Έκλεισε θέση για την επόμενη φάση (ΑΠΟΕΛ 10-0 ΘΟΪ)

Στην επόμενη φάση πέρασε το ΑΠΟΕΛ που νίκησε εκτός έδρας το ΘΟΪ Λακατάμιας με 10-0 και έφτασε στις δύο νίκες.

Με φόρα στα ημιτελικά (05/02/2018)

Το ΑΠΟΕΛ κέρδισε εκτός έδρας το ΘΟΙ Λακατάμιας με 10-0 και προκρίθηκε στην ημιτελική φάση του πρωταθλήματος Futsal με συνολικό σκορ 22-1. Δυο τέρματα σημείωσαν οι Ιακώβου, Περικλέους και Πλατής, ενώ από ένα πέτυχαν οι Sorocaba, Σκαρπάρης, Δάγγας και Ομήρου. Η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει στον επόμενο γύρο την ΑΕΚ Λάρνακας με πλεονέκτημα έδρας. Την Πέμπτη 15 Φεβρουαρίου στο Λευκόθεο θα διεξαχθεί ο πρώτος αγώνας (19:00).

Εύκολο βράδυ είχε η ομάδα του Γιάννου Μυλωνά που επιβεβαίωσε και σήμερα την ανωτερότητα της απέναντι στο ΘΟΙ Λακατάμιας. Οι γαλαζοκίτρινοι ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, σκόραραν τέσσερα τέρματα στο 1ο ημίχρονο και έξι στην επανάληψη και πανηγύρισαν τη νίκη με 10-0.