LIVE: ΑΠΟΕΛ 0-3 ΟΜΟΝΟΙΑ 13η αγ. «Τρία στημένα, τρία τέρματα»

0-3

« - Εντυπωσιακή!!! ... η Ομόνοια για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι. Μετά τη νίκη της επί του ΠΑΟΚ κέρδισε με 0-3 και τον ΑΠΟΕΛ και πέρασε στην 6η θέση της βαθμολογίας.

- Στους "πράσινους" αρκούσε το γκολ του Α' ημιχρόνου για να κερδίσουν, ωστόσο δεν περιορίστηκαν σε αυτό. Έπαιξαν καλή άμυνα στο Β' μέρος, χτύπησαν στην αντεπίθεση και στα στημένα, και πέτυχαν ακόμα δύο τέρματα επί των "γαλαζοκιτρίνων" που ήταν απογοητευτικοί και "αποκλείστηκαν" από τις όποιες πιθανότητες είχαν για τον τίτλο.

- Συνολικά είχαμε τρεις φάσεις από στημένη μπάλα, και τρία γκολ για την ομάδα του Μπεργκ επί της ομάδας του κυρίου Μακάρθι».

ΟΜΟΝΟΙΑ (Μπεργκ):

Φαμπιάνο, Λέτσιακς, Χούμποτσαν, Λάνγκ, Λούφτνερ, Γκόμεθ, Κούσουλος, Παπουλής, Τιάγκο, Ασάντε, Ντούρις

Είσοδος των 2 ομάδων στον αγωνιστικό χώρο του σταδίου ΓΣΠ.

ΑΠΟΕΛ - ΟΜΟΝΟΙΑ 13η.

Διαιτητής ο Λούκας Σωτηρίου.

Έναρξη του αγώνα.

Στη σέντρα η Ομόνοια.

ΑΠΟΕΛ 0-0 ΟΜΟΝΟΙΑ 13η.

3' Σέντρα από τον Κλωναρίδη στο ύψος της περιοχής, τίποτα ανησυχητικό για την εστία του Φαμπιάνο

4' Διακοπή στο παιγνίδι. Ο Εντονγκαλά έχει τραυματιστεί και δεν μπορεί να συνεχίσει το παιγνίδι.

Αποχωρεί ο Εντονγκαλά κι ο ΜΙΚ ετοιμάζει αλλαγή.

Κακός οιωνός αυτό....

Συνεχίζεται το παιγνίδι.

Για λίγο με 10 ποδοσφαιριστές ο ΑΠΟΕΛ.

Δεν μπήκαμε καθόλου καλά στο παιχνίδι (ίσως μας βγει σε καλό, στο τέλος θα δείξει).

Στο 6 λεπτό είχαμε την αναγκαστική αλλαγή του ΑΠΟΕΛ. Ο Γαβριήλ μπήκε στη θέση του τραυματία Εντονγκαλά.

Φάουλ κερδίζει ο ΑΠΟΕΛ.

Πολύ καλό το κτύπημα φάουλ από τον ΑΤΖΙΛΙ, μόλις δίπλα από το κάθετο δοκάρι και στην εξωτερική μεριά των διχτύων. Εδώ μπορούσε να γίνει το 1-0.

Επίθεση της Ομόνοιας. Εντελώς ακάλυπτη η δεξιά πλευρά του Ζεράλτες.

Άνετα μόνος ο χοχος ποδοσφαιριστής, κάνει τη σέντρα σουτ.... μεγάλη απόκρουση του ΣΙΛΒΑ.

Εγκληματίας ο Gerlades στη φάση (να θυμίσω ότι είμαστε εκτός Ευρώπης εξαιτίας αυτού του πουλέν που μας κουβάλησε ο μισθοφόρος ΛΧ"Λ.

16' Καρφωτή κεφαλιά του ΜΕΡΚΗ, από ατυχία δεν έγινε το γκολ αφού στη πορεία της μπάλας προς τα δίχτυα βρέθηκε ο Κούσουλος.

Μεγάλη πίεση ασκεί η Ομόνοια.

18' Πρώτο κόρνερ για την Ομόνοια

Δυστυχώς μπάζει από παντού η άμυνα του ΑΠΟΕΛ, είναι θέμα χρόνου να δεχθούμε το γκολ.

Στο 20', με καλύτερα πατήματα η Ομόνοια για την ώρα.

22' - Ο Διαιτητής βρήκε την ευκαιρία που έψαχνε... κίτρινη κάρτα στον ΝΟΥΧΙΟΥ που τις κάνει 3ς και χάνει τον έναν από τους 2 επόμενους αγώνες. Φταίχτης φυσικά ο Νουχίου που κτύπησε αντίπαλο στο λαιμό.

Λάθη επί λαθών από την άμυνα μας.

2ο συνεχόμενο κόρνερ

Έχει αποκτήσει τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα η Ομόνοια, με άλλη μια χαμένη ευκαιρία για τους πράσινους χόχους.

ΗΡΩΑΣ για την ώρα ο ΣΙΛΒΑ που σώζει την εστία μας σε ακόμα 2 περιπτώσεις... για πόσο ακόμα?

Ο Κλωναρίδης... δεν άγγιξε ακόμα τη μπάλα.

Πολύ εύκολα έδωσε το φάουλ υπέρ της ομόνοιας ο Λούκας Σωτηρίου!!!

Συγχαρητήρια  @apoelfcofficial

Στο 33% η κατοχής της μπάλας για την ομάδα μας.

Σε θέση όφσαϊντ παίκτης της αγαπούλλας. Επιμένει ο βλάκας ο σχολιαστής (ππούνιος) ότι δεν έπρεπε να δοθεί το όφσαιντ. Μα που τους βρίσκουν.

34' - Κίτρινη σε παίκτη της ομόνοιας.

¨Αλλο ένα φιλικό σφύριγμα για την ομόνοια

Χωρίς κίτρινη κάρτα στο εγκληματικό φάουλ πάνω στον Σιέλη

Μόνο παρατήρηση!

Κόρνερ κερδίζει η Ομ΄νοια, που δεν ήταν και κακός δόθηκε.

38' - ανοίγει το σκορ η Ομόνοια με τον Λούφτνερ.

Το κόρνερ από το πουθενά. Ακόμα 1 λάθος του Μερκή σήμερα... στη συνέχεια ευκολάκι το γκολ για τη χοχοομάδα, αφού οι κεντρικοί Σάντος και Μερκής αδράνησαν ενώ βοήθησαν κι οι κόντρες. Αμα σε θέλει η πόρνη η μπάλα!

Συγχαρητήρια @taras7777 και @apoelfcofficial  0-1 για την Ομόνοια στο 38’.

ΟΛΑ ΤΟΥ ΚΟΥΤΟΥΡΟΥ / ΑΠΟΕΛ 0-1 ΟΜΟΝΟΙΑ 13η.

Σουτ!!! ο Σάντος 😂😂😂

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ - ΑΠΟΕΛ 0-1 ΟΜΟΝΟΙΑ 13η.

Θαυμασμός για τα στατιστικά μας

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ.

Στη σέντρα ο ΑΠΟΕΛ.

Restore normality @apoelfcofficial

Αρχίζει το δεύτερο μέρος, ΑΠΟΕΛ 0-1 ΟΜΟΝΟΙΑ 13η αγ.

Χωρίς αλλαγές για την ώρα στο 2ο μέρος.

46' Κόρνερ με το καλημέρα του β' μέρους για την Ομόνοια.

47' - Μόλις 2 λεπτά στο δεύτερο ημιχρόνου και η ομ'νοια απείλησε 2-3 φορές.

48' - Νέο κόρνερ για την Ομόνοια

Πάμε για 4 αλλαγές, μαζεμένες.

Έστω και τώρα χάσαμε που χάσαμε 5 λεπτά στο Β μέρος

53' - 4 ΑΛΛΑΓΕΣ:

Έξω: Νουχίου, Ατζίλι, Γαβριήλ και Σιέλης.

Μέσα: Σατσιάς, Γουίλερ, Εμσούε και Σαχάρ.

Άγγιξε την μπάλα μια φορά σήμερα ο Κλωναρίδης  κι έκανε φάουλ.

Ο Κούσουλος σήμερα όλη η ομ'νοια.

Ένα σουτ όλο κι όλο σε ολόκληρο τον αγώνα κι αυτό ψηλά εκτός εστίας.

63' - Μπροστά ο ΑΠΟΕΛ με τον Σαχάρ να προσπαθεί για ανάποδο το γυριστό σουτ, δεν μπορεί, στη συνέχεια η μπάλα καταλήγει στον Ενσούε και διώχνει η άμυνα της χόχας.

64' - Πρώτη τελική του ΑΠΟΕΛ στο β' μέρους με απευθείας σουτ από τον Γένσεν.

65' - Ούτε και τώρα το γκολ, αποκρούει ο Φαπιάνο που τραυματίζεται / εεεεεε χουννν τόοσοοοοοο (_|_).

67' - αλλαγή η ομόνοια.

75΄- Κόρνερ για τον ΑΠΟΕΛ

77' - αλλαγή η ομόνοια.

80' - Γκολ η ομόνοια.

Σκόρερ ο Κούσουλος.

ΑΠΟΕΛ 0-2 ΟΜΟΝΟΙΑ 13η.

Η Ομόνοια έχει 2 ξένους Προέδρους, 1 Ανορθωσιάτη και 1 Αποελλίστα.

84' - Κόρνερ για τον ΑΠΟΕΛ

85' - Κίτρινη στον Γιένσεν.

86' - Τρίτο γκολ η ομόνοια.

ΑΠΟΕΛ 0-3 ΟΜΟΝΟΙΑ 13η

Σκόρερ ο Ντούρις.

Checkmate BERG σε McCarthy (κάποιοι μας απείλησαν με μπλοκ στο τουίτερ γι αυτό που γράψαμε, που ΔΕΝ είναι καθόλου μομφή για τον κύριο ΜΑΚΑΡΘΙ, που τον πάμε με 1000, δεν φταίει όμως αυτός για την ποιότητα των παικτών και τον κακό προγραμματισμό).

89' - αλλαγή η ομόνοια.

90‘ - Κίτρινη κάρτα Santos. ΜΑ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΠΑΙΓΝΙΔΙ????

90' - Τρία 3 λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

90+3' - Τέλος του αγώνα.

«Με τρία στημένα η Ομόνοια... τρία γκολ.»

Πραγματικά είναι να διερωτάσαι... Τι στα κομμάτια κάνουν όλη μέρα στον Αρχάγγελο?