LIVE: ΑΠΟΕΛ 0-1 ΠΑΦΟΣ 9η αγ. β' φάση «Κάκιστοι και αδιάφοροι κόντρα στην Πάφο»

«Νέα ήττα για την ομάδα του Σάββα Πουρσαϊτίδη.

Τέταρτη ήττα στους τελευταίους πέντε αγώνες για τους γαλαζοκίτρινους, που παρουσιάστηκαν κάκιστοι και αδιάφοροι κόντρα στους Παφίτες και έχασαν εύκολα με 0-1. Ένα σκορ που μπορούσε να ήταν μεγαλύτερο αν οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο προσεκτικοί στην τελική προσπάθεια.

Στον ΑΠΟΕΛ όλοι περιμένουν τη λήξη της πιο άχαρης σεζόν στην σύγχρονη ιστορία της ομάδας.

KATSANTONIS

Στον πάγκο: Σίλβα, Αποστολάκης, Σάντος, Ντίας, Νούχιου, Σαχάρ, Γουίλερ, Βρόντης, Κούτσακος

ΠΑΦΟΣ Στιβ Κωνσταντινίδης:

Ρούτκο, Σάιθ, Κβίντα, Μπεριγκό, Μέρφι, Φουρ, Αουρέλιο, Αραγιούρι, Βαλακάρι, Πάνιτς, Πάντσεον.

Στον πάγκο οι Πέτρου, Κυριάκου, Βα, Τόρες, Βαλεριάνος, Καμπράλ, Λελιούκιν, Σπόντας, Ράκελς.

Ο νεαρός διαιτητής Δημήτρης Κουμή σφυρίζει την έναρξη της σημερινής αναμέτρησης, ανάμεσα στον ΑΠΟΕΛ και την ΠΑΦΟ.

2' Πρώτη επίθεση για την ΠΑΦΟ με τον Βαλακάρι να βγάζει μόνο του τον Περικό, που χορεύει τον αμυντικό Βινίσιους και τον τερματοφύλακα Ουζόχο και με γυριστό σουτ ανοίγει το σκορ για τους Παφίτες.

ΑΠΟΕΛ 0-1 ΠΑΦΟΣ

[ελέγχεται από το ΒΑΡ. Το γκολ είναι εγκυρότατο και μετρά].

03' άτυχη η Πάφος, πολύ κοντά στο 0-2

04' χαμηλή σέντρα του Μέρφι για τον Βαλακάρι, παρεμβαίνει ο Βινίσιους και διώχνει σε κόρνερ. Μπορούσε να μπει γκολ με αυτογκόλ.

05' κόρνερ η Πάφος.

05' Μελέ διαρκείας και αλλεπάλληλα σουτ στην εστία μας, με το τελευταίο δυνατό βολέ να πηγαίνει ψηλά πάνω από τα δοκάρια του ΑΠΟΕΛ.

14' κόρνερ το ΑΠΟΕΛ.

15' Ο Ανουάρ επεμβαίνει και σώζει την ομάδα από σίγουρο τέρμα.

16' δύο φορές πατήσαμε την αντίπαλη περιοχή. Τη μια για να στηθούμε στο φάουλ του Ντε Βινσέντι  και τη δεύτερη για να στηθούμε στο κόρνερ. Αυτό είναι το ΑΠΟΕΛ που βλέπουμε σήμερα.

20' πρώτη επίθεση του ΑΠΟΕΛ. Ο Ζαχίτ βγάζει μόνο του τον Κατσαντώνη που αστοχεί προ κενής εστίας στέλνοντας την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

Όφσαϊντ η προηγούμενη φάση, ως μη γενομένη. Όμως ο νεαρός δεν σκόραρε, αφού το σφύριγμα για όφσαϊντ ήρθε εκ των υστέρων.

21' Μακρυνό σουτ του Ενσούε χωρίς αποτέλεσμα.

24' φάουλ κερδίζει το ΑΠΟΕΛ.

25' Εκτελεί ο Ντε Βινσέντι, η μπάλα μέσα στα πόδια του Κατσαντώνη που μόνος απέναντι στα αντίπαλα δίκτια δεν μπορεί να σκοράρει. Συνεχίζονται τα αλλεπάλληλα σουτ από τους παίκτες του ΑΠΟΕΛ, χωρίς επιτυχία.

[Ο Σιέλης "έβγαλε" άμυνα... υπέρ της Πάφου].

27' σέντρα για τον Μέρφι της Πάφου που πιάνει το μονοκόμματο σουτ εντός εστίας. Σε ετοιμότητα ο Ουζόχο, που αποκρούει.

[3η κλασσική ευκαιρία για την Πάφο, μετά το γκολ].

30' κίτρινη στον JOSEF KVIDA της Πάφου.

31' κίτρινη στον STEFAN PANIC της Πάφου.

32' όφσαϊντ η Πάφος. Σώζεται και πάλι η εστία μας.

45' επίθεση για την Πάφο. Πολύ κακή άμυνα από τον Σιέλη που δίνει την ευκαιρία στους Παφίτες να πραγματοποιήσουν δύο σουτ εντός στόχου.

45' δύο λεπτά οι καθυστερήσεις

45+2' τέλος Α' ημιχρόνου.

46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

ΑΠΟΕΛ 0-1 ΠΑΦΟΣ fc (9η αγ. β' φάση)

46' με αλλαγή άρχισε το δεύτερο μέρος για το ΑΠΟΕΛ.

Μέσα ο Wheeler / έξω ο Zabala.

46' Διπλή αλλαγή και για την Πάφο.

30/08/2015 ΑΠΟΕΛ 6-2 ΠΑΦΟΣ

47' Χαμηλή συρτή σέντρα του Κλωναρίδη εντός περιοχής, αποκρούει σε κόρνερ ο Αραγιούρη.

48' κόρνερ του ΑΠΟΕΛ. Το εκτελεί ο Ντε Βινσέντι, πιάνει την καρφωτή κεφαλιά ο Βινίσιους αλλά ως δια μαγείας δεν σκοράρει. Η μπάλα πάει ψηλά άουτ.

54' σε θέση όφσαϊντ ο Εντογκαλά.

56' επίθεση της Πάφου, γίνεται το μελέ μέσα στα καρέ μας. Πέναλτι ζητούν οι Πάφιοι για χέρι του Βινίσιιους. Τίποτα λέει ο διαιτητής.

57' Δεύτερη αλλαγή το ΑΠΟΕΛ

Μέσα ο Sahar / έξω ο Κατσαντώνης.

60' Σουτ του Κλωναρίδη από το ύψος της μεγάλης επανορθωτικής, η μπάλα δίπλα από το κάθετο δοκάρι και μόλις άουτ.

62' νέα σέντρα ο Κλωναρίδης, διώχνει ο Ρούτκο. Επιθετικό φάουλ καταλογίζεται στον Εντογκαλά και η ευκαιρία κάνει φτερά.

64' σέντρα για την Πάφο. Πιάνει το μονοκόμματο σουτ ο Περικό, μόλις άουτ η μπάλα.

67' Κίτρινη κάρτα στον Γουίλερ.

70' Ο Κούτσακος αποτελεί την 3η αλλαγή του ΑΠΟΕΛ. Παίρνει τη θέση του Ντονγκαλά.

72' Μόνος ανενόχλητος εντός περιοχής ο Ζαχίντ... καταφέρνει να μην σκοράρει. Αν αυτού την έστειλα ψηλά εκτός εστίας.

[Αν ήταν ο Πρόεδρος στο γήπεδο... θα το έβαζε το γκολ ο Ζαχίντ].

[Πετρίδης και Πετεβίνος δεν βρίσκονται στο γήπεδο, λόγω της τιμωρίας της μιας αγωνιστικής από τον ΑΔ].

73' σουτ πλασέ ο Περιγκότ, μόλις άουτ. Άγαλμα για ακόμα μια φορά ο Ουζόχο.

74' Συρτό σουτ από τον Μπεν Σαχάρ, μόλις δίπλα από το κάθετο δοκάρι και άουτ.

[όφσαϊντ σε βάρος του ΑΠΟΕΛ].

77' Αλλαγή για τη Πάφο. Μέσα ο LUIS TORRES / έξω ο KEVIN BERIGAUD

79' φάουλ υπέρ του ΑΠΟΕΛ.

80' Εκτελεί ο Ντε Βινσέντι, η μπάλα φτάνει στον Μπεν Σαχάρ που από θέση βολής δεν μπορεί να σκοράρει. Όφσαϊντ σφυρίζει τον Σαχάρ τελικά ο διαιτητής.

80' φάουλ κερδίζει ο Κλωναρίδης.

81' δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Κβίτα και κόκκινη. Συνεχίζει με 10 παίκτες η Πάφος.

82' εκτελεί το φάουλ ο Ντε Βινσέντι στη κλειστή γωνία του Ρούτη. Σε ετοιμότητα ο κήπερ της Πάφου και αποκρούει.

84' Τετάρτη αλλαγή για το ΑΠΟΕΛ. Ο Νουχίου στη θέση του Σιέλη

89' σουτ από πλάγια για τη Πάφο, στην εξωτερική πλευρά των δικτύων. Όφσαϊντ σφυρίζει ο διαιτητής.

90' τέσσερα λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

90' κίτρινη στον Ανουάρ του ΑΠΟΕΛ.

90' κίτρινη στον JASON PUNCHEON της Πάφου.

93' Λάθος του Ζαχίντ και κερδίζουν την μπάλα οι παίκτες της Πάφου. Γίνεται το σουτ, κάπου κοντράρει και πάει κόρνερ αντι στα δίκτια.