Το Φωτογραφικό πανόραμα του αγώνα Σαλαμίνα 0-4 ΑΠΟΕΛ (200+)

Τέσταρε τεσσάρα... ενόψει ΑΣΤΑΝΑ. Αυτό έκανε ο ΑΠΟΕΛ στο γήπεδο «Αμμόχωστος» και δεν άφησε αμφιβολία σε κανένα σημείο του αγώνα, ποιος ήταν το αφεντικό.

Στο τέλος η Σαλαμίνα κατέρρευσε σαν χάρτινος πύργος, όλα τα πλάνα του Νεαγκόε έμειναν στα αποδυτήρια κι αν υπήρχε περισσότερος χρόνος, σίγουρα θα είχαμε Ντεζιαβού της περσινής 9άρας.

Ο Πιέρος Σωτηρίου άνοιξε το σκορ σε 0-1 στο 27' με τακουνάκι από το ελεύθερο φάουλ του ΓΙΑΝΝΗ ΓΙΑΝΝΙΩΤΑ, με στυλ αλά Ιμπραϊμοβιτς.

Ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα του σε 2, μετά από τη σέντρα του Γιαννιώτα και πάλι κι αφού πρώτα ο αντίπαλος αμυντικός την απομάκρυνε μέχρι το δοκάρι, με τον καραδοκούντα Ντε Πιέρο να παίρνει το ρίμπαουντ και να κάνει το 0-2 στο 79' λεπτό, δίνοντας παράλληλα στον εαυτό του και τον τίτλο του (MVP) πολυτιμότερου παίκτη στον αγώνα.

Μέτριο το παιγνίδι του Ανδρέα Ορλάντι που καλύφθηκε από την είσοδο του Μπερτόλιο και την τεσσάρα της ομάδας.

Ο Μπερτόλιο ξεχώρισε και πάλι στα λίγα λεπτά που αγωνίστηκε, δείχνοντας ετοιμότητα, παρόλο που δεν σκόραρε χθες.

Στα χθεσινά συν, η πρώτη παρουσία του ΛΑΓΟΣ στον αγώνα, παίζοντας όλο το 90λεπτο αφήνοντας θετικές εντυπώσεις.

Ο ΓΙΑΝ-ΓΙΑΝ τα έκανε όλα εκτός από το γκολ, σέρβιρε, οργάνωσε, έδωσε 2 ασίστ. "προκάλεσε" και στο τέλος τους άφησε στην "αιώνια" μιζέρια τους.

Το 0-3 έγινε από τον άρτι αφιχθείς στο παιγνίδι Ιγκόρ Ντε Καμάργκο, μετά την ασίστ μοιρογνωμόνιο του πολύ καλού χθες Βινίσιους, με τον Ιγκόρ να κατεβάζει πρώτα την μπάλα, να την φέρνει στο αριστερό και απλά να εκτελεί από τα 5 μέτρα τον αντίπαλο κήπερ.

Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε στην εκπνοή του αγώνα ο Γιώργος Εφραίμ με πλασέ μετά από κάθετη ασίστ του Ντε Καμάργκο.

Ο Ιγκόρ στα 20 λεπτά που αγωνίστηκε, σκόραρε, έδωσε ασίστ και έχασε και 2 ευκαιρίες, αυτή είναι η δύναμη πυρός της ομάδας με τους επιθετικούς να σκοράρουν κατά ριπάς.