Πετεβίνος «Ο Απόλλωνας (με βάση το σκορ) έχει το προβάδισμα - Πρέπει να ξαναδούμε κάποιες φάσεις»

«Υπάρχουν κάποιες φάσεις που πρέπει να τις ξαναδούμε.. Κάποιο χέρι μέσα στη περιοχή.. Κάποιες δεύτερες κίτρινες που έπρεπε να δοθούν.. Κάποιες φάσεις από τον επόπτη που δεν δόθηκαν..» ήταν μερικά από τα σχόλια του Ε.Τ. του ΑΠΟΕΛ, Νεκτάριου Πετεβίνου, μιλώντας μετά το τέλος του αγώνα με τον Απόλλωνα στην κάμερα της cytavision και στην Μαρίνα Αργυρού-Δημητρίου.

Ο Ε/Τ του ΑΠΟΕΛ ανέφερε:
 - «Σίγουρα δεν περίμενε κανείς να ξεκαθαρίσει η υπόθεση πρόκριση από τον πρώτο αγώνα.
Ο Απόλλωνας με βάση το σκορ έχει το προβάδισμα.
Όσον αφορά το αποτέλεσμα του σημερινού αγώνα, μας αδικεί κατάφορα. Γιατί ήμασταν η ομάδα μετά το 25' και μέχρι το τέλος εμείς προσπαθήσαμε να κάνουμε παιχνίδι, εμείς επί το πλείστον φτιάξαμε ευκαιρίες και με τις αποκρούσεις του τερματοφύλακα του Απόλλωνα, δεν καταφέραμε να σκοράρουμε, είχαμε κάποιες φάσεις που έπρεπε να ήμασταν πιο ψύχραιμοι, να βάλουμε ένα τουλάχιστον γκολ. Επαναλαμβάνουμε το σκορ μας αδικεί σε σχέση με τι δώσαμε στον αγωνιστικό χώρο. Μας αφήνει ικανοποιημένους, ήταν μια προσπάθεια από ποδοσφαιριστές που ήταν αρκετές οι αλλαγές. Δεν έδειξαν να επηρεάζουν την ομάδα, έδειξε θέληση, έδειξε ένταση, έδειξε ένταση, θα μπορούσαμε για ένα καλύτερο αποτέλεσμα. Αιφνιαδιαστήκαμε από το γρήγορο γκολ. Δεν τελείωσε τίποτε, θα έχουμε τον επαναληπτικό όπου εκεί θα προσπαθήσουμε να αποκλείσουμε τον Απόλλωνα."

Για Γένσεν και Γέφτοβιτς;
 - «Είναι δυο ποδοσφαιριστές που προσφέρουν νέα στοιχεία στην ομάδα.
Έδειξαν ότι κατέχουν ταχύτητα σκέψης.
Περιμένουμε ακόμη περισσότερα από αυτούς και ακόμη περισσότερα από την ίδια την ομάδα».

Για τον Βούρο;
 - «Δεν ξέρω ακριβώς.
Απ΄ ότι άκουσα από τον γιατρό δεν υπάρχει κάτι το σοβαρό.
Πρέπει να αναφέρω και εγώ απ΄ότι είδαμε στο δεύτερο ημίχρονο θα έπρεπε να κρατηθούν περισσότερα λεπτά καθυστερήσεων.
Έγιναν οι τρεις αλλαγές, 3-4 φορές μπήκαν τα ιατρικά επιτελεία στον αγωνιστικό χώρο.
Υπάρχουν κάποιες φάσεις που πρέπει να τις ξαναδούμε, μου στέλνουν αλλά δεν τις έχω δει. Πρέπει να τις δούμε ξανά».