LIVE: ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 1-0 ΑΠΟΕΛ 14η αγ. «Καταδικαστική ήττα για το ΑΠΟΕΛ»

«Εμφανώς επηρεασμένος από την αγωνιστική απραξία σχεδόν ενός μηνός, αλλά και την απουσία των βασικών ποδοσφαιριστών λόγω κορονοϊού, ο ΑΠΟΕΛ ηττήθηκε από την Καρμιώτισσα, στον εξ αναβολής αγώνα της 14ης αγωνιστικής, που διεξήχθει στην Πάφο, με σκορ 1-0.

Η σημερινή ήττα ουσιαστικά εκμηδενίζει τις όποιες ελπίδες της «γαλαζοκίτρινης ομάδας» για την είσοδο της στην προνομιούχο πρώτη εξάδα, που δίνει το εισιτήριο για τα πλέϊοφς του πρωταθλήματος».

LIVE:

ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΗ ΜΕΤΑΔΟΣΗ: Cablenet

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: Team APOELGROUP

Καρμιώτισσα (μιχαήλ/γερμανός):

Κυριακίδης, Ευσταθίου, Μπαράνοφ, Ρομό, Σάσι, Μπαργκάν, Μόμο, Μαλεκκίδης, Χρίστου, Ρέινολντς,Νεοφύτου

Α΄ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Χωριστά η είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο του σταδίου "Στέλιος Κυριακίδης".

Η μπάλα στην σέντρα.

Ο διαιτητής Λουκάς Σωτηρίου σφυρίζει την εναρξη του αγώνα.

Πρώτος αγώνας του ΑΠΟΕΛ με συνοδεία ΒΑΡ.

Γκολ με το καλημέρα της συνάντησης.

01' πρώτη επίθεση της Καρμιώτισσας, πρώτο σουτ του αγώνα και γκολ για την Καρμιώτισσα με σουτ από τον Μπαρκάν.

Τραγικά απούσα η άμυνα και ο τερματοφύλακας του ΑΠΟΕΛ.

Νέο λάθος στο χώρο του κέντρου αυτή τη φορά και νέα κλασική ευκαιρία για τα Πολεμίδια που λίγο έλειψε να σκοράρουν δεύτερο γκολ

03' νέα επίθεση και νέα ευκαιρία για την Καρμιώτισσα.

11' νέα επίθεση για την Καρμιώτισσα, κι αυτή από τη δεξιά πλευρά που επιτηρεί ο Σιέλης, κοντά στο γκολ που τελικά δεν ήρθε.

14' Ανατροπεί του Ρομό εντός περιοχής από τον Σιέλη. Πέναλτι για την Καρμιώτισσα που δεν δίνεται από τον Σωτηρίου. Με τη βοήθεια του ΒΑΡ λέει όχι. Ίσως να έχουμε λάθος, ίσως και να ήταν πέναλτι, άποψη μας.

19΄ νέα επίθεση της Καρμιώτισσας από τη δεξιά πλευρά, πάλι χάνει τον αντίπαλο παίκτη ο ΝΣΟΥΕ, γίνεται η σέντρα και το σουτ προς στην εστία, μεγάλη απόκρουση του ΣΙΛΒΑ που σώζει την ομάδας μας από το 2ο γκολ.

ΟΥΦΦΦΦ Γλυτώσαμε και τώρα, μας σώζει αυτή τη φορά ο ΣΙΛΒΑ που έκανε μεγάλη απόκρουση.

20' ξανά επίθεση και σέντρα για την Καρμιώτισσα από την εύκολη δεξιά πλευρά, κάνει ανενόχλητος την καρφωτή κεφαλιά ο παίκτης των Πολεμιδιών, μόλις άουτ δίπλα από το κάθετο δοκάρι.

ΠΟΛΛΑ τα λάθη από τους παίκτες μας και συνεχές "φτηνό ξεπούλημα" της μπάλας

25' πρώτη επίθεση του ΑΠΟΕΛ και πρώτο σουτ από τον Λουντέμο, εκτός εστίας η μπάλα.

ΑΙΣΧΟΣ ο Σωτηρίου - ΑΙΣΧΟΣ κύριε Μανιταρά, ότι θέλει κάμνει μας η διαιτησία. 2 κίτρινες κάρτες που δεν έδωσε. (ΕΕεε πήραν μας ούλλοι χαπάρι).

29' σουτ η Καρμιώτισα, αποκρούει εύκολα ο Σίλβα.

30' δεύτερη επίθεση του ΑΠΟΕΛ στο παιγνίδι και δεύτερο σουτ, αυτή τη φορά από τον Εφραίμ, έξω η μπάλα.

32' νέα ανατροπή παίκτη της Καρμιώτισσας από τον Σιέλη, οριακά εντός περιοχής, κλείνει τα μάτια ο διαιτητής, ούτε καν ρώτησε το ΒΑΡ, παίζεται λέει.

Φάουλ πάνω στον Εφραίμ και κίτρινη στον Χρίστου.

¨Έπρεπε να τον στείλει στο νοσοκομείο ρεεεεεεε Σωτηρίου? για να δώσεις την κίτρινη?

'Ίσως να ήταν και κόκκινη!

35' για 5-10 λεπτά τραυματίας στο έδαφος ο πορτάρης της Καρμιώτισσας. Δεν τον έβγαλε έξω ο Σωτηρίου.

40' αναγκαστική αλλαγή του τερματοφύλακα των αντιπάλων.

42' Σουτ μόλις δίπλα από το κάθετο δοκάρι για την Καρμιώτισσα.

45' Έξι λεπτά καθυστερήσεις.

45+2' κόρνερ για την Καρμιώτισσα, δώρο της άμυνας μας.

45+3' Σουτ από την Καρμιώτισσα, μόλις που αγγίζει την μπάλα με τα ακροδάκτυλα ο ΣΙΛΒΑ, οριζόντιο δοκάρι και απόκρουση του ΣΙΛΒΑ στο κατέβασμα της μπάλας.

45+6' Τέλος ημιχρόνου.

46΄ Κόρνερ η Καρμιώτισσα.

48' πρώτη επίθεση της Καρμιώτισσας στο 2ο ημίχρονο και απόκρουση από τον Σϊλβα.

Συνεχίζει η Καρμιώτισσα από εκεί που έμεινε στο πρώτο μέρος.

56' Αλλαγή η Καρμιώτισσα.

57' 2η Αλλαγή η Καρμιώτισσα.

61‘ - Αναγκαστική αλλαγή για το ΑΠΟΕΛ: Μέσα ο Santos / έξω ο ΕΝσούε λόγω τραυματισμού.

Μεγάλη απώλεια ο ΕΝΣΟΥΕ.

Άλλο ένα λάθος από την άμυνα μας, που λίγο έλειψε να μας στοιχίσει πάλι.

62' κίτρινη για την Καρμιώτισσα.

63' πρώτο σουτ του ΑΠΟΕΛ στο 2ο μέρος, εύκολη απόκρουση του τερματοφύλακα.

65‘ - Αλλαγή ΑΠΟΕΛ: Μέσα ο Γαβριήλ / έξω ο Ντίαζ.

73' δεύτερο σουτ στο β μέρος, ανάποδο γυριστό και εκτός εστίας... αν έμπαινε αυτό το γκολ από τον νεαρό Κούτσακο θα μιλούσαμε για το γκολ του... "αιώνα".

74' λανθασμένα σφυρίζεται ο Κούτσακος σε θέση όφσαϊντ, ήταν καλυμμένος.

74‘ Δύο αλλαγές ο ΑΠΟΕΛ:

Μέσα οι Geraldes και Κατσαντώνης.

Έξω οι Αποστολάκης και Κοκκινόφτας.

79' προσπάθεια της Καρμιώτισσας για γκολ με μακρινό σουτ, μόλις έξω η μπάλα, πολύ εκτός εστίας ο Σίλβα.

79' κίτρινη στην Καρμιώτισσα.

81' μεγάλη ευκαιρία για νέο γκολ από την Καρμιώτισσα, μόλις άουτ η μπάλα.

Αστεία-αστεία... αλλά 2 προσπάθειες  της Καρμιώτισσας στο 2ο ημίχρονο και οι 2 ισοδυναμούσαν με γκολ.

84' ελεύθερο εκτελεί ο Λουντέμο, πολύ ψηλά και εκτός εστίας.

Μανιταράς...

88' αλλαγή η Καρμιώτισσα.

90' τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

Αλλαγή πλαγινού άουτ για λάθος εκτέλεση!!!!

Στην προπόνηση πρέπει να μαθαίνουμε τη σωστή εκτέλεση του πλαγίου άουτ. ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ

90+4' Τέλος του αγώνα.