LIVE: Νέα Σαλαμίνα 0-3 ΑΠΟΕΛ 12η αγ. «Πολυβόλο οι γαλαζοκίτρινοι, Χατ-τρικ ο ΚλώναΓκολ»

«Τυφώνας ο ΑΠΟΕΛ, πέτυχε τρία γκολ, ένα στο πρώτο και δύο στο δεύτερο μέρος, είχε δύο δοκάρια και διαλύει την Νέα Σαλαμίνα με 0-3!

Ο ΑΠΟΕΛ με επικεφαλής τον Βίκτωρ Κλωναρίδη πήγε στα αποδυτήρια στο ημίχρονο με το σκορ υπέρ του με 0-1 κόντρα στην Νέα Σαλαμίνα. Δεν είχε στόχο, όμως, να δώσει δικαιώματα στην Βαρωσιώτικη ομάδα. Από το 64’ έως το 79’ σημείωσε ακόμα δύο γκολ κι αυτά με τον Κλωναρίδη, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο τελικό 0-3».

«Πριν από τον αγώνα, ο ΑΠΟΕΛ εφαρμόζοντας το υγειονομικό πρωτόκολλο μετά το θετικό κρούσμα Covid-19 στην Δόξα, προχώρησε σήμερα σε δειγματοληψία για ιχνηλάτηση  COVID-19 στα μέλη, της ποδοσφαιρικής ομάδας. Τα αποτελέσματα ήταν όλα αρνητικά».

LIVE:

ΜΕΤΑΔΟΣΗ: Cytavision

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: Team apoelgroup.com

ΧΟΡΗΓΟΣ: Parimatch

ΣΑΛΑΜΙΝΑ (Σάββας Δαμιανού):

Veselovsky, Serghiou, Nicolaou, Sankoh, Confais, Bodiong, Créhin, Wagner, Andreou, Osei, Siathas.

ΑΠΟΕΛ (Μικ Μακάρθι):

SILVA, MERKIS (c), GERLADES, SANTOS, SIELIS, JENSEN, ZAHIT, ATZILI, KLONARIDIS, NUHIU, GAVRIEL.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ:

Διαιτητής ο Βασίλης Δημητρίου

Α' Βοηθός Διαιτητής ο Γεωργίου Παύλος και Β' Βοηθός Διαιτητής ο Γεωργίου Χαράλαμπος.

4ος Διαιτητής ο Αναστάση Αναστάσης και Παρατηρητής αγώνα ο Τσαγγάρης Μάριος.

Καλησπέρα ΑΠΟΕΛΛΗΝΕΣ

Στον αγωνιστικό χώρο του γηπέδου "Αμμόχωστος - Επιστροφή" οι δυο ομάδες.

Μονόλεπτος σιγή στη μνήμη του Ντιέγκο ΜΑΡΑΝΤΟΝΑ

Όλα έτοιμα για την έναρξη του σημερινού μεγάλου αγώνα.

KICK OFF / Έναρξη.

ΠΑΜΕ ΑΠΟΕΛΛΑΡΑ

ΣΑΛΑΜΙΝΑ 0-0 ΑΠΟΕΛ 12η αγ.

Αδύνατος / αδύναμος ο φωτισμός του γηπέδου. Αίσχος!

3' - Πρώτο φάουλ υπέρ του ΑΠΟΕΛ σε καλή θέση. Εκτελεστής ο ΑΤΖΙΛΙ. Φάση διαρκείας με κέρδος 1 κόρνερ.

4' κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ.

Τεράστια ευκαιρία για το ΑΠΟΕΛ. Ο Κλωναρίδης έχασε το ΑΧΑΣΤΟ, ούτε ο ίδιος δεν κατάλαβε πως το έχασε, ΣΑΛΑΜΙΝΑ 0-0 ΑΠΟΕΛ 12η αγ.

8' Πέναλτι ζητά η Σαλαμίνα για ακούσιο χέρι του Σιέλη εντός περιοχής. Δεν δίνονται τέτοια πέναλτι.

16' - Στο 16' είχαμε την 1η κίτρινη κάρτα του αγώνα, στον Βίκτωρ Κλωναρίδη.

Καλή φάση για την Σαλαμίνα με στημένο φάουλ, λίγο έξω από τα καρέ του ΑΠΟΕΛ. Μεγάλη απόκρουση από τον ΣΙΛΒΑ, που απογειώθηκε στη γωνία της εστίας του. Για την ώρα μας έσωσε ο ΣΙΛΒΑ.

2η μεγάλη φάση για τη Σαλαμίνα. Μας έσωσε για ακόμα μια φορά ο τερματοφύλακας ΣΙΛΒΑ.

32' - και 2ο πέναλτι που διεκδικεί η Σαλαμίνα. ΚΑΝΕΝΑ από τα 2 δεν ήταν (άντε γεια).

39' - ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

ΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

Ανοίγει το σκορ το ΑΠΟΕΛ. Σκόρερ ο ΚΛΩΝΑΡΙΔΗΣ. ΣΑΛΑΜΙΝΑ 0-1 ΑΠΟΕΛ 12η αγ.

41' - 1η κίτρινη και για την Σαλαμίνα.

1 λεπτό ο χρόνος των καθυστερήσεων.

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

ΣΑΛΑΜΙΝΑ 0-1 ΑΠΟΕΛ 12η αγ.

Επιστρέφουν οι 2 ομάδες για το δεύτερο ημίχρονο.

Έναρξη του δευτέρου μέρους. Πάμε ΑΠΟΕΛ ακόμα πιο δυνατά. ΣΑΛΑΜΙΝΑ 0-1 ΑΠΟΕΛ 12η αγ.

Νέα χαμένη ευκαιρία για το ΑΠΟΕΛ. Το πλασέ του Ατζίλι μόλις πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Έχουν χαμηλώσει τα δοκάρια στο "Αμμόχωστος"??

Νέα πολύ μεγάλη χαμένη ευκαιρία για το ΑΠΟΕΛ, κι αυτή με τον Ατζίλι... άτυχος ο Ισραηλινός, πέραν των αμυντικών της η Σαλαμίνα είχε ως αντίπαλο και το οριζόντιο δοκάρι.

56' - Κίτρινη κάρτα στον Σταύρο Γαβριήλ.

58' - Στο 58‘ είχαμε Κίτρινη κάρτα και για τον Jensen.

62΄- ΑΛΛΑΓΗ ΑΠΟΕΛ. Μέσα ο Λουντέμο / έξω ο Γαβριήλ.

Αλλεπάλληλες κόντρες, η μπάλα όμως δεν μας κάνει τη χάρη (Τες κόντρες σας μέσα).

63' - ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ / ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

Σκόρερ και του δευτέρου τέρματος του ΑΠΟΕΛ ο Βίκτωρας Κλωναρίδης με κοντινή κεφαλιά.

ΣΑΛΑΜΙΝΑ 0-2 ΑΠΟΕΛ 12η αγ.

3 κίτρινες κάρτες στο σημερινό παιγνίδι για το ΑΠΟΕΛ.

Δέχθηκε 36 συνολικά κίτρινες κάρτες  στο πρωτάθλημα.

74' - κίτρινη σε παίκτη της Σαλαμίνας.

75' - Κίτρινη κάρτα στον Λουντέμο.

76 - Αλλαγή για τη Σαλαμίνα.

Η 4η στο παιγνίδι. Άλλη μία για το "μπόνους" των 5 του Βρυωνίδη.

4 οι κίτρινες κάρτες για το ΑΠΟΕΛ στον αγώνα, 37 συνολικά στο πρωτάθλημα.

78' - ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ.

Σκόρερ και του 3ου τέρματος ο Κ Λ Ω Ν Α Ρ Ι Δ Η Σ

ΧΑΤ ΤΡΙΚ για τον Βίκτωρα Κλωναρίδη .Τα εύσημα και στον Νούχιου για την ασίστ.

ΣΑΛΑΜΙΝΑ 0-3 ΑΠΟΕΛ 12η αγ.

88' - Αλλαγή η Σαλαμίνα.

89' - ΑΛΛΑΓΗ ΑΠΟΕΛ: Αποχωρεί ο Βίκτωρας Κλωναρίδης και παραχωρεί τη θέση του στον Γιώργο Εφραίμ

Τι λέει ο κόσμος...

Δύο αλλαγές ο ΑΠΟΕΛ: Μέσα οι Σατσιάς και Μπεν Σαχάρ / Εκτός αγώνα οι Νούχιου και Γιένσεν. ΣΑΛΑΜΙΝΑ 0-3 ΑΠΟΕΛ 12η αγ.

90' - 2 λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

92'  - Δεύτερο δοκάρι στο σημερινό παιγνίδι για τον ΑΠΟΕΛ από την εκτέλεση φάουλ του Λουντέμο λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή.

90'+2' Τέλος του αγώνα.

Νέα Σαλαμίνα 0-3 ΑΠΟΕΛ (Α’ Φάση-12η Αγωνιστική) Κλωναρίδης 39’ 63’ 78’.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:

Για πρώτη φορά με θετικό πρόσημο στα τέρματα. 11 υπέρ 10 κατά και στο +1 η διαφορά τερμάτων.