LIVE: ΑΠΟΕΛ 2-2 HSK ZRINJSKI MOSTAR (4-2 ΠΕΝΑΛΤΙ) #UEL «ΑΠΟΕΛάρα είσαι τρέλα»

«ΑΠΟΕΛ: Καρδιοχτύπησε αλλά τα κατάφερε – Προκρίθηκε στα πλέϊοφς του Γιουρόπα Λιγκ.

Ο ΑΠΟΕΛ, αν και δεν ήταν καθόλου καλός στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, εκτός από το πρώτο ημίχρονο, κατάφερε τελικά να πάρει την πρόκριση στα πέναλτι με το τελευταίο «χρυσό» κτύπημα πέναλτι του Αρχηγού Ντε Βινσέντι και να επικρατήσει με σκορ 4-2  και να πάρει την πρόκριση στα πλέϊοφς του Γιουρόπα λιγκ. Εκεί όπου θα υπάρξει ραντεβού με την Σλόβαν Λίμπερετς στη Τσεχία. Ήρωας της συνάντησης ήταν ο τερματοφύλακας ΣΙΛΒΑ που απέκρουσε 2 πέναλτι. Ο αγώνας στη κανονική του διάρκεια και στην παράταση έληξε με σκορ 2-2. Σκόρερ οι Ατζίλι και Νουχίου».

Zrinjski (Žižović):

Brkić, Ibáñez, Barbarić, Jakovljević, Todorović, Trebotić, Filipović, Čorluka, Enin, Bilbija, Ivančić.

Στον αγωνιστικό χώρο του σταδίου "ΓΣΠ" οι δύο ομάδες.

Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ:

01' Έναρξη του αγώνα στο ΓΣΠ. ΑΠΟΕΛ 0-0 Zrinjski

Πέναλτι ζητά ο ΑΠΟΕΛ για φάουλ πάνω στον Νουχίου. Όχι λέει ο Πολωνός διαιτητής ΑΠΟΕΛ 0-0 Zrinjski (3rd QR).

11' Γκολ για τους Βόσνιους με το καλημέρα του αγώνα

Σκόρερ ο Ivančić ΑΠΟΕΛ 0-1 Zrinjski (3rd QR).

Όλα τα στραβά ξεκίνησαν από τον Σάντος. Όσο για τον τερματοφύλακα......

12' κόρνερ ΑΠΟΕΛ

14' Γκολλλλλλλ / Γκολλλλλλ / Γκολλλλλλλ

Σκόρερ του τέρματος ο Antzili ΑΠΟΕΛ 1-1 Zrinjski (3rd QR).

Γκολ πρώτης μπαλιάς. Ο Ζαχίτ έδωσε στον Ζεράλτες με τη μία στη δεξιά μεριά, αυτός στόπαρε και γύρισε τη μπάλα μέσα στο καρέ με τον επερχόμενο Ατζίλι να καρφώνει το τόπι στο πλεκτό.

Συνεχόμενα και αλλεπάλληλα μελέ στην αντίπαλη εστία. Το γκολ όμως δεν μας κάνει το χατίρι.

24' κόρνερ ΑΠΟΕΛ

25΄ Ο Ντε Βινσέντι από θέση μέσα δεξιά απέναντι στον Μπίρκιτς δεν κατάφερε να νικήσει τον τερματοφύλακα των Βόσνιων.

26' κόρνερ ΑΠΟΕΛ

26' ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

Γκολλλλλλλ ο Νούχιου

Κόρνερ του Ατζίλι στο πρώτο δοκάρι, γυριστή κεφαλιά του Νουχίου κι η μπάλα αναπαύεται στο πλεκτό.

37' κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ

ΑΠΟΕΛ 2-1 Zrinjski (3rd QR).

Τεράστια η αγκαλιά του "τέρας"... στους πανηγυρισμούς του γκολ, τους χωράει όλους μέσα

Open hands

Τέλος πρώτου ημιχρόνου χωρίς καθυστερήσεις ΑΠΟΕΛ 2-1 Zrinjski (3rd QR).

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ:

Αρχίζει τώρα το δεύτερο ημίχρονο ΑΠΟΕΛ 2-1 Zrinjski (3rd QR).

Σάντος, πολύ επικίνδυνος.... για την εστία μας

Πότε επιστρέφει ο ΑΠΟΕΛ από τα αποδυτήρια για το Β ημίχρονο???, @apoelfcofficial

Επαναρχίζει το παιγνίδι μετά την μικρή διακοπή ΑΠΟΕΛ 2-1 Zrinjski (3rd QR).

47' κόρνερ Zrinjski.

48' Σουτ από απόσταση του Τοντόροβιτς με τον Σίλβα να αποκρούει την μπάλα με τα πόδια

50΄ Απειλεί εκ νέου η Ζρίνσκι με τον Μπιλμπίγια

57' Αλλαγή Bekić (in) - Barbarić (out) (Zrinjski).

61' κόρνερ Zrinjski

64' Αλλαγή ΑΠΟΕΛ Εκτός ο Ζαχίτ Μέσα ο Μάικ Γιένσεν

2η αλλαγή για τους Βόσνιους

Άμυνα για τα πανηγύρια Τερματοφύλακας ανύπαρκτος @taras7777

65΄ κίτρινη στον προπονητή Žižović (Zrinjski)

67' κόρνερ ΑΠΟΕΛ

69' Γκολ για τους Βόσνιους / Bilbija (Zrinjski)

ΑΠΟΕΛ 2-2 Zrinjski (3rd QR).

71' κόρνερ ΑΠΟΕΛ

73' Έξω ο Ντονγκαλά / Ο Τάμαρι μπαίνει στο παιχνίδι

76' αλλαγή: Govedarica (in) - Ivančić (out) (Zrinjski).

77' Και κίτρινη στον Ανουάρ. Χάθηκε το καθαρό μυαλό

81΄ Σουτ του Φιλίποβιτς, η μπάλα έφυγε ψηλά έξω.

81' κόρνερ η Zrinjski. 82΄ Λάθος του Σάντος. Ο Μπιλμπίγια βρέθηκε απέναντι από τον Σίλβα

83' κόρνερ για ΑΠΟΕΛ

86' Μέσα ο Λουντέμο / έξω ο Ανουάρ

Μας έχει τρελάνει η φιλοξενούμενη ομάδα στο Β μέρος

Τώρα έχουμε το κέντρο που είχαμε με την ΑΕΚ.

Από Πούλημα σε ξεπούλημα ο ΣΑΝΤΟΣ

90+2 κόρνερ για του Βόσνιους .

5 λεπτά????? Οι καθυστερήσεις (αδικαιολόγητος τόσος χρόνος από τον Πολωνό)

90' +5 Τέλος της κανονικής διαρκείας.

Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΤΗΣ ΠΑΡΑΤΑΣΗΣ

Αρχίζει η τριαντάλεπτη παράταση

92' κόρνερ για το ΑΠΟΕΛ

93' Κιτρινίζει και τον Νουχίου
Quote Tweet
apoelgroup.com
@apoelgroup
·
Ο γιός της Πολωνέζας

96' κίτρινη στον Zlomislić (Zrinjski)

98' Αλλαγή ΑΠΟΕΛ Μέσα ο Μπεν Σαχάρ Έξω ο Νούχιου

101' Κίτρινη στον Ατζίλι από τον γιο της Πολωνέζας

Αλλαγή: Sadiku (in) - Čorluka (out) (Zrinjski).

109' κόρνερ η Zrinjski.

115' κόρνερ η Zrinjski.

115' κίτρινη στον Bilbija (Zrinjski)

Δεύτερο συνεχόμενο κόρνερ για τους Βόσνιους

Ημίχρονο στην παράταση

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΤΗΣ ΗΜΙΩΡΗΣ ΠΑΡΑΤΑΣΗΣ

Άρχισε το β μέρος της παράτασης

116' κίτρινη στον Sadiku (Zrinjski)

Διανύουμε...  Ίσως τα τελευταία μας λεπτά στην Ευρώπη

125΄ Κεφαλιά του Ατζίλι πάνω στον τερματοφύλακα η μπάλα. 122΄ Δυνατό σουτ του Μπάρμπαριτς

Τέλος και της ημίωρης παράτασης

Η πρόκριση θα κριθεί στα πέναλτι. . Δυστυχώς δεν έχουμε ΧΙΩΤΗ, ούτε ΜΠΟΙ, ούτε ΜΠΕΛΕΤΣ

Δύο πέναλτι απόκρουσε ο Σίλβα

Σκόραραν για την ομάδα μας: ΓΙΕΝΣΕΝ ΜΠΕΝ ΣΑΧΑΡ ΜΟΥΣΑ ΑΛ ΤΑΜΑΡΙ ΤΟΜΑΣ ΝΤΕ ΒΙΝΣΕΝΤΙ

ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ. Δεν αναιρούμε όσα γράψαμε. Φέρτε τα μίλια σας. Η ομάδα θέλει ψυχολογία.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ ΑΠΟΕΛ: Ανουάρ, Νούχιου, Ατζίλι

ΚΙΤΡΙΝΕΣ ΖΙΡΙΝΣΚΙ: Ζλόμιζλιτς και ο προπονητής της Ζρίνσκι. ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Ο Πολωνός Ντάνιελ Στεφάνσκι

Η ομάδα μας με τη σημερινή πρόκριση θα αντιμετωπίσει για τα Playoffs του Europa League την ερχόμενη Πέμπτη στην Τσεχία την FC Slovan Liberec