛ αναδείχτηκε πολυτιμότερος ποδοσφαιριστής του τελικού Νέων Κ-19 Cablenet αγωνιστικής περιόδου 2023 - 2024.

Ο ΑΓΩΝ: Το σκορ άνοιξε ο Ανδρέας Γεωργίου στο 13ο λεπτό και στο 21ο λεπτό ο Σταύρος Αμπίζας πέτυχε το 2-0.

Η Ένωση μείωσε σε 2-1 στο 39ο λεπτό με τον Λούκα Οικονόμου και στο 63ο λεπτό ο Δημήτρης Σολωμού ισοφάρισε σε 2-2, αποτέλεσμα που διατηρήθηκε και έτσι ο αγώνας οδηγήθηκε σε ημίωρη παράταση.

Στο 91ο λεπτό ο Τούμπας έδωσε προβάδισμα στον ΑΠΟΕΛ, 3-2 και στο 120+1 ο Χαράλαμπος Καττιρτζής διαμόρφωσε το 4-2.

Ο ΑΠΟΕΛ για να φτάσει στον τελικό απέκλεισε διαδοχικά την ΑΕΚ με 4-1, τον Απόλλωνα με 2-0, την Ανόρθωση με 5-0 και την Πάφο FC με 0-0 και 5-1.

ΑΠΟΕΛ: Αθανασίου, Αμπίζας, Γιαννακού, Χατζηγεωργίου, Χ. Καττιρτζής, Π. Καττιτρζής (115' Κυρίτσης), Σάββα (67' Πουρσαϊτίδης), Ηροδότου, Κωνσταντίνου (67' Ξενοφών Τουμάζος), Γεωργίου (99' Τούμπας), Σωκράτους (99' Αχιλλέας Τουμάζος).