ΝΙΚΟΛΑΣ: «Πέτυχα το γκολ την κατάλληλη στιγμή» | ΠΕΤΕΒΙΝΟΣ: «Κάθε απώλεια θα σε φέρει στην 2η θέση»

• «Ο προπονητής μου φώναξε να πάω μπροστά και πέτυχα το νικητήριο γκολ» δήλωσε γα την τελευταία φάση του αγώνα και για το γκολ που πέτυχε,  ο λυτρωτής του ΑΠΟΕΛ Νικόλας Ιωάννου.
  • «Πρέπει να πηγαίνουμε βήμα, βήμα γιατί τα πάντα εξαρτώνται από εμάς» δήλωσε ο Νεκτάριος Πετεβίνος.

ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ:

ΝΙΚΟΛΑΣ ΙΩΑΝΝΟΥ:
«Πιστεύω ότι ήμασταν καλύτεροι σε όλο το παιχνίδι.
Στην επανάληψη ο Ολυμπιακός ισοφάρισε από στημένη φάση, εμείς αντιδράσαμε.
Ο αντίπαλος τα πήγε καλά, μας δημιούργησε προβλήματα, ισοφάρισε στις καθυστερήσεις και εκεί έπρεπε να πάμε όλοι μπροστά για να πετύχουμε το γκολ.
Ο προπονητής μου φώναξε να πάω μπροστά και πέτυχα το νικητήριο γκολ.
Έχει καιρό που θέλω να σκοράρω, το πέτυχα το γκολ την κατάλληλη στιγμή και είμαι χαρούμενος».

ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΠΕΤΕΒΙΝΟΣ:
«Θέλαμε να τερματίσουμε στην πρώτη θέση.

Αυτό που πρέπει να κρατήσουμε είναι τη νίκη παρά το ότι, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, χάσαμε αρκετές ευκαιρίες.
Στην επανάληψη ο Ολυμπιακός βελτιώθηκε, μας ισοφάρισε και αυτό έφερε άγχος.
Υπήρχαν δύο περιπτώσεις πέναλτι που ο διαιτητής δεν τις σημείωσε για να έρθει το 2-1.
Το έβαλε τελικά ο DELLATORRE και έπρεπε να πετύχουμε τρίτο γκολ και να καθαρίσουμε.
Στο φινάλε μίλησε περισσότερο το πείσμα και ο Νικόλας πέτυχε το γκολ».

Για την πρεμιέρα των Πλέϊοφ και το ντέρμπι «αιωνίων»:
«Κάθε παιχνίδι γι’ αυτούς που θέλουν το πρωτάθλημα είναι ένας τελικός.
Κάθε απώλεια θα σε φέρει στην 2η θέση.
Πρέπει να πηγαίνουμε βήμα, βήμα γιατί τα πάντα εξαρτώνται από εμάς.
Είναι ένας μαραθώνιος γεμάτος ντέρμπι και πρέπει να παρουσιαστούμε συνεπείς για να πάρουμε το πρωτάθλημα».