LIVE: ΑΠΟΕΛ 1-2 QARABAG [1-2], UCL 3rd/1st, «Μοιραία ήττα, χωρίς αντίδραση, χωρίς πλάνο Β»

«Χρυσάφι απλώνεται στα πόδια του ΑΠΟΕΛ... φτάνει να καταφέρει να μπει στους χρυσοφόρους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ. Για να γίνει όμως κάτι τέτοιο θα πρέπει πρώτα να αποκλείσει τους Αζέρους και στη συνέχεια τον νικητή του ζευγαριού Άγιαξ/ΠΑΟΚ. Αυτό ήταν το σενάριο πριν από την έναρξη του αγώνα... (παραμένει αλλά χωρίς πιθανότητες) η συνέχεια γνωστή με την ήττα των γαλαζοκιτρίνων στο ΓΣΠ. Ο ένοχος έχει όνομα και δεν είναι άλλος από τον Ιταλό τεχνικό, Τραμετσάνι, κάτι που ο Πρόεδρος Πετρίδης αδυνατεί για κάποιο λόγο.. ή δεν θέλει να καταλάβει.

Το χειρότερο ΑΠΟΕΛ σε κρίσιμο αγώνα...
Στο αγωνιστικό μέρος ήταν καλύτεροι οι Αζέροι που έπαιξαν έξυπνα, έκλεισαν τους διαδρόμους, μάρκαραν σωστά τους Τάμαρι και Παύλοβιτς κι όσα δεν έκαναν, τα έκανε ο Ιταλός για λογαριασμό τους που τους κατασκόπευσε κι όλας.. τρομάρα του. Δύο γκολ σε δυο αντεπιθέσεις φωτιά, 3 κλασσικές ευκαιρίες κι όλη τη τύχη με το μέρος τους, εκεί και όπου την χρειάστηκαν, ιδιαίτερα στα 2 δοκάρια και σε κάποια φιλικά σφυρίγματα του Ιταλού διαιτητή που αρνήθηκε καθαρό πέναλτι στον τραγικό ψες ΑΠΟΕΛ ενώ θα μπορούσε να αποβάλει παίκτη της Καραμπάχ για σκληρό φάουλ».

LIVE FEED from APOELGROUP/TWITTER
Οι ενδεκάδες

Μετά την καθιερωμένη προθέρμανση οι δυο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια.
Οι διοργανωτές αναμένουν πέραν των 10,000 κόσμου στις κερκίδες.
Από την Ιταλία η διαιτητική τετράδα.
Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο του ΓΣΠ.

Στη σέντρα ο ΑΠΟΕΛ.

Έναρξη
Φάουλ κερδίζει ο Γκέντσογλου
Χαμένη ευκαιρία με τον Τάμαρι
6' κόρνερ για το ΑΠΟΕΛ
7' κλασσική ευκαιρία για γκολ για τους Αζέρους
Η Καραμπάχ ήταν η ομάδα με την ξεκάθαρη ευκαιρία, από λάθος δικό μας. Σωτήρας ο Μπέλετς.
8' νέα ευκαιρία οι Αζέροι αποκρούει ο Μπέλετς
Μπορούσε να ήταν το 0-2. Σωτήρας τώρα ο Νικόλας
Κόρνερ η Καραμπάχ
24' κόρνερ για το ΑΠΟΕΛ
Παρ' ολίγον αυτογκόλ από τους Αζέρους
Διαδοχικές ευκαιρίες για γκολ από τους Γκέντσογλου και Τάμαρι
31' κίτρινη κάρτα στον Μερκή
37' ανύπαρκτο όφσαϊντ στον Παύλοβιτς

Κίτρινη στον Sadygov της Qarabağ
50' σούτ του Ντέβι, αποκρούει ο τερματοφύλακας Vagner σε κόρνερ
Κόρνερ για τον ΑΠΟΕΛ
52' κίτρινη κάρτα στον Γκέντσογλου
Πέναλτι ζητά ο ΑΠΟΕΛ
54' γκολ από τον Emreli για την Qarabağ
ΑΠΟΕΛ 0-1 Qarabağ [0-1]
Ότι πιο χειρότερο το βλέπουμε από τον ΑΠΟΕΛ
Το καλύτερο ρόστερ στα χειρότερα χέρια.
Κίτρινη στον Mammadov της Qarabağ
58' Φάουλ εκτελεί ο Ντέβι, λίγο πάνω από την εστία
62' Απόκρουση του Μπέλετς
63' Το σουτ του Matich αποκρούει ο αντίπαλος κήπερ
Μπορούσε να γίνει το 0-2
64' Αλλαγή ΑΠΟΕΛ: Μέσα ο Vidigal / Εκτός ο Jakoliš
Κόρνερ για την Καραμπάχ
65' Αλλαγή ΑΠΟΕΛ: Μέσα ο Alef / έξω ο Matich
68' Αλλαγή η Καραμπάχ
69' Γκολ για τον Gueye της Qarabağ με την είσοδο του στο παιγνίδι
ΑΠΟΕΛ 0-2 Qarabağ [0-2]

Θα υπάρξουν και χειρότερα μέχρι που ανεχόμαστε τους Ιταλούς
Κίτρινη στην Καραπάχ, που έπρεπε να ήταν κόκκινη
71' Χαμένη ευκαιρία με τον Pavlović
72' Χαμένη ευκαιρία με τον Mihajlovic
75' Σουτ του Mihajlovic, αποκρούεται από τον τερματοφύλακα
77' Χαμένη ευκαιρία με τον Γκέντσογλου
Δοκάρι για το ΑΠΟΕΛ
82' κόρνερ για το ΑΠΟΕΛ
85' Αλλαγή η Καραμπάχ
86' Αλλαγή ΑΠΟΕΛ: Μέσα ο Hallenius / έξω ο Γκέντσογλου
Αλλαγή η Καραμπάχ
87' Το σουτ του ΝΤΕΒΙ, αποκρούεται από τον τερματοφύλακα
Κόρνερ για την Καραμπάχ που ζητά και 3ο γκολ, το σουτ αποκρούει ο Μπέλετς
89' Κίτρινη στον Τάμαρι
4 λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων
94' Κόρνερ κερδίζει ο ΑΠΟΕΛ
Κοντά στο γκολ ο Mihajlovic, αποκρούει ο τερματοφύλακας των Αζέρων
94' δεύτερο συνεχόμενο κόρνερ για τον ΑΠΟΕΛ
95' τρίτο συνεχόμενο ο κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ από τον ΝΤΕΒΙ
ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ από την κεφαλιά του ΜΕΡΚΗ και την ασίστ (κόρνερ) του Τόμας Ντε Βινσέντι.
ΑΠΟΕΛ 1-2 Qarabağ [1-2]
Τέλος του αγώνα από τον Ιταλό διαιτητή.

Ο επαναληπτικός θα γίνει στο Αζερμπαϊτζάν την ερχόμενη Τρίτη 13 Αυγούστου.

*** ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ***

Ούτε και από την Linfield περνάμε με τον Ιταλό στον πάγκο. Το Ευρωπαϊκό όνειρο τελειώνει... παρά το πολύ καλό ρόστερ. Το αποτέλεσμα του άλλου αγώνα: Sutjeska Niksic 1-2 Linfield Belfast