Έσβησε.. τον Ronaldo ο Milanov

Σπουδαίο διπλό της Βουλγαρίας, που νίκησε εκτός έδρας την Πορτογαλία του Fernando Santos και του Cristiano Ronaldo σε φιλικό αγώνα με 0-1, με τον διεθνή αμυντικό του ΑΠΟΕΛ Zhivko Milanov να αγωνίζεται σε ολόκληρο το 90λεπτο έχοντας πολύ καλή απόδοση και παίρνοντας τα εύσημα του προπονητή του Ivaylo Petev, στο τέλος του αγώνα.

Στο παιγνίδι, ο Κριστιάνο Ρονάλτο έχασε πέναλτι για 2ο συνεχόμενο παιγνίδι, μετά το χαμένο κόντρα στην Sevilla.

Το πέναλτι απέκρουσε ο τερματοφύλακας των Βουλγάρων Stoyanov που ήταν σε πολύ καλή φόρμα και πραγματοποίησε εξαιρετικές αποκρούσεις.

Μετά την απόκρουση του Στογιάνοφ, η μπάλα επέστρεψε ξανά πίσω στον Ρονάλτο, με τον Μιλάνοφ του ΑΠΟΕΛ να μπαίνει στην περιοχή και να παρεμβαίνει στο 2ο σουτ του Πορτογάλλου σταρ σώζοντας την εστία της ομάδας του από βέβαιη παραβίαση. Του πήρε την μπουκιά μέσα από το στόμα.. όπως λέμε.

Η έκφραση του Κριστιάνο στο βίντεο που ακολουθεί, μετά τις αποκρούσεις Στογιάνοφ και Μιλάνοφ τα λέει όλα.

Για τους Βούλγαρους σκόραρε ο Marcelinho στο 19' λεπτό. Ένα γκολ που ήταν αρκετό να δώσει την νίκη στην ομάδα του πρώην προπονητή της ΑΕΛ, Ivaylo Petev.

Οι ενδεκάδες και οι αλλαγές των δυο ομάδων.