Νίκη του ΑΠΟΕΛ με 6-2 επί του Εθνικού Λατσιών

Νίκη του φουτσαλικού ΑΠΟΕΛ, 6-2 επί του Εθνικού Λατσιών, για την τελευταία αγωνιστική του Πρωταθλήματος Α' Κατηγορίας Futsal μέσα στο 2016 και τώρα περιμένει την πρωτοπόρο της βαθμολογίας Ανόρθωση.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:

MATCH REPORT - Ανέβηκε και κέρδισε εύκολα

Ο ΑΠΟΕΛ κέρδισε τον Εθνικό Λατσιών 6-2 στο κεκλεισμένων των θυρών Λευκόθεο για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος Φούτσαλ. Τέσσερα τέρματα πέτυχε ο Magno, ένα ο Leo και ένα αυτογκόλ.

Η ομάδα μας παρέμεινε στην 4η θέση της βαθμολογίας με 22 βαθμούς, πέντε λιγότερους από την κορυφή.

Ο ΑΠΟΕΛ προηγήθηκε πολύ νωρίς στο σκορ με τον αρχηγό του, αλλά οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν δυο τέρματα και πήγαν στο ημίχρονο με προβάδισμα 2-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας έλεγξε εξ ολοκλήρου τον αγώνα και με πρωταγωνιστή τον Magno έφτασε σχετικά εύκολα στη δεύτερη συναπτή νίκη. Ο νεαρός Βραζιλιάνος σημείωσε τέσσερα τέρματα, ενώ ο αντίπαλος πέτυχε και ένα αυτογκόλ.

Την επόμενη αγωνιστική ο ΑΠΟΕΛ θα φιλοξενήσει στο Λευκόθεο την Ανόρθωση. Ο αγώνας θα διεξαχθεί την Παρασκευή 06 Ιανουαρίου στις 20:00